Rugsėjo 1-oji – dar viena nauja pradžia!


      
Nuskambėjo Rugsėjo 1-osios skambutis. Rudenėjantys lapai vėl sukvietė moksleivius pradėti naujus 2018-2019 mokslo metus.

Nepakartojami įspūdžiai iš Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“

Mokyklos jaunių chorui ir jų vadovei muzikos mokytojai Vilmai Retienei dalyvavimas šioje šventėje – tai buvo neįkainojama patirtis, kuri leido pajusti vienybės jausmą, suprasti, kad visi esame svarbi savo šalies bei tautos dalis.

 

Vasara – tai atostogos!

Įkvėpti Vasarą su jos garsais ir spalvomis.

Atversti Vasarą lyg neskaitytą knygą...

 

Linkime atsikvėpti, pailsėti, pasidžiaugti atostogomis  –  kad rudenį sugrįžtumėte su dar daugiau jėgų ir optimizmo mokyti, mokytis, keistis! Šiltos ir įsimintinos vasaros!

Laukiame visų sugrįžtančių Rugsėjo 1-ąją!

Pasidžiaukime gražiausiomis baigiamųjų švenčių akimirkomis.

 

TRADICINĖ DĖKINGUMO ŠVENTĖ

 

Kiekvieną pavasarį mokykloje vyksta  tradicinė DĖKINGUMO šventė, kurios metu apdovanojami   mokslo pirmūnai, dėkojama jų tėveliams. Mokiniai, mokytojai, tėveliai jau penkioliktą kartą buvo pakviesti pabūti drauge ir pasidžiaugti tuo, kas šiais metais sekėsi geriausiai.

Netradicinė dailės ir technologijų pamoka

Gegužės mėnesį 4a klasės mokiniai per dailės ir technologijų pamoką turėjo galimybę susipažinti su muilo gamyba, savo rankomis pagaminti muilą iš muilo bazės. Pamoką vedė Igno mama Kristina Zinkevičienė. Ji paruošė  reikiamus ingredientus, papasakojo visą muilo gamybos eigą. Su džiaugsmu mokiniai kibo į labai malonų ir kūrybišką užsiėmimą. Pirmiausia ištirpdė muilo bazę karšto vandens vonelėje, tuomet įpylė eterinį aliejų, kuris ne tik skleidė malonų apelsinų kvapą, bet ir suteikė muilui gydomųjų savybių. Nepamiršo įberti į masę džiovintų augalų žiedų ir lapų, aguonų ar kavos. Viską gerai sumaišė, supilstė paruoštą muilą į kepimo formeles, paliko sustingti. Kai muilas sustingo, išėmė iš formelių, gražiai supakavo ir savo rankomis pagamintu muilu pradžiugino artimuosius.

Pradinių klasių mokytoja Jolanta Ryliškienė

Gamtamokslinėje konferencijoje Molėtuose

Balandžio 20 dieną Molėtuose vyko pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija “Domiuosi, tiriu, atrandu 2018!”. Savo tyrimus pristatė pradinių  klasių mokiniai iš Anykščių, Širvintų, Molėtų ir Ukmergės.

Konferencijoje su savo tyrimų rezultatais supažindino Dukstynos pagrindinės mokyklos ketvirtokai.  4c klasės mokinės Viktorija Filačiovaitė, Augustė Navickaitė, Gustautė Buklytė skaitė pranešimą “Ir mažuose atradimuose – didelė patirtis”. Mokines ruošė mokytoja Žydra Grybienė. Mergaitės pasidalino savo patirtimi apie sėklų dygimą, augalo maitinimosi  ypatumus.  Savo eksperimentų rezultatus pristatė taip pat ir 4b klasės mokiniai Ūla Aleksandravičiūtė, Kamilė Petrauskaitė, Vėjas Pranculevičius pranešime “Eksperimentai kiekvieną dieną”. Jų mokytoja Rita Gelūnienė.

Susipažinę su įdomių  tyrimų ir eksperimentų pristatymais, mokiniai daugiau sužinojo apie bičių gyvenimą, avių ir kitų augintinių priežiūrą, darbą darže, augalų dauginimąsi, gyvūnų prisitaikymą gyventi gamtoje, policininko-tyrėjo darbo ypatumus.

Pasipuošę mokslininkų kepurėmis, su padėkomis rankose, besidžiaugdami įgytomis žiniomis ir nauja patirtimi, grįžome į mokyklą.

Pradinių klasių mokytojos Rita Gelūnienė ir Žydra Grybienė

Sėkmė 50-jame jaunųjų filologų konkurse

Antano Smetonos gimnazijos ketvirtokė Guoda Taraškevičiūtė (mokyt. Zita Markauskienė), Jono Basanavičiaus gimnazijos trečiokas Edvinas Bražinskas (Violeta Puzarienė, Rima Jakštienė) ir penktokas Modestas Petraitis iš Dukstynos pagrindinės mokyklos (Elvyra Augustinavičienė) dalyvavo 50-ajame Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse Vilniuje.

Konkurso  atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje. Mokinių darbų aptarimai, pokalbiai su vertintojais prozos, poezijos, literatūros kritikos, publicistikos, tautosakos, kalbos ir vertimų sekcijose buvo organizuojami Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje.

Šiais metais į baigiamąjį renginį pakviesti 102 kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų. Jų darbus vertino ir kartu su mokiniais aptarė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Vilniaus universiteto mokslininkai.

50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas ukmergiškiams buvo sėkmingas – visi trys tapo laureatais. Mūsų mokyklos 5a kl. mokinys Modestas Petraitis (prozos sekcija) buvo apdovanotas III laipsnio diplomu ir bronzos medaliu.

Pagal UŽ inf. www.ukzinios.lt 2018 m. balandžio 13 d.

Gimtadienis, kurį švenčia viso pasaulio vaikai

Balandžio 2-oji – pasakų kūrėjo Hanso Christiano Anderseno gimimo diena, kuri visame pasaulyje minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Lietuvoje ši šventė pradėta rengti nuo 1993 metų. Jos metu apdovanojami labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai. Šį renginį organizuoja Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius bei Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas.

Šių metų šventė vyko balandžio 7 dieną Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Čia iškilmingai įteiktos Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus premijos už geriausias bei reikšmingiausias metų vaikų ir paauglių knygas. Už geriausias knygas ekspertai apdovanojimus skyrė dešimtyje kategorijų. Prano Mašioto premija paskirta Jurgai Vilei ir Linai Itagaki už Geriausią metų vaikų ir paauglių knygą „Sibiro haiku“ (leidykla „Aukso žuvys“). Premija už geriausią negrožinę knygą skirta Selemonui Paltanavičiui už knygą „Gamtos metų ratas“ (leidykla „Nieko rimto“). Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija už kūrybą vaikams skirta rašytojai ir mokytojai Ilonai Ežerinytei, o už vaikų literatūros sklaidą – Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos bibliotekai.

Gausiame svečių bei dalyvių būryje buvome ir mes – Dukstynos pagrindinės mokyklos trečiokai su mokytoja Vilma Rabazauskiene ir bibliotekininke Violeta Markauskiene. Į šį renginį mus pakvietė geros bičiulės – Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius narės, Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės Jolanta Žvirblytė ir Rita Chmieliauskienė.

Po premijų  įteikimo, specialiai Tarptautinės vaikų knygos dienos proga, buvo parodytas Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis – alegorinė Nobelio premijos laureato Maurice‘o Maeterlincko pasaka apie drąsą matyti tai, kas nematoma „Žydroji paukštė“ (režisierius Vaidotas Martinaitis).

Violeta Markauskienė mokyklos bibliotekininkė

Pradinukų sėkmė respublikiniame projekte "Lietuvos vaikai tikrai myli Lietuvą"

     Respublikinio projekto „Lietuvos vaikai tikrai myli Lietuvą“ rezultatai

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo 100 – mečio proga mūsų mokyklos Tolerancijos centras inicijavo pilietinę akciją – respublikinį projektą „Lietuvos vaikai tikrai myli Lietuvą“.

Džiaugiamės, kad į mūsų kvietimą prisijungti prie projekto atsiliepė 12 Lietuvos ugdymo įstaigų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių (Vilniaus Viršuliškių progimnazija, Kauno r. Lapių progimnazija, Šiaulių r. Bazilijonų MDC, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija, Ukmergės Užupio pagrindinė mokykla, Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija, Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Šilelis“, Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla, Ukmergės Pašilės progimnazija, Telšių r. Nevarėnų pagrindinė mokykla, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyrius). Žinoma, projekto dalyviai esame ir mes – Vilniaus „Santaros“ gimnazija/progimnazija.

