Renginiai bibliotekoje

Kaip ir kiekvienais metais mokyklos bibliotekoje paminėta Knygnešio diena. Tai diena kai  prisimename knygnešius, lietuvių kalbos draudimo metais platinusius lietuviškas knygas. Todėl bibliotekoje vyko netradicinės pamokos, kurias vedė tikybos mokytoja Kristina Vaicekauskienė ir bibliotekininkė Violeta Markauskienė Mokytoja Kristina papasakojo apie vyskupą, rašytoją Motiejų Valančių, kurio iniciatyva ir pastangomis buvo pradėtas aktyvus priešinimasis spaudos draudimui, gimtosios kalbos vartojimo varžymui. Mokiniai ne tik klausėsi, bet ir žiūrėjo interaktyvų muzikinį filmą „Knygnešio kelias“, atliko įvairias užduotis, diskutavo, pabandė rašyti su plunksnakočiu.

Pamokos skirto Knygnešio diena – tai baigiamasis visą mėnesį bibliotekoje vykusių renginių-edukacijų, skirtų svarbioms Lietuvos datoms pažymėti, akcentas. Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios bibliotekoje vyko integruotos lietuvių kalbos pamokos, kurias vedė mokytojos Genovaitė  Stuknienė ir Rasa Aukūnienė, edukaciniai užsiėmimai „Padovanok sau tautinių spalvų apyrankę.

Kovo 11 minėjimas su Ukmergės Ateitininkais

Kovo 9 d. Dukstynos mokykloje Stasio Ylos ateitininkų koupa minėjo Kovo 11 šventę, prisimindami Ateitininkų ir Lietuvos poetus, paskyrusius savo kūrybos darbus Lietuvai. Svečiuose dalyvavo Gerb. mokyklos direktorė Daiva liumparienė, lietuvių kalbos mokytoja Rasa Aukūnienė ir mokyklos bibliotekos vedėja. Moksleiviai skaitė poetų eiles, atliko linksmas užduotis ir net kūrė savo eiles. Ačiū visiems dalyvavusiems už nuostabią popietę.

Šauni diena mokykloje

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė mokyklos mokytojų tarybos posėdyje nuoširdžiai ir linksmai pasveikino mūsų mokytoją Editą Komarovienę, pripažintą projekto „Lietuvos pradinio ugdymo mokytoja 2023“ nugalėtoja.

Geografijos olimpiada

Kovo 9 d. Dukstynos mokykloje vyko 12 geografijos olimpiada „Mano gaublys“ 6-8 klasių mokiniams. Dalyvavo 34 mokyklos mokiniai.

1 vietą užėmė Justas 6a kl., Ričardas 7c kl., Gintė 8c kl.

2 vietą užėmė Martyna 6b kl., Matas 7b kl., Ana 8a kl.

3 vietą užėmė Nojus 6b kl., Emilija 7a kl., Guoda 7c kl. ir Luka 8b kl.

Dėkojame visiems mokiniams besidomintiems geografija.

Kovo 11-osios paminėjimas

Kovo 10 dieną Dukstynos pradinukai paminėjo Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šventėms mokyklos langai pasipuošė tautinių spalvų tulpių žiedais.

1-2 klasių šventė prasidėjo daina „Laisvė“. Skambėjo dainos, eilės skirtos Lietuvai. Mokiniai smagiai žaidė žaidimą „Bingo Lietuva“, sužinojo daug gražių lietuviškų žodžių. Klasėse šifravo paslaptingą laišką.

3-4 klasių mokiniai piešė piešinius „Mano šalis – Lietuva“, jais papuošė mokyklos medžius. Savo mintimis apie gimtąją šalį dalinosi rašiniuose. Atliko įvairias užduotis, skirtas pažinti savo krašto istorijai, žaidė draugiškas tarpklasines kvadrato varžybas.

Visiems buvo smagu pabūti kartu ir pajusti, kad mes „Tikrai mylim Lietuvą“!

Renginio organizatorės: Rita Gelūnienė, Daiva Glasinskienė ir Danutė Atkočiūnienė

Panevėžio regioninės STEAM atviros prieigos centre

Įgyvendinant Lietuvos tūkstantmečio mokyklų programas, Dukstynos pagrindinės  mokyklos aštuntos klasės mokiniai stiprino patirtinius gebėjimus Panevėžio regioninės STEAM atviros prieigos centre Robotikos ir informacinių technologijų laboratorijoje. Analizavo, ar ,,Robotas žmogus"?. Mokiniai  prisiminė 5 žmogaus pojūčius, kiekvienas individualiai konstravo robotą (Lego Spike), užprogramavo sensorius atitinkančius žmogaus pojūčius, kūrybiškai sukonstravo papildomus robotų elementus, surengė lenktynes. Mokiniai aptarė konstrukcijų veikimą, įvertino tvirtumą, numatė tobulinimo galimybes. Išvyką organizavo ugdymo karjerai specialistė Modesta Micukaitė ir informacinių technologijų ir matematikos mokytoja Lilija Pakonienė. 

