Erkės ir jų platinamos ligos

 

Gegužės 12 d. 5a klasės valandėlėje lankėsi visuomenės sveikatos specialistė V. Talutienė. Mokiniams ji labai įdomiai papasakojo apie erkes ir jų platinamas klastingas ligas: Laimo ligą ir erkinį encefalitą. Specialistė papasakojo, kaip išvengti erkių įsisiurbimo ir kaip elgtis, jei taip nutiktų. Jos paskaita buvo ne tik įdomi, bet ir labai aktuali atšilus orams ir atgimstant gamtai

III-asis (regioninis) konkurso „Šviesoforas“ etapas

Gegužės 17 d. Dukstynos pagrindinės mokyklos komanda ,,Dukstynos patruliai“, kurią sudarė Arentas Puronas (1b kl.), Gintė Stefanovičiūtė (2c kl.), Luknė Gribulytė (3a kl.), Mantas Mulevičius (4c kl.) ir mokytoja Žydra Grybienė, dalyvavo III – jame  „Šviesoforo“ konkurso etape. Konkurso metu varžėsi TOP 5-uko komandos, pasiekusios geriausius rezultatus regione. Mokiniai atliko ,,Protmūšio“, ,,Video pasakojimo“ užduotis bei sprendė Kahoot‘ą. Po užduočių visų laukė siurprizas – susitikimas su iliuzionistu Algimantu Frankoniu. Džiaugiamės komandos sėkme ir iškovota II – ąja vieta.

Mokytoja Žydra Grybienė

Olimpiada „Nalanda 2022"

 

 

Dukstynos mokyklos, 4b kl. mokinys Timas Bieliauskas, paskatintas jo anglų kalbos mokytojos N. Džiovalienės, dalyvavo Europos internetinėje olimpiadoje „Nalanda 2022“ ir yra apdovanotas geriausio tarp ketvirtokų diplomu bei medaliu.

RENGINYS MOKYKLOJE „RANKYTĖS MANO ŠVARIOS“

Geriausiai šokančios klasės varžytuvės 💃🕺

Ukmergės Dukstynos mokykloje gegužės 16 d. po keturių pamokų į mokyklos stadioną susirinko 2-4 klasių mokiniai, norintys pasivaržyti šokių konkurse. Mokytojai E. Merenanu klasių pasirengimą įvertinti padėjo jos buvusi ugdytinė iš mūsų mokyklos mokinė K. Samusiovaitė, taip pat jos kolegė J. Gražuliavičienė ir mokyklos direktorės pavaduotoja E. Usonienė. Pereinamąją taurę laimėjo 2c kl.

„Knygų skirtukų kūrimo“ edukacija

Mūsų mokyklos 1b klasės mokiniai lankėsi Ukmergės viešojoje V. Šlaito bibliotekoje ir dalyvavo „Knygų skirtukų kūrimo“ edukacijoje. Vaikai apžiūrėjo surinktą knygų skirtukų kolekciją, susipažino su knygų skaitymo kultūra, knygų atsiradimo istorija ir raida. Patys išmoko susikurti nuotaikingą knygų skirtuką pasirinktomis meninės išraiškos priemonėmis. Mokėsi atskirti piešinį nuo antspaudo ar tapybos kūrinio. Ypač daug džiaugsmo suteikė pačių sukurtas mini meno objektas – skirtukas knygai.

Patyriminė edukacija Vikingų kaime

Dukstynos pagrindinės mokyklos 2a ir 3b klasės mokiniai su mokytojomis Daiva Glasinskiene ir Angele Rakickiene dalyvavo patyriminėje edukacijoje „Senovės baltų gyvensena“. Atvykusius mokinius pasitiko senovinio „Vikingų kaimo“ šeimininkai, kurie  pakvietė patyrinėti senovės baltų maistą ir karybą.

Mokiniai vikinginio laikotarpio lauko virtuvėje ruošdamiesi puotai susipažino su senaisiais maisto gaminimo indais ir įrankiais, gaminimo technologijom bei valgymo kultūra. Visi edukacijos dalyviai turėjo pasirinkti darbą, kurį atliks lauko virtuvėje. Vieni  kūreno ugnį, kiti - virė arbatą, kepė blynus, skrudino grūdus, gamino pagardus… Smagiausia dalis, kai  ragavo  pačių  pasiruoštus patiekalus: duoną, grūdų spragėsius, blynus su įvairiais pagardais ir kt.

Senovės karyba buvo neatskiriama baltų gyvenimo dalis. Edukacijos metu mokiniai turėjo progą pasijusti „senovinio kario kailyje“. Dalyviai buvo supažindinami su to meto kario apranga ir ginklais. Vyko „karių pratybos“, kuriose mokiniai, pasiskirstę į dvi grupes mokėsi įvairių taktinių manevrų. Patyrė, ką reiškia būti vieninga kariuomene (komanda).