Minėtos ugdymo įstaigos atsiuntė po nuotrauką: vaikai nusifotografavo šalia savo mokyklos ar darželio sustoję širdies forma bei laikydami pasigamintas trispalves (Ko gera, teko paplušėti per dailės, technologijų ar kitas pamokas). Visos atsiųstos nuotraukos iš tiesų puikios. Vaikai ir jų mokytojai spinduliavo meilę Lietuvai, tačiau kompetentinga komisija turėjo išrinkti 3 itin meniškai, originaliai ir subtiliai (be patenkančių į kadrą pašalinių objektų) atliktas nuotraukas. (Tarp komisijos narių – profesionalus fotografas Alfredas Pliadis).

Projekto dalyviai bus apdovanoti padėkos raštais. Tad sveikiname nugalėtojus Ukmergės Užupio pagrindinę mokyklą – 1 vieta, Ukmergės Dukstynos pagrindinę mokyklą – 2 vieta, Vilniaus Viršuliškių progimnaziją – 3 vieta ir visus pilietinės akcijos dalyvius. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie projekto organizavimo. Pridedame skaidres su nuotraukomis ir linkime sėkmės!

Vilniaus "Santaros"gimnazijos/progimnazijos Tolerancijos centras

„Idea prima“

Išmaniosios komunikacijos agentūra „Idea prima“, vykdydama „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ projektą, kovo 27 d. lankėsi mūsų mokykloje. Mokiniai susipažino su elektroninės leidybos maketuotojo, padavėjo, automobilių mechaniko specialybėmis, kurias pristatė Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos dėstytojų komanda. Dukstyniečiai dalyvavo protmūšyje, kur viena mokinių grupė laimėjo bilietus į pasirinktą kino filmą.

Akcija „Linkėjimai medžiams“

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet kovo 20 dieną mokykloje buvo švenčiama Žemės diena. Šiemet jai buvo skirtas visas neformalaus ugdymo dienos laikas. Mokyklos pradinukai klasėse kalbėjosi apie žmonių atsakomybę prieš savo planetą. Susipažinę su didelėmis aplinkos taršos problemomis, svarstė kaip patys galėtų pagerinti ekologinę Žemės būklę, kaip savo mažais kasdieniniais poelgiais gali prisidėti prie geresnės, švaresnės jos ir savo pačių ateities. Daug dėmesio veiklose buvo skiriama ir šiukšlių rūšiavimui.

Diena baigėsi gražia mokinių akcija „Linkėjimai medžiams“. Prisiminę, kad pavasariais žmonės balina vaismedžius, aptarę to darbo svarbą, nutarė panašiai papuošti ir aplink mokyklą augančius medžius. Atsinešę įvairiaspalvių kreidelių, pasiskirstę grupėmis ir individualiai, margino mokyklos teritorijoje augančius medžius, piešė ant jų mielus piešinėlius. Vaikai džiaugėsi, kad kreida nekenkia medžiams ir, nors laikinai, juos puošia. Apžvelgę savo darbus nutarė, kad spalvoti medžių kamienai džiugins ir praeivių akis.

1c klasės mokytoja metodininkė  Bronė Mickuvienė

Draugiškoji SEU olimpiada ,,Dramblys“ pradinėms klasėms

2018 m. kovo 5 - 9 dienomis Dukstynos pagrindinės mokyklos 1b, 3c, 4a,b,c  klasių mokiniai ir jų mokytojos Danutė Atkočiūnienė, Vilma Rabazauskienė, Jolanta Ryliškienė, Rita Gelūnienė bei  Žydra  Grybienė dalyvavo VšĮ „Pozityvaus ugdymo instituto“ ir Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacijos pirmą kartą respublikoje organizuotame  „Draugiškosios SEU olimpiados „Dramblys“ pradinėms klasėms“  renginyje.

Mokiniai atliko savimonės, savitvardos, socialinio sąmoningumo, tarpusavio santykių bei atsakingų sprendimų kompetencijoms ugdyti skirtas užduotis. Iš viso dalyvius pasiekė 34 veiklos. Per olimpiados savaitę visi turėjo atlikti ne mažiau kaip 12 užduočių ir svarbu buvo, kad būtų paliestos visos 5 kompetencijos. Kadangi pateiktos užduotys buvo labai įvairios: individualios, grupėms, imlesnės laikui ir ne tokios imlios, kiekviena klasė galėjo pasirinkti tas užduotis, kurios šiai dienai pasirodė naudingiausios ir aktualiausios. Mokytojos olimpiados metu laiką planavo taip, kad kasdien pavyktų įgyvendinti po keletą pasirinktų užduočių, nes kasdienis užduočių atlikimas gali padėti pastebėti mažus pokyčius.

Vaikai noriai, su džiaugsmu įsijungė į veiklas, nes svarbiausia buvo ne siekis varžytis, o įdomus, linksmas ir naudingas laiko praleidimas, stiprinantis vaikų SEU gebėjimus. Mokiniai ir mokytojos džiaugėsi produktyvia ir daug stiprinančių emocijų suteikusia olimpiados savaite.

Informacija pasidalino

Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos

Žydra Grybienė ir Jolanta Ryliškienė

Kaziuko mugė

Pasakyta – padaryta.

Sėsk ir – gurgu gurgu –

Išvažiuojam ankstų rytą

Į Kaziuko turgų…

 

Dukstynos pagrindinėje mokykloje, kaip ir kasmet, vyko mugė, skirta Šv. Kazimiero garbei. Pagrindiniai prekiautojai buvo pradinukai, kurie gausiai nuklojo stalus savo, tėvelių ir senelių  pagamintais dirbiniais, iškeptais skanėstais. Čia galėjai  rasti puodynių, įvairiausių medžio drožinių, suvertų papuošalų, pasiūtų žaislų ir kalną saldumynų… O verbų margumai! Dairykis, rinkis.

Kaziuko mugė abejingų nepaliko - buvo kur akis paganyti. Nuoširdžiai dėkojame tėveliams ir seneliams, padėjusiems sukurti puikią šventę.

 Mokytoja Vilma Rabazauskienė

Dovana Lietuvai

Kartu su visa Lietuva išradingai ir linksmai sutikome Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Juk Vasario 16-oji - mūsų tautos stiprybės diena, jungianti praeitį su dabartimi - reikšminga kiekvienam lietuviui. Garbingą jubiliejų mokiniai pasitiko pasipuošę tautiškai ir dovanojo dovanas, skirtas mūsų Lietuvai: dainą, tautinius šokius, eiles ir piešinius. Nes tik tie, kurie prisimena ir puoselėja  senolių papročius - verti savo valstybės.

Mokytoja metodininkė Vilma Rabazauskienė

Paskaita 5b klasės mokiniams „ENERGINIAI GĖRIMAI“

Su mokiniais buvo diskutuojama kas yra energiniai gėrimai ir kaip jie veikia žmogaus organizmą.

Paskaita „ENERGINIAI GĖRIMAI“ 5c klasei

Pasveikinkim vieni kitus...

Artėjančios šventės visada padovanoja daug gražių akimirkų. Tai laikas, kai gera ne tik gauti, bet ir dovanoti dovanas. Tėveliams patupdyti į delną popierinį angelėlį, seneliams sukurti  Kalėdinę pasaką, o draugą pradžiuginti linksma atvirute.

Šventiniai renginiai prasidėjo dar prieš pat ilgąsias žiemos atostogas. Mokyklos pradinukai pasitikdami šv. Kalėdas susirinko į linksmąją pertrauką „Pasveikinkim vieni kitus...“. Vaikai ne tik dainavo kalėdines dainas, šoko. Jie pasveikino savo draugus- kaimyninių klasių mokinius savo kurtais atvirukais. O mokyklos direktorė Daiva Liumparienė, pavaduotoja Leonora Lučanova ir mokyklos bibliotekininkė Violeta Markauskienė apdovanojo mokinius šiltais linkėjimais, kamuoliais ir stebuklingais saldainiais.