Kovo 11-ajai

Dalyvavome respublikiniame projekte „Aš tikrai myliu Lietuvą“, kurį organizavo Jonavos raj, Kulvos A. Kulviečio pradinės mokyklos mokytojos. Piešėme piešinį „Dovana Lietuvai“, jį pristatėme, atlikome užduotis.

„Mokonomika“ 2023

Kovo 9 d. 1a klasė dalyvavo didžiausioje nuotolinėje pamokoje „Mokonomika“ 2023. Klausė rašytojo Tomo Dirgėlos paskaitos tema „Skaitymas kenkia medžiams - gal metas baigti?“. Pirmokai suvokė, kad knygas skaityti yra labai svarbu.

Kaziuko mugė

Kovo 3 dieną nuo pat ryto Dukstynos pagrindinėje mokykloje  jautėsi Kaziuko dvasia. Visi linksmi, nešini krepšeliais sugūžėjo į klases. Nuskambėjus skambučiui prasidėjo pasiruošimas prekybai.

Buvo kabinamos reklamos, dengiami stalai, dėliojamos prekės. Ir ko čia tik nebuvo! Akį vėrė apyrankių, auskarų, žiedelių grožis. Viliojo knygų skirtukai, pačių tapyti paveikslai, lipdyti molinukai, išdrožti medinukai, iš siūlų pagaminti šuniukai, tėvelių gaminti dirbiniai. Ir, žinoma, neapseita be skanumynų – pačių keptų spurgų, pyragų ir kitų saldėsių. Na o labiausiai džiugino verbos – Kaziuko mugės simbolis!

 Pasibaigus mugei visi sugrįžome į klases skaičiuoti pelno ir džiaugtis įsigytais pirkiniais. Juk kaip gera nusipirkti iš draugų gražų darbelį už savo rankomis uždirbtus pinigėlius.

Stipresnė aš

Kovo 3d. į Dukstynos mokyklą atvyko prof. A. Skurvydas – sveikos gyvensenos, sveikatingumo, sąmoningo sportavimo propaguotojas ir moterų profesionalaus krepšinio treneris Tomas Keršis.

Jie pristatė nacionalinio projekto „Stipresnė aš“ idėją ir tikslus - projektas, skirtas skatinti merginų saviraišką per sportą ir krepšinį.

Svečiai kalbėjo apie judėjimo būtinybę ir pravedė krepšinio treniruotę. Abiejose mokyklos salėse netrūko susidomėjimo, azarto ir veiklos.

Esame dėkingi savo mokyklos sporto mokytojams už iniciatyvą ir gražią paskatą dar kartą padėti merginoms surasti kelią į aktyvų ir sveiką gyvenimą.

Plačiau apie projektą: Stipresnė aš"

ASMENS HIGIENA

Asmens higiena yra atskira higienos dalis, kuri tiria kūno, drabužių, avalynės priežiūrą, nustato reikalavimus, kurių pagalba ugdomi higieninio elgesio įgūdžiai ir įpročiai. Tai žinių ir taisyklių visuma, padedanti saugoti ir stiprinti sveikatą. Higieninis ugdymas yra būtinas visapusiškam vaiko vystimuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Asmens higienos pradmenys formuojasi šeimoje, kur vaikas nuo gimimo patiria tėvų rūpestį ir saugumą, tėvai perteikia savo vertybes, pažiūras, asmeniniu pavyzdžiu skatina priimtiną elgesį, diegia higieninius, kultūrinius įgūdžius.

Svarbu, kad suaugusieji bendraudami su vaiku:  teigiamai vertintų vaiko pastangas žadintų pasididžiavimą tuo, ką vaikas geba atlikti  puoselėtų vaiko galias skatintų būti savarankišku.

Visuomenės sveikatos specialistė mokykloje pravedė pamoka ASMENS HIGIENA“  7c kl. mokiniams.

Kūrybinės dirbtuvės

Kovo 2d. pirmosios pavasario dirbtuvės ŽaliasisRaštingumas“  1-4 kl. mokinius pakvietė ruoštis artėjančiai Kaziuko mugei! Mūsų mokyklos pirmokai, dalyvaudami nuotolinėje pamokoje, gamino jaukias dekoracijas iš kartono atliekų, puošė siūlais ir kitais antriniais akcentais. Mokiniai pasisėmė idėjų Kaziuko mugei, pasigamino darbelius iš atliekų.

Pradinių klasių mokytojos

Socialinio emocinio ugdymo sprendimai

4b klasės mokiniams labai patiko užsiėmimai su „Zometool“ konstruktoriumi. Konstruodami lavino erdvės suvokimą, ieškojo būdų, kaip erdvines kompozicijas paversti uždaromis, ne visiems iškart  ir pavyko. Mokiniai konstruodami kartu su draugais smagiai leido laiką, o mokytoja džiaugėsi kūrybingais mokinių darbais.

4c klasės mokiniai išbandė  lavinamąją priemonę erdvinių kompozicijų konstravimui ,,Zometool“.

Mokyklos pradinukai, tęsdami projektą ,,Socialinio emocinio ugdymo sprendimai“, išbandė naujas veiklas su gautomis priemonėmis.

Daug teigiamų emocijų sukėlė žaidimas ,,Pasiruošk, dėmesio, marš!”, kuris skatino aktyviai judėti, smagiai leisti laiką su klasės draugais.