Pasivaišinę ant laužo keptomis dešrelėmis, apsilankę senovinių suvenyrų ir skanėstų krautuvėlėje mokiniai su smagia nuotaika grįžo į namus.

Lietuvių kalbos konkurse „Aš moku rašyti“

Gegužės pradžioje  į Trakus vyko  mokyklos  ketvirtų klasių mokinių komanda, kuri dalyvavo  lietuvių kalbos konkurse „Aš moku rašyti“. Trakų  pradinėje mokykloje vykusiame konkurse dalyvavo komandos iš įvairių mokyklų: Trakų rajono, Vilniaus „Žiburio“ ir Ukmergės Dukstynos pagrindinės. Mokiniai demonstravo savo žinias lietuvių kalbos diktanto ir viktorinos konkurse. Morta Lunevičiūtė (4ckl.) ir Adelė Pauliukonytė(4bkl.) dalyvavo diktanto rašymo konkurse. O Greta Mikėnaitė(4a kl.), Karolina Rugieniūtė (4b kl.) ir Jokūbas Želnys(4b kl.) kartu bendradarbiaudami, pasitardami atliko viktorinos konkurso užduotis. Mokiniai ne tik minė mįsles, atpažino paukščių pamėgdžiojimus, bet atliko įvairias gramatines užduotis.

Pasibaigus konkursui, visi buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves,  kur tobulino konstravo įgūdžius. Salėje konkurso dalyvius gražiomis dainomis, šokiais sveikino Trakų pradinės mokyklos pradinukai.

Su nekantrumu mokiniai laukė konkurso rezultatų. Nudžiugo sužinoję, kad mūsų mokyklos 4b klasė mokinė Adelė Pauliukonytė diktanto rašymo konkurse laimėjo 3-ąją vietą ir diplomą, o likusiems konkurso dalyviams  už dalyvavimą buvo įteiktos  padėkomis ir konkurso rengėjų dovanėlės.

Ketvirtokai  grįžo puikiai nusiteikę, įgiję naujų patirčių, daug sužinoję. Komandą konkursui ruošė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Rita Gelūnienė.

4b klasės mokytoja R. Gelūnienė.

Kilnojama paroda „Išsaugota tiesa“

Balandžio mėnesį į Ukmergės Dukstynos pagrindinę mokyklą atkeliavo kilnojamoji fotografijų paroda „Išsaugota tiesa“.

Šią parodą atvežė fotografas, nuotraukų autorius Klaudijus Driskius. Tai pasakojimas apie Vytauto apygardos Lokio rinktinės partizanus, jų gyvenimus ir išgyvenimus. Tris savaites, istorijos pamokų metu, mokiniai dirbo su parodos šaltiniais ir naudodamiesi katalogo 10 puslapio devyniomis eilutėmis, kaip šifro raktu, iššifravo Lokio rinktinės Vyties kuopos bunkerio pavadinimą „Poilsis“.

Balandžio 29 d. vyko susitikimas su parodos autoriumi ir parodos uždarymas. Renginyje dalyvavo dešimtokai ir TUC nariai. Autorius papasakojo apie aplinkybes, kuriomis gimė sumanymas surengti parodą. Partizanų ryšininkas Andrius Dručkus - Kerštas išsaugojo visus rinktinės archyvus: dokumentus, nuotraukas, laiškus, Trispalvę, kaip atmintį apie partizanų kovą. Laiške partizanams ir namiškiams rašė: „Aš einu bočių pramintu keliu ir sustosiu tik tuomet, kai mano rankose suplevėsuos Trispalvė Laisvės vėliava“. Taip ir atsitiko. Laisvą Lietuvą išvydo.

 Moksleiviai domėjosi kiek dar yra likę gyvų šios rinktinės partizanų, kaip įamžintas šios rinktinės partizanų atminimas. Įdomumą sukėlė Lokio rinktinės moterų partizaninė veikla, bei Streikų šeimos istorija. Išklausę parodos autoriaus pristatymo, mokytojos V. Pulkauninkienės pastebėjimų apie moksleivių darbą su parodos šaltiniais, moksleiviai skubėjo į klases.

Istorijos mokytoja metodininkė Vida Pulkauninkienė

Tarptautinė triukšmo suvokimo diena

Dukstynos pagrindinės mokyklos Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė mokė mokinius kaip reikia triukšmą suvaldyti pamokų ir pertraukų metu. Rodė filmuką apie triukšmą.