Linksmai nusiteikę gražiausias metų šventes pasitiko ir vyresnių klasių mokiniai. Šventinės pamokos – renginiai aktų s. padovanojo daug smagių ir džiugių akimirkų.

Kai „Knygų Kalėdų“ angelas išskleidžia savo sparnus

Kai „Knygų Kalėdų“ angelas išskleidžia savo sparnus, vyksta tikrų tikriausi stebuklai... Taip galima būtų pavadinti tradicinę „Knygų Kalėdų“ akciją, vykstančią Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje. „Knygų Kalėdų“ akcija vyksta septintą kartą. Džiugu, kad užsiauginome mokinių kartą, kuri žino –  skaityti kartu yra smagu. Kai klasės draugas skaitys tavo padovanotą mokyklos bibliotekai knygą – tai džiaugsmas. Galima sakyti, kad per  šiuos metus susiformavo šūkis „Dovanok tokią knygą, kurią tau pačiam skaityti būtų įdomu“. Kad ši akcija populiari mūsų mokykloje, tai didžiulis visos bendruomenės indėlis, nes mokytojos su  mokiniais skuba prieš Kalėdas į biblioteką ir, žinoma, dovanoja knygas. Į biblioteką užsuka ir pavieniai mokinukai, kurie pasitarę su tėveliais taip pat dovanoja knygas.

Visą gruodžio mėnesį į  mokyklos biblioteką užsuka ne tik nuolatiniai skaitytojai, jų tėveliai, bet  ir buvę mokiniai, organizacijų atstovai, kurie dovanoja naujas knygas

Pirmasis į mokyklos biblioteką nešinas knygomis  užsuko  buvęs mūsų mokinys, dabar pirmos klasės gimnazistas, žaidimo „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ nugalėtojas (du kartus)  Pijus Brazinskas.  Jis padovanojo enciklopediją visai šeimai „Geras “ ir A. Petters knygą  „Kranklių giria“. Netrukus sulaukėme kaimynų Ukmergės UAB „Šiluma“ direktoriaus Vydo Paknio (o jis buvo mūsų mokyklos mokinys) kvietimo atvykti į svečius, nes šio kolektyvo nariai mokyklai padovanojo 30 knygų!

Prieš pat šv. Kalėdas į mokyklą atvyko Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus skyriaus nariai Mindaugas Abaravičius, Jonas Juodka ir Audrius Vareikis. Prisijungdami prie „Knygų Kalėdų“ akcijos jie atvežė ir padovanojo 184 knygas. Svečiai  papasakojo, kad  knygos buvo nupirktos iš „Vagos“ leidyklos bei Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro už suaukotas narių lėšas. Dalį knygų padovanojo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabas, Jėgerių batalionas, Lyduokių dvaro biblioteka, Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacija.

AČIŪ visiems!

Bibliotekininkė Violeta Markauskienė

Sportuoti sveika

Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko kvadrato varžybos  6-7 kl. mokiniams.

 

ARTĖJA  KALĖDOS

Diena po dienos link mūsų artėja vienos iš gražiausių metų švenčių – Kalėdos. Visi laukiame jų nekantraudami. O ypač vaikai. Miestuose įžiebiamos kalėdinės eglutės, vyksta įvairūs šventiniai renginiai. Puikiai žinome, kad švenčių laukti draugėje visuomet lengviau, nei laukti vienam. O, jei laukiant nesėdėsi užsidaręs namuose, tai dienos prabėgs dar greičiau.

Kad laukimas būtų lengvesnis, 1c ir 2c klasių mokiniai su mokytojomis Bronė ir Airūna nusprendė aplankyti sostinę Vilnių. Pasigrožėti svarbiausia šalies eglute, apsilankyti Katedroje, apžiūrėti Valdovų rūmus, Gedimino kalną ir bokštą.

Po pažintinės kelionės dalies, keliauninkai Keistuolių teatre žiūrėjo nuotaikingą spektaklį „Bambeklis bajoras“. Drauge su bajoru pasiblaškę po margą svietą, vaikai suprato, kad visur gerai, bet  namuose geriausia. Po spektaklio mažųjų laukė siurprizas – susitikimas su Kalėdų seneliu. Padovanoję jam eilėraščius ir dainą, iš senelio vaikai sulaukė saldžių dovanėlių ir pačių geriausių linkėjimų.

Grįždami į namus, mokinukai dalijosi patirtais įspūdžiais ir svajojo apie ateinančias ekskursijas, kurios praplečia vaikų akiratį, moko draugiškai ir kultūringai bendrauti tarpusavyje, suteikia daug gražių emocijų.

Mokytoja metodininkė Bronė Mickuvienė

Dovana draugams

Prasidėjęs Advento laikotarpis kviečia mus būti geresniais, draugiškesniais, atidesniais vieni kitiems. Apie tai savo klasės draugams ir norėjo papasakoti 1c klasės „Lėlių teatriuko“ būrelio mergaitės Guoda, Klaudija, Gabija, Auksė ir Karina. Mažosios artistės padovanojo jiems pasaką „Pirštinė“.

Visi gerai žinome šią pasaką apie senelio pamestą pirštinę, kurioje vėliau apsigyveno įvairūs miško žvėreliai. Visi jie norėjo turėti namus, visi stengėsi gražiai sutarti. Apie tokią draugystę ir pasakojo mergaitės.

Po spektaklio vyko jo aptarimas. Būrelio mergaitės prisiminė, kaip joms sekėsi kurti lėles, dekoracijas, veikėjų charakterius. Vaikai džiaugėsi spalvingomis lėlytėmis, nors trumpu, bet gražiu reginiu. Suprato, kad norint pasiekti gerų rezultatų, reikia įdėti daug darbo ir nepagailėti savo laiko.

Buvo smagu išgirsti, kai vaikai savo klasę  palygino su pirštine, kurioje jie stengiasi draugiškai sugyventi. Nors ir ne visuomet pasiseka, bet mes tik pirmokai ir tikime, kad tapsime gerais draugais. Šia dovana gražiai pradėjome žiemos švenčių laukimo laikotarpį.

1c klasės mokytoja metodininkė  Bronė Mickuvienė

Gyvūnų įtaka mūsų sveikatai

Paskaita 4c klasės mokiniams kas tai yra "PEDIKULIOZĖ"

„KNYGŲ KALĖDOS“

Mokyklos mažiesiems – pirmokėliams labai patinka neformaliojo ugdymo dienų veiklos. Jie jau dalyvavo Rudenėlio šventės ir stadiono atidarymo renginiuose, drauge su kitais pradinukais iš knygelių kūrė šimtuką, skirtą artėjančiam Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Lapkričio 24 dieną mokykloje prasidėjo renginiai skirti „Knygų Kalėdų“ akcijai. Tą dieną visos mokyklos mokiniai skaitė padavimą apie Ukmergės vardo atsiradimą, kūrybiškumo pamoką vedė dailininkė Sigutė Ach, dalyvavo kitose pasirinktose veiklose.

Mokytojos skaitomą padavimą  apie Ukmergės vardo atsiradimą išklausė ir 1c klasės mokiniai. Kad būtų lengviau suprasti pasakojimą, prieš klausymą, išsiaiškinome nesuprantamų, negirdėtų žodžių reikšmes, prisiminėme, kokia upė teka per mūsų miestą, kur mieste yra piliakalnis, Vilkmergėlės upelis.

Po to mažieji mokinukai kartu su 1b klasės draugais ir mokytojomis išsiruošė į pirmąją savarankišką išvyką po miestą. Oras buvo puikus. Pakartoję saugaus eismo ir kultūringo elgesio taisykles, visi drauge paupiu patraukė prie piliakalnio. Pakeliui ne tik prisiminėme padavimą apie Ukmergės vardo atsiradimą, bet ir aptarėme vėlyvo rudens požymius.

Šiek tiek nusivylę, kad dar negalima saugiai užlipti ant piliakalnio, pasidžiaugėme, kad Ukmergė kaip ir Vilnius turi piliakalnį vidury miesto, kad jis didelis ir gražus. O po to mokytojos pasiūlė vaikams idėją – pasivaikščioti Vilkmergėlės pakrantėmis, nes ne visi tą upeliuką gerai žino. Kad nebūtų taip nuobodu, nusprendėme suskaičiuoti visus tiltus ir tiltelius per Vilkmergėlę. Žinoma, nukeliauti iki upeliuko ištakų  nepakako laiko ir  jėgų, bet suskaičiavome ir pamatėme šešis tiltus.