Žaisdami žaidimą ,,Zometool“ kūrė geometrinius modelius, gilino mus supančio pasaulio grožio ir paslaptingumo suvokimą, atrado daug įdomių dalykų. Daug nuostabos suteikė sukurti įvairių formų muilo burbulai.

Klimato kaita

Mokykloje lankėsi Seimo narys Kasparas Adomaitis, kuris Seime dirba Aplinkos apsaugos bei ateities komitetuose. Jo pamokos - diskusijos tema "Klimato kaita". Svečias ne tik pasakojo, bet kartu su mokiniais aptarė šiltnamio efektą  ir jo sukeliamus padarinius mūsų planetai. Pamokoje dalyvavo gausus būrys mokinių, tačiau pamoka pralėkė nepastebimai greitai, nes Seimo narys stengėsi išklausyti kiekvieną norintį išsakyti savo nuomonę. Džiugino mūsų mokinių žinojimas ir susirūpinimas šia problema. Klimato kaita - tai vienas didžiausių mūsų laikų pavojų ir iššūkių. Seimo narys taip pat mokinius supažindino kaip šiuo metu valstybės bando spręsti klimato kaitos problemą.

Tinklinio varžybos

Rajoninėse tarpmokyklinėse tinklinio varžybose, kur žaidė 2006 metų gimimo  ir jaunesnio amžiaus vaikinai laimėjo Dukstynos pagrindinės mokyklos komanda. 

Kovo 3 d. Kaune  dukstyniečiai atstovaus Ukmergės rajoną.

Užgavėnės

Užgavėnės-paskutinė linksmybių diena prieš ilgą Gavėnios laikotarpį. Dukstynos pradinukai linksmindamiesi, garsiu juoku žadino žemę, kvietė pavasarį, saulę ir šilumą. Žiema išlydėta su Užgavėnių dainomis, šokiais, blynais, persirengėlių šėlionėmis. Mokiniai rinko gražiausią Užgavėnių kaukę, dekoravo blynus, sprendė kryžiažodį, domėjosi aukštaitiškais Užgavėnių papročiais, galynėjosi, kas stipresnis. Stebėjo Lašininio ir Kanapinio - šviesos ir tamsos, gėrio ir blogio, pavasario ir žiemos kovą. Juk Užgavėnės – šventė ne tik žiemai išvaryti ir pavasariui prišaukti, bet ir visoms negandoms, nelaimėms, ligoms, susikaupusioms per metus, išbaidyti.

Vasario 16-oji

Dukstynos pradinukai Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimą pradėjo iškilminga Tautiška giesme. Prisiminė valstybės simbolius, kalbėjo apie Tėvynę, jos praeitį, laisvę. Savo žinias pasitikrino viktorinoje „Ką žinau apie Lietuvą?“. Skambėjo dainos skirtos Lietuvai.

Dukstynos mokyklos Mokinių tarybos iniciatyva vasario 10 dienos ryte visi mokiniai ir mokytojai sugiedojo himną savo tėvynės gimtadienio proga.

Vyresnieji Mokinių tarybos nariai prisiminė, kaip prieš kelerius metus Valstybės atkūrimo šventės proga visi susikibę už rankų giedojo himną. Tai jiems paliko neišdildomą įspūdį: žodžiais nenusakomą vienybės jausmą. Būtent dėl šios priežasties jie pasiūlė pakartoti norėdami perduoti tą patirtį jaunesniems mokiniams. Ir mums pavyko!

3x3 krepšinio turnyras

Vasario 10 d. Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyk 6-8 kl. mergaičių ir berniukų 3x3 krepšinio turnyras. Šventę skyrėme Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai - Vasario 16-ąjai. 

Varžybose dalyvavo šešios berniukų ir trys mergaičių komandos.

Šventinėse varžybose dar vyko baudų ir tritaškių konkursai. 

Viso renginio metu dalyvius lydėjo gera nuotaika ir sveika konkurencija, šypsenos ir adrenalinas. Dalyviai buvo apdovanoti prisiminimo dovanėlėmis ir nugalėtojų taurėmis. 

Šventę organizavo fizinio ugdymo mokytojai

Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla pasirengusi švęsti savo miesto 690-ąjį gimtadienį.

 

Namo statymas

2a klasės mokiniai  iš įvairių detalių  statė namus. Taip lavino bendradarbiavimo įgūdžius, gerino emocinę ir psichinę savijautą.

Socialinio emocinio ugdymo sprendimai

Mokyklos pradinukai sėkmingai dalyvauja Ukmergės rajono savivaldybės administracijos vykdomame projekte ,,Socialinio emocinio ugdymo sprendimai“. Šio projekto tikslas – stiprinti vaikų psichinę sveikatą, emocinę gerovę, sudarant sąlygas kokybiškam emociniam ugdymui. Statydami minkštus emocijų namelius mokiniai mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, pažinti jausmus, valdyti stresą. Džiaugiamės sveikatos priežiūros specialistės Vidos Talutienės iniciatyva, kuri leidžia vaikams patirti džiugias emocijas dalyvaujant kūrybinėje veikloje. 