Mokiniai klasėje žaidė žaidimą DOMINO, o specialistė stebėjo kaip galima tą žaidimą žaisti be triukšmo. Vėliau specialistė mokinius išsivedė į kiemą ir papasakojo kaip prie medžio prisiglaudus galima išgirsti tylą. Mokiniai padėkojo už įdomų renginį ir pažadėjo, kad per pamokas bus tylūs.

Vilniaus katedros požemiai ir lobyno istorija

Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika – viena seniausių ir svarbiausių katalikų šventovių Lietuvoje. Aplankyti ir susipažinti su istorija nusprendė Dukstynos pagrindinės mokyklos 2c ir 3a klasės mokiniai. Edukacinės išvykos metu apsilankė Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedros bazilikoje bei susipažino su jos istorija. Kartu su gidu nusileidę į požemius, vaikai apžiūrėjo juose saugomus archeologinius radinius, senuosius palaidojimus ir karalių mauzoliejų bei vieną iš seniausių freskų Lietuvoje. Visą Arkikatedros saugomą lobyną mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti apsilankydami Bažnytinio paveldo muziejuje, įsikūrusiame Šv. Mykolo bažnyčioje. Kur ne  kartą lobyno daiktai buvo įkeisti, susidėvėję, perlydyti. Tai, kad vertinga lobyno dalis pasiekė šiuos laikus, prilygsta stebuklui.

   Praplėtę savo žinias apie istorinį Lietuvos paveldą, antroje išvykos dalyje mokiniai žiūrėjo Apollo kino teatre filmą „Raudonoji panda“. Grįžę mokiniai SEU pamokoje aptarė filme  keliamas emocijų valdymo problemas,  diskutavo ­kaip atpažinti ir valdyti  emocijas.

Pasaulinė vandens diena

Kasmet kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų!  Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinukus į įdomų užsiėmimą pakvietė visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė. Specialistė papasakojo apie vandenį, apie jo reikšmę žmogui ir visai mūsų planetai. Vaikai diskutavo, kuo vanduo naudingas organizmui ir kas atsitinka, jei organizmas netenka vandens. Užsiėmimo metu vaikai ragavo vandenį pagardintą citrina ir apelsinais.

Dukstynos pradinukai šventė Kovo 11-ąją

Kovo 11-osios rytas pasveikino Lietuvą šiltais saulės spinduliais, suteikdamas vilties, kad sulauksime šviesesnių ir ramesnių dienų.

Dukstynos mokyklos pradinukai jau prieš savaitę pradėjo ruoštis Kovo 11-osios šventei. Paminint antrąjį Lietuvos gimtadienį, mokiniai papuošė mokyklos langus ąžuolo lapais, taip sukurdami didelę Lietuvos trispalvę.

Kiekvieno aukšto mokiniai drauge su mokytojomis šventės paminėjimui skyrė įvairias veiklas. Dainavo, piešė, statė pilis, vedė viktorinas. Gražią dovaną vaikai gavo iš mokyklos bibliotekininkės V. Markauskienės, kuri padovanojo jiems pintas trispalves apyrankes. Dalis mokinių prisijungė prie Ukrainos palaikymo iniciatyvos „Vaikų laisvės apyrankė!“ ir patys kūrė vėliavų spalvų apyrankes, dovanojo jas draugams, demonstruodami palaikymą Ukrainos vaikams. 3a klasės mokinės L. Gribulytė ir I. Laperginaitė savo aukšto draugams pravedė Lietuvos istorijos pamoką. Joje mokiniai daugiau sužinojo apie Lietuvai reikšmingas datas, deklamavo eiles, dainavo dainas. Pamokoje dalyvavo ir mokyklos administracija. Sveikino su švente ir pasidžiaugė visomis vaikų iniciatyvomis.

Diena prabėgo labai greitai. Vaikai dėkojo mokytojoms ir vieni kitiems už prasmingai praleistą laiką. Į namus išėjo pakylėtos nuotaikos, džiaugdamiesi, kad savo Tėvynėje gyvena laisvi ir laimingi.

Danutė Atkočiūnienė, Bronė Mickuvienė

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena mūsų širdyse

Lietuvos Tarybos 1918 metais pasirašytame Vasario 16-osios akte buvo vos 122 žodžiai. Tik tiek jų užteko, kad  prasidėtų  Lietuvos  kelias į valstybę, kokioje šiandien gyvename. Pažindami savo valstybės istoriją, didžiuojamės ja garsiai ir spalvingai. Ir tai jau darome ne vienerius metus.

Ir vėl rugsėjis mūsų kieme: margaspalvių kardelių jūroje su nauja viltimi renkamės į savo klases.