Išvyka vaikai liko labai patenkinti. Džiaugėsi savo atradimais, didžiavosi savarankiškumu, nes keliavo be tėvelių. Grįžę aptarėme savo įspūdžius, piešėme piešinėlius. Dabar visi su nekantrumu laukiame kalėdinės išvykos į Vilnių.

1c klasės mokytoja metodininkė Bronė Mickuvienė

,,Knygų Kalėdas” pradėjome kartu su dailininke Sigute Ach!

Visa informacija apie akciją: www.knygukaledos.lt

Iš Šiaurės, bet visada labai šilta ir laukiama

Kiekvienais metais Šiaurės šalių bibliotekų savaitė tokia pati ir vis kitokia. Tokia pati, nes atkeliauja iš Šiaurės ir visus pakviečia skaityti kartu, o kitokia todėl, kad pasiūloma vis įdomesnė tema. Šių metų tema – Šiaurės salos. Salos yra populiarus motyvas Šiaurės šalių literatūroje. Patys jauniausi savaitės dalyviai klausėsi ištraukos iš suomių rašytojo ir dailininko Mauri Kunno knygos „Lobių sala“. Tai nuotaikingas garsios Roberto Luiso Stivensono istorijos apie jūrų piratus perpasakojimas. Knygos personažai keliauja į Kaulų salą ieškoti paslėpto lobio...

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė mūsų mokykloje labai populiari ir bibliotekoje vyko jau tryliktą kartą.

Lapkričio 16 dieną Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko paskaita "Lytinių keliu plintančios ligos" 9,10 kl. mokiniams.

Paskaita "Tarp mūsų mergaičių"

Spalio 27 dieną Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko paskaita "Tarp mūsų mergaičių". Paskaitoje dalyvavo šeštų klasių mergaitės.

Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“

Spalio 17-20 dienomis Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“. 6 klasių mokiniai mokėsi vokiškų dainų, paruošė stendinę medžiagą su vokiškais žodžiais ir frazėmis, kuri buvo eksponuojama mokyklos erdvėse. 7–8 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Kennst du Deutschland?“. Vokiečių kalbos dienų dalyviai gavo dovanėles, už kurias dėkojame projekto „Ö kaip vokiškai?“ iniciatoriams ir rėmėjams.

Vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Edita Augustinienė

Paskaita narkotikai "Žmogaus organizme"

Spalio 13d Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko paskaita devintos ir dešimtos klasės mokiniams ką sudaro narkotikai "Žmogaus organizme"

Košės diena

Spalio 10 dieną 1b klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame projekte ,,Košės diena 2017". Rytą pasitikome linksma mankšta ir Malsenos dovanojamais sveikais košių pusryčiais. Sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė mažuosius supažindino su sveikos mitybos principais. 

Rudenėlio šventė

       Spalio 5 d. mūsų mokykloje vyravo linksma, šilta nuotaika. Į mokyklą atkeliavo rudenėlio šventė. Tą dieną klasėse vyko įvairios veiklos, kurių metu pradinukai žaidė žaidimus, dainavo daineles apie rudenį, susipažino su daržininkystės darbais, organizavo rudens gėrybių parodėlę, atliko kūrybines užduotis.  Pamokose dalyvavo mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė, kuri papasakojo apie daržovių ir vaisių naudą, patarė visiems rinktis tik šviežią, sveiką, natūralų maistą.
       Didžiausią įspūdį mokiniams paliko rudens gėrybių parodėlė, kurioje buvo įvairių formų bulvių, išsišakojusių morkų, įvairiaspalvių cukinijų, paprikų ir kitų daržovių. Iš daržovių mokiniai ir jų tėveliai sukūrė originalias rudens gėrybių kompozicijas. Pradinių klasių mokytojos pasidžiaugė puikiu tėvų bendradarbiavimu siekiant gerų, džiugių ir malonių emocijų.

Pradinių klasių mokytoja Jolanta Ryliškienė

Pasaulinė psichikos sveikatos diena

 

Spalio 9 - 13 d. Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko renginiai skirti paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Įvairios veiklos mokiniams ir mokytojams priminė, kad teigiamos emocijos, gera nuotaika, bendravimas su draugais, fizinis aktyvumas, sveika mityba padeda stiprinti psichinę sveikatą. Gera psichinė sveikata padeda įveikti įtampą, nerimą, baimes ir iškylančius sunkumus.

Mokyklos psichologė Indrė Gumbaragienė kartu su neformalaus švietimo programos „Bičiuliai“ narėmis lankėsi 1-5 klasėse. Su mokiniais buvo kalbama apie sveikatą, gerą savijautą ir tinkamą rūpinimąsi savimi. Mokiniai dalijosi patirtimi ko reikia, kad būtum sveikas ir laimingas. 1-2 kl. klasių mokiniai piešė veidelius išreiškiančius įvairias emocijas ir vėrė jausmų grandinėles. Smagu, kad dauguma veidelių buvo linksmi. 3-4 klasių mokiniai augino geros savijautos medį, o 5 klasių mokiniai kūrė laimės receptus. Spalio 10-ąją minint Pasaulinės Psichikos sveikatos dieną bičiulės matavo mokytojų ir mokinių emocijas. Nuotaikinga ir linksma apklausa parodė, kad 76% mokinių patiria teigiamas emocijas. Tačiau taip pat buvo (17%) patiriančių ir neigiamas emocijas: pyktį, liūdesį, baimę ir abejingumą. Ne tik geri apklausos rezultatai, bet ir gražus bendravimas parodė, kad mūsų mokykloje yra geras emocinis mikroklimatas, kad mes žinome kaip reikia saugoti ir rūpintis vieni kitais.

Renginio organizatorė psichologė Indrė Gumbaragienė

 Iš Tavo akių, mokytojau,
Išplaukia debesys,
Apgaubiantys ir lydintys mane
Į pasakų žemę.

I. Daubarienė

Kaip ir kasmet atskubėjęs spalis pasitiko su tradicine – Tarptautine mokytojų diena. UNESCO iniciatyva Tarptautinė mokytojų diena paskelbta minėtina diena. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Tai diena, kada mokiniai iš tiesų gali padėkoti savo mokytojams už jų darbą ir rūpestį. Mūsų mokykloje ši diena kiekvienais mokslo metais minima skirtingai, nors yra ir nesikeičiančių tradicijų - tai pakviesti savo mokytojus į aktų salę ir jiems dovanoti šventinį koncertą. Kur kaskart skamba muzika bei mokinių sveikinimai ir specialiai jiems, mylimiems mokytojams, skirtos dainos bei šokiai.

Naujas sporto aikštynas

Mokyklai 40! Didžiausia dovana - atnaujintas ir moderniai įrengtas mokyklos sporto aikštynas!

Jubiliejinius 2017-2018 mokslo metus pradėjome iškilmingai, pasižadėdami pakankamai laiko skirti ne tik mokslams, bet ir vieni kitiems.

 

Sekminės Rumšiškėse

Turiningai mokslo metus užbaigė Dukstynos pagrindinės mokyklos 3b ir 3c klasės mokiniai. Jie vyko į Rumšiškių Lietuvių liaudies buities muziejų. Mokiniai dalyvavo edukacijoje „Sekminės. Piemenėlių rūpesčiai ir linksmybės“. Vaikai susipažino su Sekminių šventės papročiais, išmoko Sekminių oraciją. Mokėsi pinti vainikus iš pievoje surinktų lauko gėlių. Vainikais papuošė medinę karvutę. Daugiau sužinojo apie piemenėlių buitį, rūpesčius, šventes. Atidžiai klausėsi kerdžiaus pasakojimo apie piemenėlių kasdienybę. Linksmai  žaidė piemenėlių žaidimus, švilpavo molinėmis švilpynėmis. Išmoko pasigaminti švilpynę iš šiaudo. Daug džiaugsmo patyrė kepdami kiaušinienę po atviru dangumi.

