Grįžti

 

 

„VASARĄ BŪKIME KARTU“

2015 metai

2014 metai

Kaip ir kasmet, mokykla, rūpindamasi vaikų užimtumu vasarą, 2014 m. birželio 2-13 dienomis organizavo dieninę vasaros poilsio stovyklą „VASARĄ BŪKIME KARTU“. Stovyklą finansavo Ukmergės miesto savivaldybė.

Mokyklos stovykloje šurmuliavo dvidešimt Dukstynos pagrindinės mokyklos 1-4 klasių mokinių. Stovyklai vadovavo ir vaikų užimtumo planą sudarė mokyklos socialinė pedagogė Asta Pažėrienė. Kiekvieną dieną, pagal sudarytą grafiką, stovykloje dirbo du mokytojai – auklėtojai.

Mokiniai turiningai, saugiai, sveikai praleido dešimt vasaros atostogų dienų. Jie turėjo galimybę pabendrauti, susirasti naujų draugų, žaisti, sportuoti, dirbti, keliauti, aplankyti naujas vietoves. Stovyklautojai buvo skatinami pažinti kitą žmogų, mokėsi padėti ir užjausti, atkreipti dėmesį į šalia esančią aplinką, kurioje vaikai gyvena, dirba ir stovyklauja, mokėsi prižiūrėti, tausoti ir saugoti gamtą ir jos turtus; domėtis sportu, literatūra, kelionėmis. Stovyklautojai aplankė pagrindines miesto įstaigas, kalbino jose dirbančius darbuotojus, susipažino su mero, policininko, ekologo, gamtosaugininko, bibliotekininko, metrikacijos skyriaus, seniūnijos, miškų urėdijos darbuotojų profesijomis, jų darbo specifika.

 

2013 metai

Stovyklavome mokykloje

 

 Šešioliktą kartą Dukstynos pagrindinė mokykla rūpindamasi vaikų užimtumu vasarą, organizavo dieninę vasaros poilsio stovyklą. Birželio 3-14 dienomis, mokykloje veikusioje stovykloje šurmuliavo septyniolika Dukstynos pagrindinės mokyklos 1-4 klasių mokinių. Stovyklai „VASARĄ BŪKIME KARTU“ vadovavo ir vaikų užimtumo planą sudarė mokyklos socialinė pedagogė Asta Pažėrienė. Kiekvieną dieną, pagal sudarytą grafiką, stovykloje dirbo du mokytojai – auklėtojai.

Stovykla neprailgo, nes kasdieną stovyklautojų laukė vis nauja staigmena. Stovyklautojams surengtos susipažinimo, stovyklos atidarymo ir uždarymo, sporto, gamtos, žygio, netradicinė, profesijos, kelionės ir vandens dienos. Kiekvieną dieną vaikai turėjo atlikti po kelias naujas užduotis ar rungtis. Vaikai ne tik šoko ir dainavo, vaidino ar atliko tyrimus, iškylavo, bet savo jėgas galėjo išbandyti konkursų, sportinių estafečių ar varžybų metu.

Pirmąją stovyklavimo dieną stovyklautojai susipažino, kūrė „Lūkesčių aitvarą“, stovyklos taisykles, aptarė stovyklos darbo planą, ruošėsi stovyklos atidarymo šventei.

Antrąją dieną mokiniai keliavo į Ukmergės miškų urėdijos medelyną, susipažino su darbuotojų darbo specifika, pamatė ten auginamus augalus. Grįžę ir išvykos dalyvavo stovyklos atidarymo šventėje.

Kitą dieną visi judėjo ir netingėjo, nes vyko Sporto diena. Vaikai varžėsi draugiškose rungtynėse, estafetėse, žaidė žaidimus.

Ketvirtąją - Gamtos dieną mokiniai vyko į Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parką. Čia stovyklautojai ne tik padėjo miškininkams sutvarkyti parką, bet ir maloniai leido laiką: skaičiavo kryžius, gėrėjosi parko tvenkiniais, šoko, dainavo, žaidė judriuosius žaidimus, ilsėjosi.

Penktąją - Žygio dieną visi keliavo po Ukmergės žymias vietas: senamiestį, kopė ir leidosi Pypkės ir Meilės kalnais, aplankė Laisvės paminklą, parką, miesto muziejų, kilo į senąjį gaisrininkų bokštą. Susipažino su meteorologijos stoties darbuotojo profesija ir jo darbo ypatumais.

Šeštoji diena stovykloje buvo Netradicinė diena. Visi stovyklautojai dalyvavo talentų šou „Aš šitaip galiu“. Vėliau kūrė kolekciją iš gamtinių atliekų ir ją pristatė renginyje Madų šou.

Septintoji, Profesijos diena, todėl visi keliavo į Vaikų biblioteką. Vaikai susipažino su bibliotekininko darbu ir jo specifika, pasiklausė bibliotekininkių sekamų pasakų, pasigėrėjo ten auginamu šinšiliuku.

Dar vieną dieną stovyklautojai su pedagogais vyko į pažintinę ekskursiją po Kauną. Visi dalyvavo Velnių muziejaus surengtoje edukacinėje programoje „Raganos Kankaros puota“: būrėsi vašku, mokėsi raganiškų žaidimų, darė stebuklingąsias lazdeles, gamino ir net ragavo raganišką „Laimės eleksyrą“. Neišdildomą įspūdį stovyklautojams paliko T. Ivanausko muziejaus ekspozicija.

Devintąją - Vandens dieną, pasiėmę savo laivelius, visi keliavo Vilkmergės upelio pakrantėmis iki piliakalnio. Ne tik keliavo, bet ir varžėsi laivelių plukdymo regatoje. Čia nepralenkiami buvo Žasminos Jurevič ir Eglės Bulatovaitės laiveliai.

Dešimtąją – Uždarymo dieną stovykla išvyko į Taujėnų dvarą. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti dvarą, pasigrožėti parke auginamais gyvūnais, paukščiais ir augalais. Vėliau visi vyko ir aplankė Lietuvos pirmojo prezidento A. Smetonos tėviškę. Vaikai lygino Taujėnų dvaro didingumą ir grožį su dar tik tvarkomu Užugirio dvaru. Atsisveikinimui su stovykla stovyklautojams įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės.

 

 

Stovyklos koordinatorė Asta Pažėrienė

 

Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla; Mokyklos adresas: J. T. Vaižganto g. 44, LT-20177 Ukmergė; Įmonės kodas: 190342499; Telefonai: (8-340) 65290, (8-340) 65025; Faksas: (8-340) 65290; El. paštas: dukstyna@dukstyna.lt