Kartu paskaitykim knygelę

Dukstynos pagrindinės mokyklos 1a, 1c ir 2b klasių mokinukai kartu su mokytojomis dalyvavo tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“. Pradinukai susipažino su rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba: skaitė knygeles, aptarė veikėjus, jų jausmus, emocijas, diskutavo, kas yra laimė. Dailės ir technologijų pamokose piešė, aplikavo, lipdė laimingas lapes. Vaikų kūrybai nebuvo ribų.

Rašytojos kūryba, žaismingi ir įdomūs skaitymo būdai, paskatino daugiau laiko praleisti su knyga.

Susitikimas su neurochirurgu Kęstučiu Skauminu

Ukmergės Dukstynos mokyklos pedagogai pirmadienio popietę gausiai susirinko į aktų salę ir susitiko su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos docentu, Neuromokslų instituto Molekulinės neuroonkologijos laboratorijos vadovu, gydytoju, neurochirurgu Kęstučiu Skauminu. 

Seminare „Neuromokslai apie socialines ir emocines kompetencijas: kas čia „Režisierius?“ mes išgirdome daug moksliniais tyrimais įrodytų paveikiam ugdymui svarbių veiksnių. Mokslininkas paprastais pavyzdžiais paaiškino kaip atsiranda mokinių baimės, kokiais būdais mes, kaip ugdytojai, galime  padėti jas  įveikti; kalbėjome apie būtinybę, kad 10 min. iš naujo suaktyvinti mokinių mąstymą užduodami klausimus, apie sėkmės, kalbėjimosi apie emocijas, dėmesingumo, mąstymo klaidų ir artimiausios aplinkos įtaką žmogaus pasiekimams. 

Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

2023 metų sausio 13 d. 8.00 valandą dešimt minučių mūsų mokyklos languose degė vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės. Mes ir prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir paminėjome prieš trisdešimt dvejus metus Lietuvos žmonių pasiektą pergalę prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų bandymą karine jėga įvykdyti perversmą.

Per pirmąja pamoką mokytojai ir mokiniai kalbėjosi apie Sausio 13-osios įvykius, bei jų reikšmę Lietuvai ir mums visiems.  Kalbėjome apie tai kas buvo tikra: balta Katedra, žmonių minios prie svarbiausių objektų, degantys laužai ir plazdančios trispalvės.

Penktokus pakvietėme  prie Sausio 13-osios stendo. Mokiniai klausėsi trumpos kronikos apie šiuos įvykius, apie kuriuos pasakojo istorijos mokytoja V. Pulkauninkienė.  Po to moksleiviai skirstėsi į  grupes ir atliko praktines užduotis: vieni ieškojo išsibarsčiusių dainos žodžių, antri bandė atpažinti Laisvės kvapus, treti dirbo su dėlione - TV bokštas.

  Mokytojai, įvairiomis formomis, perdavė žinią jaunajai kartai apie 1991 metų sausio įvykių svarbą ir prasmę mūsų valstybei.

Tarpzoninės mergaičių futbolo varžybos

Šį penktadienį Ukmergės sporto centro stadione vyko Lietuvos mokyklų tarpzoninės mergaičių 5x5 futbolo varžybos. Dalyvavo trys mokyklos: Kauno S. Daukanto progimnazijos, Vilniaus rajono "Verdenės" gimnazijos ir Ukmergės  Dukstynos pagrindinės mokyklų mergaičių komandos. Pirmose varžybose žaidėme su Kauno S. Daukanto progimnazija ir laimėjome rezultatu 9:3. Antrosiose varžybose kovojome su Vilniaus rajono "Verdenės" gimnazijos mergaitėmis. Rezultatu 5:8 pralaimėjome kovą, bet mūsų įmuštų įvarčių santykis buvo geresnis ir komanda iškovojo I - ąją vietą ir teisę žaisti Lietuvos mokinių finalinėse mergaičių futbolo 5x5  varžybose, kurių vieta paaiškės vėliau. Rezultatyviausia mūsų komandos žaidėja Ugnė Gruodytė. Mūsų komandos sudėtis: Adrija Česnavičiūtė 6a kl., Eiprilė Česnavičiūtė 6a kl., Liepa Dragūnaitė 6a kl., Ugnė Gruodytė 6a kl., Ema Grikšaitė 8b kl., Ernesta Gudavičiūtė 8b kl., Meda Šarkytė 8b kl., Mėja Guželytė 6c kl. ir Karina Šarmavičiūtė 7a kl.

Kalėdinis paštas

Dukstynos mokykloje gruodžio mėnesį veikė Kalėdinis paštas.

Šio pašto šeimininkas Kalėdų Senelis ir jo padėjėja Snieguolė (ir iniciatyvos autorė E. Šemetienė) pasirūpino, kad sveikinimai ir linkėjimai adresatus pasiektų prieš didžiąsias metų šventes!

Todėl šiandien, linkėdamas sveikatos, gerumo, saugumo, Kalėdų Senelis išdalino gautus laiškus ir visus pasveikino artėjančių šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų proga!

Jaukių ir ramių šv. Kalėdų ir sėkmingų Naujųjų  2023 metų!!!