Visiems buvo smagu važinėtis traukiamais arklių vežimaičiais. Apsilankę Lietuvos etnografinių regionų sodybose daug sužinojo apie tai, kaip seniau gyveno lietuviai, kuo vertėsi, plačiau susipažino su įvairiais amatais. Pasidžiaugė liaudies medžio drožėjų pagamintais paukščiukais, žaislais vaikams. Smagiai šaudė iš lankų, leido skraidynes, suko vilkiukus. Muziejaus etnografiniame miestelyje apsilankė manufaktūroje, naujai atkurtoje bažnyčioje. Apsilankę XX a. pradžios bei daraktorinėje mokyklose galėjo pasėdėti prie stalo, kur mokėsi to meto vaikai, susipažinę su rašymo priemonėmis bandė patys rašyti ant lentučių.

Nors ir pavargę, bet praturtėję žiniomis, linksmi ir lamingi grįžo namo.

Mokytojos metodininkės Rita Gelūnienė ir Žydra Grybienė

Pavasarinė ketvirtokų šventė

 

Gegužės 30 dieną visi rajono ketvirtokai ir jų mokytojos buvo pakviesti į „Pavasarinę ketvirtokų šventę“, kurią organizavo Ukmergės rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyrius bei Dukstynos pagrindinė mokykla.

Visus susirinkusius į šventę pasveikino Ukmergės rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė ir Dukstynos pagrindinės mokyklos direktorė Daiva Liumparienė.

 „Greitai prabėgo keturi metai. Keturi metai – tam, kad užaugtum, kasas nusikirptum... Keturi metai – tam, kad išmoktum, kada patylėti, o kada pasakyti“. Tokiais žodžiais vedančiosios Edita Komarovienė ir Ugnė Krikštaponytė pakvietė ketvirtokus prisiminti keturis prabėgusius metus pradinėje mokykloje. Sukosi margas metų ratas... Į kelionę pakvietė Dukstynos pagrindinės mokyklos choro atliekama daina “Kelias į mokyklą“. Visus susirinkusius skambiais balseliais džiugino vaikiška pirmokėlių dainelė. Smagiai ritminį šokį sušoko mokyklos šokių kolektyvas. Nuotaikingą melodiją dūdelėmis dovanojo trečiokai.  Visus sužavėjo ketvirtokų Spalvų šokis. Šventės dalyvius savo daina pasveikino pop grupė „Garsiukai“.

Šventėje buvo iškilmingai pagerbtos ketvirtų klasių mokytojos ir ir puikiai besimokantys jų mokiniai. Visiems buvo įteikti padėkos raštai. Ketvirtokams palinkėta sėkmingo skrydžio į 5 – tą klasę.

Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos mokytojos Rita Gelūnienė ir Daiva Glasinskienė

„Bičiuliai“ sveikina vasarą !

Kaip greitai bėga laikas! Atrodo, taip neseniai 2016 m. rugsėjo 12 dieną startavo prevencinė programa „Bičiuliai“. Programos iniciatorės ir steigėjos, Jono Basanavičiaus gimnazijos psichologė Edita Usonienė ir Dukstynos pagrindinės mokyklos psichologė Indrė Gumbaragienė,  kurdamos  neformaliojo ugdymo programą, išsikėlė tikslą - suburti iniciatyvių, aktyvių, norinčių bendrauti jaunuolių (nuo 12 iki 18 metų) grupę, kuri vykdys bendrą prevencinę veiklą.  Programoje dalyvavo 15 Jono Basanavičiaus gimnazijos ir 20 Dukstynos pagrindinės mokyklos mokinių. Užsiėmimų metu minėjome Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, tolerancijos dieną, vykdėme „Gerumo akciją“, mokėmės spręsti konfliktus, kvietėme nustoti tyčiotis, bei išmokti susidraugauti ir palaikyti draugiškus santykius, diskutavome priklausomybių profilaktikos temomis, kūrėme savo įvaizdį.

Lietuvių patarlė byloja: pagal rūbą sutinka, pagal protą palydi. Ir iš tiesų, moksliškai yra įrodyta, jog pirmąkart matydami žmogų, pirmiausia mes susikoncentruojame į tai, kaip jis ar ji atrodo, ką sako, kaip veikia. Svarbu, ne tik matyti kitą žmogų, bet ir mokėti, žinoti kaip pristatyti save, kaip sukurti savo įvaizdį. Ne veltui, į savo paskutinį užsiėmimą „Bičiuliai“ rinkosi sveikatingumo studijoje „Balansas“. Kvalifikuota sveikatingumo instruktorė Svetlana Markevičienė pasakojo mokiniams apie išvaizdos stereotipus, jų poveikį žmogui. Žiūrėjome filmus, kurie vaizdžiai atskleidė opią problemą. Mokiniai noriai diskutavo, ieškojo galimybių, kurios padėtų kurti sveiką, stereotipų neiškraipytą įvaizdį.

Besibaigiantys mokslo metai, nusineša, pasveria ir vertina atliktus darbus, patirtas emocijas, įgytas patirtis ir gebėjimus. Bičiuliai sveikina vasarą, o psichologių Indrės Gumbaragienės ir Editos Usonienės bendruose pokalbiuose, jau gimsta naujos idėjos ir planai kitų metų „Bičiulių“ veikloms.

Nuotraukos iš asmeninio Dukstynos pagrindinės mokyklos archyvo.

Pažintis su mokykla

Mūsų mokykloje svečiavosi lopšelio – darželio „Žiogelis“ ir „Saulutė’’ priešmokyklinių grupių ugdytiniai – būsimieji pirmokėliai.

Aktų salėje mažuosius pasitiko mokyklos ketvirtokai su būsimomis pirmokų mokytojomis: Edita Komaroviene, Danute Atkočiūniene, Brone Mickuviene. Jie surengė ne tik koncertą, bet ir padovanojo pačių pagamintas dovanėles su saldžiu siurprizu. Pirmokai, paruošti mokytojos Dianos Buklienės, parodė nuotaikingą spektaklį „Kaip pelytės išmoko skaityti”. Būsimi mokinukai ir jų auklėtojos apsilankė ir klasėse,  kuriose mokysis nuo rugsėjo 1-osios. Didelis džiaugsmas priešmokyklinukams buvo pasėdėti mokykliniuose suoluose, parašyti lentoje išmoktas raideles, žodelius. Mažųjų veiduose spinduliavo šypsena ir susižavėjimas būsima mokykla.

Džiaugiamės vaikų troškimu pažinti mūsų mokyklos pasaulį, įsilieti į jį.  Manome, kad būsimi pirmokai daug drąsiau eis į mokyklą, iš anksto susipažinę su mokytojomis ir mokykla.

10-ajame  „Lietuvos vaikai kuria pasakas“  festivalyje

 Valdovų rūmuose Vilniuje įvyko šalies mokinių kūrybinio konkurso „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ baigiamoji šventė – mažųjų rašytojų festivalis. Šventę organizavo  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su VŠĮ „Aitvaro pasaga“. Čia pristatyta 10 – oji knyga „Lietuvos vaikų pasakos.“

Į šventę buvo pakviesti Dukstynos pagrindinės mokyklos trečiokės Ugnė Stankevičiūtė, Inesa Tamašauskaitė, Samanta Gudonytė ir mergaičių mokytoja Rita Gelūnienė.       

Baigiamojoje konkurso šventėje iškilmingai apdovanoti gražiausių pasakų autoriai. Juos sveikino ir apdovanojimus teikė festivalio rėmėjai. Dukstynos pagrindinės mokyklos 3b klasės mokinė Ugnė Stankevičiūtė apdovanota Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Pagyrimo raštu, knyga ir asmeninėmis dovanomis. Mergaitės pasaka „Sniego malūnas“ išspausdinta knygoje „Lietuvos vaikų pasakos. 10-oji knyga.“ Jaunoji rašytoja džiaugėsi pirmuoju knygoje išspausdintu kūriniu, pirmu pasirašytu autografu. Mokytoja Rita Gelūnienė apdovanota Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro padėkos raštu.

Visi mažieji Ukmergės rašytojai gavo šventės dalyvių pažymėjimus, buvo apdovanoti leidyklos „Kalendorius“ dovanomis bei saldumynais. Paskui visi klausėsi jaunųjų atlikėjų koncerto, kvatojosi žiūrėdami nuotaikingą Vilniaus „Lėlės“ teatro spektaklį „Pasakų dėžutė “. Aplankė ir apžiūrėjo Valdovų rūmų ekspoziciją.

