Projektai

 

 

 

 

 

„Erasmus+“  darbuotojų mobilumo projektas

2016 m. pavasarį mokykla gavo žinią, kad patvirtinta mokyklos teikta, į mokytojų tobulinimąsi ir mokymąsi orientuota programa „Erasmus+“ darbuotojų mobilumo projektas. Šiame mobilumo projekte numatyti keli mokytojų komandų išvykimai. 

Pirmasis mokymųsi vizitas įvyko spalio 2-9  d.  Anglų klb. mokytoja Neringa Džiovalienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Edita Usonienė vyko į Portugalijoje įsikūrusį CREF  (Centro de Recursos Educativos e Formação) mokymų centrą, kur gilinosi į skaitmeninių priemonių naudojimo galimybes ugdymo procese.

Sesimbra – Atlanto vandenyno pakrantėje nusidriekęs Lisabonos rajonas – iš tiesų jauki, rami ir mokymuisi tinkama vieta. Mokyklos atstovėms  šiuose kursuose teko dirbti ir mokytis kartu su dalyviais iš Švedijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Graikijos  ir Turkijos.  Nors visų dalyvių patirtis buvo labai skirtinga – visi kursų metu sužinojo pakankamai daug: išmėgino naujus informacijos pateikimo, nagrinėjimo ir apklausos online būdus,  lankėsi mokyklose – ateities klasėse susipažino su naujausia skaitmenine technika, kabinetų įranga, stebėjo pamokas ir patys kūrė pamokų fragmentus. Dalį išmoktų ir perprastų online sistemų mokytojos jau spėjo panaudoti klasių valandėlių, seminarų su kolegomis metu. Akivaizdu, kad platesnis šių būdų pritaikymas  yra ribojamas dėl techninių galimybių. Kita vertus, net ir minimalus jų panaudojimas labai domina bei aktyvina mokinius.

Kursų koordinatorius, CREF vadovas Vitor Costa pasirūpino ne tik visais techniniais ir buitiniais klausimais, bet ir plačia kultūrine programa – dalyviams teko pasitelkti visą savo išmonę bei naujai įgytas žinias ir atlikti orientacinę užduotį senosios Lisabonos centre. Tokiu būdu visiems pavyko pamatyti, kaip šiame mieste puikiai dera senosios tradicijos ir šiuolaikinės tendencijos.

Šalis, visų čia apsilankiusių širdyse, išlieka neišdildomais Fado muzikos vakarais, įspūdingomis – uolų nusėtomis krantinėmis, siauriais, į kalnus kylančiais keliukais, ornamentuotais namų fasadais, kruopščiai, su meile ruošiamais jūrų gėrybių patiekalais, ir svetingu, neskubiu gyvenimo būdu.

Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla; Mokyklos adresas: J. T. Vaižganto g. 44, LT-20177 Ukmergė; Įmonės kodas: 190342499; Telefonai: (8-340) 65290, (8-340) 65025; Faksas: (8-340) 65290; El. paštas: dukstyna@dukstyna.lt