PAŽINTIS SU KRAŠTOTYROS MUZIEJUMI

Gaivų ir baltą gruodžio 9 dienos rytą Dukstynos mokyklos 2c klasės mokiniai atvyko į Ukmergės kraštotyros muziejų. Jame susitiko su gide Aldona. Ji paaiškino vaikams, kas tai yra archeologai, kokį darbą jie dirba ir pakvietė į edukacinę pamokėlę „Atrask ir pažink savo kraštą per archeologiją“. Užsiėmimo metu antrokai susipažino su senoviniais įrankiais, ginklais, indais. Sužinojo, kaip prieš kelis šimtmečius buvo laidojami žmonės. Išsiaiškino, kaip kruopščiai ir atidžiai turi būti atliekami archeologiniai kasinėjimai. O po to ir patys paragavo archeologų duonos – kasinėjo, ieškojo senovinių „artefaktų“. Džiaugėsi visi, nes kiekvienam pavyko rasti ar šukę, ar kaulą, ar net puodynės dalį. Po pamokėlės, vaikai dar apžiūrėjo ir muziejaus ekspozicijas. Stebėjosi ir džiaugėsi, kad mieste yra tokia vieta, į kuria bus įdomu pakviesti savo tėvelius, senelius ir draugus. Nusipirkę suvenyrų, atsisveikino su maloniomis muziejaus darbuotojomis ir pasižadėjo dar ne kartą čia sugrįžti.

2022-12-14                              Bronė Mickuvienė 

Kalėdiniai vainikai

Siekdami kuo greičiau susikurti šventinę nuotaiką nuo gruodžio pirmųjų dienų mokyklos kabinetų duris ėmėme puošti mokinių pagamintais ir dekoruotais kalėdiniais vainikais. Klasės pagamino po 2-3 vainikus ir papuošė kelių kabinetų duris. Taip po truputėlį į savo mokyklą ir visų čia esančių širdis įsileidžiame džiaugsmą ir viltį.

Vitaminų diena

Dukstynos mokyklos pradinukai žino, kad miegas, aktyvus poilsis, sveika mityba ir teigiamos emocijos stiprina sveikatą. Visi mes privalome rūpintis savo sveikata, saugotis ligų. 1a, 1c, 2b klasių mokiniai pasikvietė visuomenės sveikatos priežiūros specialistę Vidą Talutienę į popietę ,,Vitaminų diena“, kad papasakotų apie vitaminų teikiamą naudą sveikatai. Mokiniai  atsinešė įvairių daržovių ir vaisių, pasipuošė karūnomis su vitaminais A, B, C, D. Popietės metu specialistė paaiškino, kuo svarbūs vitaminai, kas nutinka, kai jų trūksta mūsų maiste ir visi, sušokę nuotaikingą šokį, nuskubėjo į klases pasistiprinti vitaminais.

Vaikai suprato, jog vaisiai ir daržovės ne tik sveikiau už įvairius saldumynus, bet ir daug skaniau.

Šviesos ir vilties žvaigždės

6c klasės mokiniai, atsiliepdami į „Ryto“ specialiosios mokyklos kvietimą paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną, kūrė „Šviesos ir vilties žvaigždes“, taip išreikšdami palaikymą ir bendrystės jausmą negalios paliestiems žmonėms. Mokinių pagamintos žvaigždės papuoš „Ryto“ mokyklą ir džiugins mokyklos bendruomenę.

Gruodžio 2 d., lydimi klasės auklėtojos Astos Pažėrienės, mokyklos psichologės Indrės Gumbaragienės ir spec. pedagogės Elenos Šemetienės, dalyvavo mokyklos organizuotoje akcijoje „Aš ir Tu – tai MES!!!“.  Kartu su kitų mokyklų atstovais mokyklos kiemelyje kūrė „gyvą“ simbolį „Neįgalusis“. Šia akcija siekiama, kad išnyktų sienos tarp negalios turinčių ir jų neturinčių žmonių.

Dukstynos pagrindinėje mokykloje buvo paminėta pasaulinė AIDS diena

Daugiau žinosi - drąsiau pasirinksi

Lapkričio 28-29 dienomis, Dukstynos pagrindinės mokyklos 9-10 klasių mokiniai, lydimi karjeros ugdymo mokytojos Modestos Micukaitės ir mokytojos Zitos Dikienės, vyko į Ukmergės technologijų ir verslo mokyklą. Mokiniai dalyvavo profesinio veiklinimo projekte ,,Daugiau žinosi - drąsiau pasirinksi": susipažino su sektoriniu, praktiniu mokymo centru, atliko praktines užduotis. Mokiniai veiklinosi ir ,,pasimatavo"  virėjo, transporto priemonių remontininko, apdailininko specialybes.