Šiais metais gražiausių pasakų atrankoje reikliai padirbėjo grupė įvairių sričių specialistų bei jaunieji ekspertai iš Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus. Knygos redaktorė Regina Pupalaigytė džiaugėsi aktyviu mokinių dalyvavimu. Konkursui darbus atsiuntė net 396 mokiniai. 10-ajam konkursui pateiktos pasakos įdomesnės, brandesnės už ankstesnes. Už tai dėkojo ir jauniesiems kūrėjams, ir vaikus konsultavusiems mokytojams bei kitiems suaugusiems, kurie skatina vaikus svajoti bei taisyklingai rašyti.

Dukstynos pagrindinės mokyklos 3b kl.  mokytoja metodininkė Rita Gelūnienė

Kalbos atveria duris į pasaulį!

Jau ketvirtą kartą vyko užsienio kalbų konkursas „Kalbos atveria duris į pasaulį“, skirtas Europos dienai.  Jame dalyvavo ir mūsų mokyklos komanda, kuri laimėjo 1-ąją vietą savo amžiaus komandų grupėje. Džiaugiamės ir didžiuojamės. Daugiau apie šį renginį  www.ukmerge.lt  „Ukmergės rajono moksleiviai varžėsi užsienio kalbų konkurse“.

Kelionė į Paukščių kaimą

 Dukstynos pagr. mokyklos 1a ir 2 b klasės mokiniai apsilankė Paukščių kaime, kuris įsikūręs Ignalinos rajone, Cijonų kaime (Aukštaitijos nacionalinis parkas). Edukacinės programos metu mokinukai daug sužinojo apie  naminių paukščių rūšis. Atsakiusieji teisingai į užduotus klausimus gavo laimės paukštės plunksną, kuri neša laimę. Kaip smagu buvo apžiūrėti ir palyginti įvairių paukščių kiaušinių dydžius, o paskui  ir paskanauti milžiniškoje keptuvėje ant laužo ugnies iškeptos kiaušinienės, užsigeriant kvapnia žolelių arbata.

Kiekvienas galėjo parašyti savo svajones žąsies plunksna.

Paukščių kaime išties labai daug įvairių paukščių rūšių. Pamatėme vištų, kurių plunksnos auga priešinga kryptimi, gaidį, ant kurio kaklo visai neauga plunksnos, stručių porą, ryškiaspalvius fazanus bei povus, gražuolius balandžius, suradome ir psislėpusią pelėdą. 

Mekendama pasitiko ožkytė su ožiukais bei raguoti avinai, asiliukas Zoro, alpakos. O švelniuosius triušiukus norintys galėjo palaikyti rankose.

Kaip smagu buvo apsilankyti didžiausiame paukščio lizde. Patikėsite ar ne, bet jame sutilpo abi klasės.

Grįždami užsukome į Ledakalnio kalną, kuris yra iškilęs 176 m. virš jūros lygio ir apsuptas trijų ežerų.

Paukščių kaimo šeimininkų svetingai išlydėti  grįžome pilni  įspūdžių. Siūlome visiems apsilankyti!

Pradinio ugdymo mokytojos metodininkės D. Glasinskienė ir A. Rakickienė

 

Iš 49-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso – su apdovanojimu

 49 - asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų  konkurso šalies  etapas šiemet vyko Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje. Konkurso dalyviai jau buvo patyrę atranką savo rajonuose ar miestuose. To negana: reikli žinovų komisija iš daugybės į Vilnių atsiųstų darbų vėl atrinko įtaigiausius. Šiemet sulaukta virš dviejų šimtų darbų. Į šį konkursą vykau lydima lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės  Elvyros Augustinavičienės. Į nacionalinį konkursą taip pat  pateko mano ir klasiokė Viktorija Stundžytė, su ja ir praleidau visas konkurso dienas.

Keliavome į Palangą ne vienos: autobuse, kartu su mumis važiavo mokinės, bei jų mokytojos iš Antano Smetonos gimnazijos, taip pat  mokiniai ir jų lydintieji mokytojai iš Ignalinos. Atvykus, mus apgyvendino viešbutyje "Mūza".

Aš ir Viktorija priklausėme tautosakos sekcijoje. Konkurso metu pristatinėjome savo darbus, išklausėme kitus. Iš viso darbas sekcijose truko 9 valandas. Nebuvo lengva kalbėti, bei ginti savo darbą. Žinoma, skyrėme laiko ir malonesnei veiklai. Klausėmės mokyklos mokinių koncerto, taip pat teko pabuvoti literatūrinio vakaro kūrybos skaitymuose, o paskutiniąją dieną dalyvauti ekskursijoje po Palangos miestą. Nors  oro sąlygos buvo itin blogos, buvome ir ant Palangos tilto, teko stebėti besileidžiančią saulę, bei klausytis jūros bangų ošimo...

Konkurso uždarymo dieną  buvo skelbiami mokinių patys įtaigiausi darbai, kuriuos įvertino komisijos nariai: žinomi rašytojai, literatūros ir lietuvių kalbos mokslo darbuotojai, vertėjai.  Nors ir negavau prizinės vietos, tačiau gavau padėkos raštą. Na bet tikrai neliūdžiu, kadangi būti pakviestai į konkursą – tai jau  laimėjimas.

Šiame konkurse patyriau neužmirštamų įspūdžių, nuotykių, susipažinau su puikiais žmonėmis iš Ignalinos ir ne tik. Įgavau patirties. Šios dienos man - labai įsimintinos. Tikiuosi, kad kada nors man dar teks dalyvauti šiame konkurse.

   Miglė Ališauskaitė, dešimtokė

Vaikų Velykėlės

Nors sunkiai iš žiemos snaudulio keliasi žolytė, augalėliai, medžių šakų pumpurėliai, bet vis tiek džiaugiamės, kad su pavasariu pas mus atkeliavo labai graži, pilna džiugesio ir linksmybių šventė – Velykos. Savaitė po Velykų – Atvelykis, dar vadinamas Vaikų Velykėlėmis.

Dukstynos pagrindinės mokyklos pedagogai ir pradinių klasių mokiniai linksmai atšventė šią šventę, įsijungdami į „Naisių vasaros“ organizuojamą ir jau tradicija tapusį „Vaikų Velykėlių“ konkursą. Tai konkursas, puoselėjantis gražias lietuviškas tradicijas, ugdantis vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasią. Mokiniai gamino didelį 2 metrų aukščio margučio muliažą, ant jo dėliojo, klijavo  aplikaciją su istoriniais margučių marginimo raštais. Visi kartu džiaugėmės atliktu darbu ir pasiektu rezultatu. 

Tradicinėje šventėje, kuri vyko aktų salėje, pradinukai rideno margučius, lenktyniavo, kurio margutis nurieda toliausiai, išsiaiškino, kurio stipriausias, gėrėjosi  gražiausiais margučių raštais.

Ši šventė padovanojo daug gražių akimirkų, suteikė vaikams džiaugsmo.

 

Pradinių klasių mokytojos metodininkės Jolanta Ryliškienė ir Žydra Grybienė

 

RESPUBLIKINĖ  MOKYTOJŲ  KONFERENCIJA  VILNIUJE

2017 m. balandžio 11 d. Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje vyko respublikinė mokytojų konferencija „Lietuvių kalbos raštingumo ugdymo galimybės“. Buvo aptarta vaikų raštingumo ugdymo situacija šiuolaikinėje mokykloje, iškylančios problemos ir sunkumai, keliai ir būdai jiems spręsti.

Mokytojai klausėsi Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro ir Lietuvos edukologijos universiteto Edukacinių tyrimų instituto, Ugdymo pagrindų katedros lektorių pranešimų, dalijosi savo darbo patirtimi.

Konferencijoje mokyklos ir savo asmeninius pasiekimus raštingumo ugdymo srityje pristatė ir mūsų mokyklos mokytojos – metodininkės Airūna Lapinskienė, Diana Buklienė, Bronė Mickuvienė ir Violeta Minkštimienė. Savo pranešime „Mokinių gebėjimas kurti naujas idėjas, remiantis informacine analize“, mokytojos su respublikos kolegomis pasidalino standartizuotų testų duomenų analizės panaudojimo mokinių pažangos siekimui patirtimi Dukstynos mokykloje, pristatė savo asmeninius atradimus ir patirtis, ugdant raštingumą matematikos, pasaulio pažinimo ir lietuvių kalbos pamokose.