Futbolo 5x5 mergaičių varžybos

Trečiadienį Ukmergės sporto centro stadione vyko Ukmergės rajono bendrojo ugdymo miesto mokyklų futbolo 5x5 mergaičių varžybos. Mūsų mokyklos mergaičių rinktinė susitiko su Senamiesčio progimnazijos mergaitėmis ir įveikė jas (12:0). Finale susitikome su "Šilo" progimnazijos rinktine ir įveikę jas (9:2) iškovojome I- ąją vietą bei teisę žaisti zoninėse varžybose gruodžio 2d. Komandos sudėtis:

1. Meda Šarkytė 8b

2. Ugnė Gruodytė 6a

3. Adrija Česnavičiūtė 6a

4. Eiprilė Česnavičiūtė 6a

5. Liepa Dragūnaitė 6a

6. Karina Šarmavičiūtė 7a

7. Mėja Guželytė 6c

8. Ernesta Gudavičiūtė 8b

9. Ama Grikštaitė 8b

Antibiotikų vartojimas

Lapkričio 17 d. Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 8a klasės mokiniai klasės valandėlės metu diskutavo apie tai, ar antibiotikų vartojimas visuomet yra tinkamas sprendimas.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė, papasakojo apie antibiotikų poveikį ir žalą žmogaus organizmui. Mokiniai diskutavo, ar iš tiesų antibiotikai yra vaistas nuo visų ligų. Po diskusijų mokiniai padarė išvadą, kad antibiotikus vartos tik tada, kai jie bus tikrai reikalingi.

Protų mūšis

Lapkričio 23 dieną keturios 7-8 kl. mokinės atstovavo Dukstynos pagrindinę mokyklą protų mūšyje skirtame tautos patriarcho dr. J. Basanavičiaus paveldui ir atminimui.

Mokyklos komandą svetingai pasitiko J. Basanavičiaus gimnazijos Mokinių Parlamento atstovai.  Mokinėms tai buvo graži patirtis: jos ne tik pagilino savo istorines žinias, bet puikiai bendradarbiavo tarpusavyje, išmėgino jėgas ir susipažino su gimnazijos kultūra bei tradicijomis. 

Komandos narės buvo apdovanotos padėkos raštu ir prisiminimo dovanėlėmis.

Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16–oji yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų,  inicijuoja šios dienos minėjimą. Dukstynos mokyklos vaiko gerovės komisijos nariai tradiciškai pakvietė pradinio ugdymo mokytojas ir klasės auklėtojas su mokiniais prisidėti prie Tolerancijos dienos minėjimo.

2022 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos namas, skirtas aptarti tai, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Tačiau kartais žmonių skirtingumas sukelia kitiems pyktį. Tad per siūlomą Tolerancijos namo simbolį  mokiniai diskutavo apie skirtingus požiūrius, situacijas iš šių dienų aktualijų bei pavyzdžių iš istorijos.

Minint tarptautinę Tolerancijos dieną buvo piešiami piešiniai, kuriamos įvairios instaliacijos, kurios papuošė klasių auklėtojų kabinetų duris.

Mokykloje taip pat veikia Ukrainos Korostenio meno mokyklos ir Korostenio vaikų ir jaunimo kūrybos centro auklėtinių darbų paroda, kurią mums paskolino Ukmergės meno mokykla.

Išvyka į Balninkų stiklo muziejų

Lietuvą aplankęs šaltukas ir žemę padengęs sniegas nesutrukdė Dukstynos mokyklos 2c klasės mokiniams tęsti savo pažintinių kelionių po Lietuvą. Neseniai vaikai lankėsi Kaune, o lapkričio 22 dieną su gera nuotaika ir didelėmis viltimis išvyko į Balninkų Stiklo muziejų. Kelionės metu grožėjosi ir aptarė besikeičiančią gamtą, džiaugėsi, pakelėje matydami savo senelių, giminių kaimus ir miestelius, prisiminė saugaus eismo, keliaujant užmiesčio keliais, taisykles.

Muziejuje antrokai dalyvavo edukacinėje programoje „Aukštaičių valgiai – karalių stalui“. Užsiėmimo metu susipažino su vienų iš mėgstamiausių valgių – koldūnų istorija ir gamybą. Pasiraitoję rankoves minkė ir kočiojo tešlą, krovė mėsos ir obuolių įdarus, spaudė ir lankstė koldūnų kraštus. Kol kulinariniai šedevrai kepė, vaikai apžiūrėjo Stiklo muziejaus ekspoziciją, susipažino su Balninkų miestelio istorija, įsigijo suvenyrų. Vėliau, užsigerdami žolelių arbata, vaišinosi savo pagamintais koldūnais. Labai džiaugėsi patirtais įspūdžiais ir įgyta maisto gaminimo patirtimi. Grįždami į mokyklą tarėsi ir planavo naujas keliones.  

Lapkričio 17-oji tarptautinė nerūkymo diena

Tai puiki proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui.
Šiai dienai paminėti Dukstynos pagrindinėje mokykloje buvo pravestos pamokos 6-7-8 kl. mokiniams apie rūkymo žalą. 6a kl. mokiniai kartu su visuomenės sveikatos specialiste rinko medžiagą apie rūkymo kenksmingą poveikį žmogaus organizmui.

Vaikai paruošė informacinį stendą, norėdami atkreipti dėmesį į rūkymo daromą žalą žmogui ir aplinkai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė.

Zoninės kvadrato varžybos

Iškovoję pergalę kvadrato varžybose tarp miesto mokyklų, Dukstynos mokyklos 4c komanda (mokyt. V. Rabazauskienė) lapkričio 18 dieną Molėtuose varžėsi Lietuvos mokinių gim. 2012 m. žaidynių zoninėse kvadrato varžybose. Susirungę su Švenčionių, Molėtų, Širvintų komandomis, palaikomi ištikimų sirgalių, Dukstynos ketvirtokai iškovojo 2 vietą.

Už išlietą prakaitą komandos žaidėjų ir sirgalių laukė siurprizas - virtualus turas laiku per Molėtų istoriją su 3D technologijomis Molėtų turizmo ir verslo informacijos centre.

Kūrybinės dirbtuvės

Lapkričio 17 d. Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ,,Žaliasis raštingumas“. Užsiėmimo metu edukatorė supažindino su plastiko konteineriu, paaiškino, kokias atliekas į jį mesti, bei kaip tai daryti teisingai. Po paskaitos vaikai iš antrinių žaliavų gamino aplinkai draugiškus kalėdinius žaisliukus, kuriais papuoš savo klasės eglutę ar namų aplinką.

Atrask ir pažink savo kraštą per archeologiją

Dukstynos mokyklos  2b ir 4a klasės mokiniai lankėsi  Ukmergės kraštotyros muziejuje  ir dalyvavo edukacijoje „Atrask ir pažink savo kraštą per archeologiją“.  Vaikai sužinojo, kas yra archeologija, kuo ji svarbi tiriant istorinius laikotarpius. Interaktyvioje smėlio dėžėje mokiniai patys pasijuto esantys archeologai, bandė surasti archainių dirbinių, išsiaiškino kam jie buvo naudojami. Muziejuje pamatė įvairių darbo įrankių, papuošalų, buities įrankių. Sužinojo, kaip žmonės gyveno gilioje senovėje. 

Edukacinė pamoka „Spintos istorija“

Lapkričio 14 d. 6b, 6c, 7b ir 8a klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje, kurioje susipažino su įvaizdžio svarba ir aptarė jo stereotipus. Edukatorė pasakojo mados istoriją ir asmens įvaizdžio formavimo ypatumus. Edukacijos metu mokiniai diskutavo apie etikos normas, greitąją madą, įvaizdžio galią ir visuomenės nuomonę. Mokiniai minė detektyvinę video mįslę ,,Atspėk profesiją“. Edukatorė Irma, iliustruodama skaidrėmis, mokinius supažindino su mada, svarbiausiais mados istorijos lūžiais, aiškinosi greitosios mados tikrąją kainą. Edukatorė rodė filmuotą medžiagą ir kvietė mokinius diskutuoti apie greitosios mados industrijos sukeltas ekologines bei socialines problemas. Mokiniai susipažino su pagrindiniais aprangos kodais (dress kode), klasinio kostiumo istorija ir atskirų detalių kilme.

Edukacija mokinius paskatino mąstyti apie tvarų gyvenimo būdą ir vartotojiškumą.

Mes žaidžiam

Dukstynos pagrindinės mokyklos 1-4 klasių mokiniai su savo mokytojomis, dalyvauja Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos Mafa „Mes žaidžiam“ projekte ,,Pradinukų lygos" iššūkių mėnuo.

Projekto tikslas - skatinti 1-4 kl. moksleivių įsitraukimą į aktyvų laisvalaikį žaidžiant populiariausią pasaulyje sportinį žaidimą - futbolą. Dalyvaudami mokiniai yra skatinami aktyviai leisti laiką savo aplinkoje, prisijungti prie įvairių sportinių veiklų. Už atliktas užduotis ir surinktus taškus klasės iš organizatorių gavo dovanas: futbolo kamuolius, aikštės žymėjimo ženklus, skirtukus, plakatus, užrašines, rašikliai, sportinius krepšius, gertuves, diplomus.

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Garsiniu skaitymu knygos „Jei sutiktum lokį“ (aut. Malin Kivelä ir  Martin Glaz Serup, iliustr. Linda Bondestam) prasidėjo Šiaurės šalių literatūros savaitei skirti renginiai Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos bibliotekoje. Šių metų tema – gamta Šiaurėje. Pagarba  gamtai yra svarbi ne tik mums, ji ypatingą vietą užima ir Šiaurės šalių literatūroje,  pasakojimų papročiuose. Pirmieji į biblioteką atskubėjo 1c klasės mokinukai ir jų mokytoja Žydra Grybienė. Mažieji skaitytojai  klausė bibliotekininkės Violetos skaitomos jau minėtos knygelės, diskutavo kas būtų jeigu tikrai miške sutiktum lokį... Vėliau 1a  klasės mokiniai su mokytoja Jolanta Ryliškiene ir bibliotekininke Violeta Markauskiene keliavo  į Ukmergės V. Šlaito viešosios biblioteką. Čia Vaikų literatūros skyriuje taip pat prasidėjo Šiaurės šalių literatūros savaitė.  Šio skyriaus vedėja Jolanta nuotaikingai skaitė mažiesiems klausytojams skirtą paveikslėlių knygą „Jei sutiktum lokį“. Po to dalyvavo edukaciniame užsiėmime.