Konferencijos metu įgytas žinias, patirtis, mokytojos perdavė savo mokyklos kolegoms, paskatino juos domėtis respublikos mokytojų pasiekimais ir naujovėmis mokinių raštingumo ugdymo srityje.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Bronė Mickuvienė

„Žalais vieškelėliais Velykos ateina...“

Dukstynos pagrindinės mokyklos 5-tų klasių mokiniai dalyvavo popietėje „Žalais vieškelėliais Velykos ateina...“ Klausydami tikybos mokytojos V. Tuškevičienės, atsakinėjo į klausimus, lietė, ragavo, vaidino ir prisiminė, kad Velykos - tai ne tik gamtos atbudimo ir pavasario linksmybių šventė, bet ir svarbiausias krikščionims įvykis - Kristaus prisikėlimas.

Pasaulio pažinimo viktorinoje

Ukmergės r. Vidiškių pagrindinėje mokykloje vyko mūsų  rajono  bendrojo ugdymo mokyklų 3 klasių Pasaulio pažinimo  viktorina „Pažinimo duris pravėrus“. Viktorinoje dalyvavo  mūsų mokyklos 3-ių klasių mokinių komanda „Gamtos draugai“. Savo pasaulio pažinimo žinias pademonstravo 3a klasės mokinys Ignas Zinkevičius, 3c klasės mokinė Viltė Čerkesaitė ir 3b klasės mokinės Kamilė Petrauskaitė ir Inesa Tamašauskaitė. Mokinius ruošė mokytoja Rita Gelūnienė.

Mūsų mokyklos mokiniai varžėsi kartu su septyniomis rajono mokyklų komandomis. Jie  mokėsi dirbti komandoje. Atliko įvairias  pasaulio pažinimo užduotis, gilino žinias apie Lietuvos istoriją, apie paukščių ir gyvūnų gyvenimo būdą, atpažino augalų dalis, įgijo daugiau žinių apie ekologiją. Komandų pasirodymus ir atsakymus vertino komisija. Mūsų komanda geriausiai įvertinta už ekologines žinias. Visos dalyvavusios komandos buvo apdovanotos Ukmergės švietimo centro padėkos raštais, prizais.

Mokiniai ne tik  dalyvavo viktorinoje, bet ir apsilankė Vidiškių pagrindinės mokyklos muziejuje, apžiūrėjo senovinius eksponatus. Šoko lietuvių liaudies šokius, dainavo dainas apie gamtą. Grįžo su gera nuotaika, daug sužinoję, išmokę.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Rita Gelūnienė

Jaunųjų chemikų sėkmė

2017 m. kovo 28 d. Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje įvyko Ukmergės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų 8 klasių mokinių chemijos olimpiada. Rajoninėje olimpiadoje dalyvavo 27 mokiniai - pirmojo etapo, kuris vyko mokyklose, nugalėtojai. Olimpiadoje mokiniai buvo vertinami individualiai, o mokyklos buvo apdovanotos už pasiektus komandinius rezultatus.

Rajono 8 klasių mokinių chemijos olimpiados nugalėtojai, tapo:

I vieta

Rokas Burneika, Ukmergės „Šilo“ pagrindinė mokykla;

II vieta

Pijus Brazinskas, Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla;

III vieta

Aistė Kisieliūtė, Ukmergės Senamiesčio pagrindinė mokykla;

Už puikų komandos rezultatą:

I laipsnio diplomą pelnė Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos komanda (mokyt. J. Šalaviejienė)

Sveikiname olimpiados nugalėtojus!

Paruošta pagal Ukmergės švietimo centro informaciją.

Mes tikrai mylim Lietuvą!

Visi kartu minėjome Lietuvos  Nepriklausomybės atkūrimo 27-ąsias metines. Siekdami prisiliesti prie mūsų tėvynės istorijos, visą savaitę vyko šiai datai paminėti  skirti  renginiai. Penktų  klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Su Lietuva širdy“, kurią organizavo ir vedė istorijos mokytoja Kristina Adamonienė,  vyresnių klasių mokiniai klausėsi Ukmergės kraštotyros muziejaus direktoriaus pavaduotojo Vlado Kovarsko paskaitos „Piliakalniai – Lietuvos valstybingumo simboliai.“  Septintokų komandas pakvietėme dalyvauti edukaciniame  konkurse protų  mūšyje „Lietuva-tai mes“.  Klausimus šiam konkursui paruošė ir jį vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rasa Žemaitė ir bibliotekininkė Violeta Markauskienė.

Tarptautinės  istorinio teisingumo komisijos pakviesti, prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Gyvasis tautos žiedas“,  kurios tikslas ne tik skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą, domėjimąsi savo šalies istorija, bet patraukliai ir žaismingai paminėti vieną svarbiausių mūsų  valstybės istorinių datų.  1-4 klasių mokiniai  savo gražiausiais piešiniais apie Lietuvą  apjuosė visą mokyklą.  O visos savaitės renginių ciklą apvainikavo „Lietuvių liaudies žaidimų rytmetis“.  Pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos kartu žaidė gražiausius lietuvių liaudies žaidimus, šoko šokius. Visiems buvo smagu pabūti kartu ir pajusti, kad mes „tikrai mylim Lietuvą“.

Gerbiami tėveliai,

Pastaruoju metu visuomenėje kilo nerimas dėl internetinėje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“ įvairiais pavadinimais, pvz., „Mėlynasis banginis“, „Pažadink mane 4.20“. Iš tiesų tai nėra jokie žaidimai, o nusikalstama veika.

Mūsų žiniomis šiuo metu padaugėjo paauglių savęs žalojimo atvejų. Dalis jų gali būti išprovokuoti minėtų „žaidimų“.

Specialistai, dirbantys psichologinių krizių ir savižudybių prevencijos srityje, rekomenduoja:

•         atkreipti dėmesį ir domėtis, su kuo vaikas bendrauja internete ir socialiniuose tinkluose, stebėti vaiko socialinių tinklų paskyras ir grupes, kuriose jis yra užsiregistravęs;

•         atkreipti dėmesį ir domėtis, kokią medžiagą vaikas viešina internete;

•         pagal galimybes, nustatyti „tėvų kontrolės“ funkcijas visuose vaiko naudojamuose įrenginiuose;

•         stebėti vaiko psichologinę būseną;

•         stebėti ar odos paviršiuj e nėra įvairių formų pjautinių pažeidimų;

•         atkreipti dėmesį, kad laiku (ar net anksčiau nei įprastai) nuėjęs miegoti, vaikas ryte sunkiai keliasi, atrodo nepailsėjęs;

•         atkreipti dėmesį į vaiko piešinius ir išsaugotas nuotraukas;

•        kilus įtarimui, kad vaikas save žaloja, kreipkitės pagalbos į mokyklos psichologą, socialinį pedagogą ar psichikos sveikatos centruose dirbančius specialistus - psichologą, psichiatrą.

Susidūrę su bet kokia informacija apie minėtą „žaidimą“, kuri kelia grėsmę Jūsų ar kurio nors kito vaiko sveikatai bei gyvybei, nedelsdami praneškite policijai.

Atkreipiame dėmesį, kad labai svarbu   kalbėtis su vaiku, jį išklausyti, skatinti vaiką dalintis mintimis ir jausmais, susidūrus su sunkumais, padrąsinti paprašyti pagalbos.

Tėveliai, susidūrę su sunkumais nelikite vieni, drąsiai kreipkitės pagalbos: http://vpsc.lt/doc_files/Pagalbos galimybiu lentele ziniasklaidos priemonems.pdf

Verta perskaityti apie vaikų savęs žalojimą: http://www.vaikulinija.lt/ieskantiems-pagalbos/vaikams-ir-paaugliams/aktualios-temos/saves-zalojimas/#sidebar

Informaciją parengė: Vilniaus PPT, SPPC, Vaikų linija, VPSC Savižudybių prevencijos biuras.

Matematikų varžytuvės akademiko Vytauto Statulevičiaus taurei laimėti

2017 m. kovo 3 d. rytą į Aukštakalnio progimnaziją rinkosi jaunieji matematikai. Čia vyko 18-osios 5-8 klasių mokinių matematikos komandinės varžytuvės šviesios atminties žemiečio, akademiko, profesoriaus, habilituoto daktaro Vytauto Statulevičiaus taurei laimėti. Išbandyti savo jėgų atvyko 17 komandų: Anykščių, Ignalinos, Kupiškio, Rokiškio, Molėtų, Švenčionių, Ukmergės, Zarasų ir Utenos rajonų. Varžytuvėse dalyvavo svečiai: Vilniaus universiteto Matematikos Informatikos Instituto direktorius habil. dr. Gintautas Dzemyda, MII direktoriaus pavaduotojas (mokslo reikalams), vyresnysis mokslo darbuotojas, prof. dr. (HP) Stasys Rutkauskas, leidyklos „Šviesa“ leidinių vadovas Mantas Vaišnoras, Utenos rajono savivaldybės administracijos švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistas Arūnas Telksnys.  Praėjusiais metais  mūsų mokyklos komanda laimėjo akademiko V.Statulevičiaus taurę, o šiais metais jaunieji matematikai varžytuvėse dalyvavo svečio teisėmis. Užduotis dalyviams parengė mūsų  mokyklos matematikos mokytojos.

Siūlo kelias

Kovo 6 – 8 dienomis Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 2c, 3b, 3c ir 4b klasių mokiniai dalyvavo bendrame lietuvių ir norvegų projekte „Gaminu ir augu: tradicijos tarp pluošto ir struktūros“.

Projekto meto buvo sukurta mobilioji dirbtuvė, kurios vienoje pusėje pristatomas linas, kitoje – vilna. Moksleiviams buvo įdomu pamatyti kaip iš lino - augalo atsiranda linas– audinys, o iš avelės – vilnonis siūlas. Tai puiki edukacija, kurios metu mokiniai galėjo prisiliesti prie gyvos istorijos, prie mūsų tautos praeities, kuri pamirštama. Kažkada kiekviena šeimininkė mokėjo liną ir vilną apdirbti, austi, megzti.

Todėl gyvas pasakojimas, gyvas vaizdas mokinius priartino prie mūsų praeities, prie mūsų papročių, prie to, ką mokėjo mūsų močiutės.

Mokytojos Vilma Rabazauskienė, Rita Gelūnienė, Žydra Grybienė, Danutė Atkočiūnienė

KAZIUKAS APLANKĖ DUKSTYNOS MOKYKLĄ

Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje visą savaitę nerimo šurmulys – pasiruošimas Kaziuko mugei. Mokiniai su tėvelių, senelių ir mokytojų pagalba kūrė įvairius gaminius.

Trečiadienį mokykloje svečiavosi Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“. Jis surengė tikrą lietuvišką kermošių. Keliaudamas per kermošių teatralizuotos programos vedėjas Kazys ne tik išpardavė savo paties drožtas klumpes ir už gautus pinigus prisipirko pilną krepšį gėrybių, bet ir mokiniams minė mįsles, juos linksmino.

Penktadienis prasidėjo nuo reklaminių šūkių, kviečiančių į Kaziuko mugę. Mokiniai kūrė, piešė plakatus, kurie turėjo prikviesti pirkėjus. Skambant muzikai, klegant šurmuliui vyko prekyba. Prekiavo ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai. Pardavėjai stengėsi kuo įmantriau pagirti savo prekę, o pirkėjai bandė derėtis. Akį džiugino verbos, molinukai, odos ir medžio dirbiniai, bet labiausiai pasisekė smaguriams.

Kai patenkinti pirkėjai pilnais krepšiais skubėjo namo, pardavėjai, pasijautę tikrais verslininkais, skaičiavo pajamas, gamybos kaštus ir pelną.

Mokytojos metodininkės Diana Buklienė ir Vilma Rabazauskienė

Užgavėnių šventė  mokykloje

Mokykloje šurmuliavo viena nuotaikingiausių, pavasarį pranašaujančių švenčių – Užgavėnės. Svarbiausias šios šventės akcentas – linksmumas, todėl  pradinių klasių mokiniai ruošėsi iš anksto: susipažino su šventės papročiais ir tradicijomis, mokėsi Užgavėnių dainų, šokių, žaidimų, gaminosi kaukes.

Šventės dieną visi, išsiilgę saulės šilumos, prisikepę blynų, su gera nuotaika, „pasipuošę“ iš palėpių ištrauktais senais drabužiais ir kaukėmis, kad atrodytų keistai, juokingai ir baisiai, patraukė į mokyklos kiemą gąsdinti žiemos. Šokant ratelius dundėjo žemė nuo triukšmo. Nuo juoko ir dainų  aidėjo visas mikrorajonas.

Smagiausia šventės dalis – mokyklos kieme Morės deginimas ant laužo. Deganti Morė kėlė susižavėjimo šūksnius.  Kartu su ja ugnyje suliepsnojo ir mokinių lapeliuose surašyti negeri darbai, poelgiai.

O tuo metu technologijų mokytoja Zita Dikienė su vyresnių klasių mokiniais kepė blynus, kuriais vaišino mokytojus ir draugus. Kad visus metus būtume sotūs.

Žiemą išvijome! Graži buvo žiema, bet laikas užleisti vietą pavasariui!

Pradinio ugdymo mokytojos metodininkės  Rita Gelūnienė ir Daiva Glasinskienė

Švenčiame Vasario 16 –ąją  - Lietuvos valstybės atkūrimo dieną!

Vasario 16-osios išvakarėse pamokos prasidėjo tariant kiekvieno lietuvio širdžiai brangius žodžius: Lietuva, Vilnius, kunigaikštis Gediminas, žynys Lizdeika ... Buvo tęsiama tradicija skaityti garsiai kartu su mokiniais. Šį kartą pasirinktas istorinis patriotinis tekstas, ištrauka iš lietuvių klasiko Balio Sruogos poemos “Giesmė apie  Gediminą“.  Skaitymo  tikslas - ugdyti mokinių pasididžiavimą savo tautos istorija, literatūriniu palikimu, propaguoti skaitymo kultūrą ir augančios kartos domėjimąsi knygomis. Šia akcija siekėme atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos, kaip kultūros paveldo, svarbą. Juk  2017-ieji metai paskelbti Lietuvių kalbos kultūros metais.

Vėliau aktų s. vyko  edukacinis  konkursas  protų mūšis  “Mes – tai Lietuva”. Renginį pradėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rasa Žemaitytė , kuri perskaitė Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą, skirtą Vasario 16-tai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Mokyklos choras (vad. V. Retienė) kartu su visais esančiais salėje sugiedojo valstybės Himną ir pakvietė pasiklausyti patriotinių dainų.

Edukaciniame  konkurse protų mūšyje  “Mes – tai Lietuva” dalyvavo šeštų klasių mokinių komandos. Jie turėjo atsakyti į 30 klausimų, kurie buvo apie Lietuvos istoriją, gamtą, knygas. Geriausiai konkurse sekėsi 6c kl. komandai, kuri surinko daugiausia taškų ir tapo nugalėtoja.

Įdomiai paminėti Vasario 16- ąją  - Lietuvos valstybės atkūrimo dieną  mokiniai ir mokytojai ruošėsi visą mėnesį. Pradinukai gamino darbelius, piešė piešinius, skirtus Lietuvai. Įvairios mokyklos erdvės pasipuošė patriotiškumą skatinančiais akcentais.

Edita Komarovienė, Angelė Rakickienė

pradinio ugdymo mokytojos metodininkės

Trečiokių sėkmė piešinių konkurse priešgaisrine tematika

Kasmet  visi rajono mokyklų mokiniai kviečiami dalyvauti piešinių konkurse priešgaisrine ir civilinės saugos tema. Šis konkursas rengiamas siekiant propaguoti vaikų kūrybą, ugdyti atsargaus elgesio su ugnimi įgūdžius.

2017 m. vasario 9 d. mokiniai, jų tėveliai ir pedagogai buvo pakviesti į Ukmergės priešgaisrinę tarnybą, kur buvo apdovanoti geriausių piešinių ir vaizdo klipų priešgaisrine tematika autoriai. Konkurse sėkmė lydėjo ir tris mūsų mokyklos trečiokes, kurios tapo laureatėmis: 3a klasės mokinės Darija Duganovaitė ir Eva Pečiulytė ( mokines konkursui paruošė pradinių klasių mokytoja Jolanta Ryliškienė) bei  3b klasės mokinė Viltė Samusiovaitė ( konkursui paruošė pradinių klasių mokytoja Rita Gelūnienė).

Nuoširdžiai sveikiname laureates!