RUDENINĖ IŠVYKA

Rudeniniai vėjai baigia nudraskyti nuo medžių paskutinius lapus. Kartais šypteli saulutė, kartais lašnoja lietus. Labai sunku numatyti orus, norint keliauti po gamtą. Tad Dukstynos mokyklos 2c klasės mokiniai nusprendė ekskursijos laiką paskirti muziejų lankymui. Lapkričio 8 dieną autobusu išvyko į Kauną.  Pabuvojo Nemuno ir Neries santakoje. Prie Kauno pilies ir Vyčio paminklo pajuto istorijos dvelksmą. Po to apsilankė T. Ivanausko zoologijos ir Vytauto Didžiojo karo muziejuose. Juose ne tik apžvelgė įdomias ekspozicijas, bet ir mokėsi kultūringai elgtis viešose vietose, naudotis muziejuose pateikta informacija, pasitikrinti žinias virtualiuose žaidimuose. Vėliau visi apžiūrėjo Kristaus Prisikėlimo bažnyčią, susipažino su jos istorija, pasikėlė į terasą ir grožėjosi miesto senamiesčiu ir naujaisiais statiniais. Ekskursijos pabaigoje laukė siurprizas – pasivažinėjimas senuoju Žaliakalnio funikulieriumi. Antraklasiai grįžo į namus pasisėmę naujų žinių ir gerų įspūdžių. Džiaugėsi, kad įgyta patirtis padės dar geriau įsisavinti pasaulio pažinimo žinias, kad galės parekomenduoti tokią išvyką ir savo artimiesiems.

KANAPĖMS NE

Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko pamoka apie narkotikų žalą 8b klasės mokiniams. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė išaiškino, kokį neigiamą poveikį kanapės daro žmogaus organizmui. Paskaitos metu mokiniai nupiešė plakatą "KANAPĖMS NE".

Kvadratas

Spalio 26 d. Šilo progimnazijos sporto salėje mūsų mokyklos 4c kl. kvadrato komanda, vadovaujama mokytojos Vilmos Rabazauskienės, be pralaimėjimų iškovojo pirmąją vietą ir atstovaus rajoną zoninėse varžybose Molėtuose.

Ekskursiją į Kauną

Spalio mėn. 25 dieną 6b ir 6c klasės mokiniai kartu su auklėtojomis L. Firstova ir A. Pažeriene vyko į ekskursiją Kaune. Lankėsi Kauno IX forto muziejuje, dalyvavo edukacijose „Tarpukario sunkiųjų darbų kalėjimas. Šifravimas“ ir „Jaunieji žvalgai“. Pramogavo „JUMP SPACE“ batutų parke. Mokinius sudomino gido profesija.  Pavargę, bet laimingi grįžo namo.

Švenčiame šiurpnaktį

Paskutinę dieną prieš rudens atostogas Dukstynos mokyklos pradinukai tapo šiurpnakčio personažais, kūrė baugias istorijas, sprendė vaiduoklių galvosūkius, klaidžiojo moliūgų labirintais kartu su mokytojomis Vilma, Žydra, Jolanta ir Danute.

Išvyka į Trakus

Spalio 27 dieną, 5a ir 5c klasės mokiniai ir anglų kalbos mokytojos Lina Keturkienė, Daiva Amankavičienė ir Aistė Kaušylienė edukacinės išvykos metu lankėsi Trakuose. AJ šokolado skulptūrų muziejuje mokiniai susipažino su šokolado atsiradimo istorija, ragavo, gamino savo rankų darbo saldžiuosius gaminius, noriai dalyvavo viktorinoje, loterijoje, rinko gražiausius savo pagamintus saldainius. Neliko abejingų šokoladinių skulptūrų grožiui – visus nustebino šokolado meistrų profesionalūs ir originalūs dirbiniai. Ne, jūs neklystate – visos šios figūros pagamintos iš šokolado!
Vėliau besigrožėdami auksinėmis rudens spalvomis visi keliavo Trakų pilies link. Buvo smagu, gražu ir, žinoma, skanu. Dalinamės edukacinės išvykos akimirkomis. 

AJ Šokoladas

Spalio 10d. Dukstynos pagrindinės mokyklos 5b ir 6a klasių mokiniai kartu su auklėtojomis Laimute Misiūniene ir Neringa Džiovaliene dalyvavo Vilniuje  „AJ Šokoladas" edukacinėje šokolado gaminimo programoje. Mokiniai turėjo galimybę laimėti daug įvairiausių prizų, šokoladų, o kas svarbiausia, pasigamino įvairiausių šokoladinių saldainių patys. Bent trumpam tapo šokolado gaminimo meistrais.

Karjeros dienos Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje

Spalio 10,11,17 dienomis Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 9-10 klasių mokiniai dalyvavo karjeros ugdymo dienose Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje.  Mokiniai  susipažino su  baldžiaus, suvirintojo, metalo staklių operatoriaus profesijomis. Apsilankė žaliojoje klasėje, kurioje sužinojo apie įvairius augalus. Mokinius lydėjo  karjeros konsultantė Modesta Micukaitė ir dailės ir technologijų mokytoja Zita Dikienė.

Sportuoti - sveika

Šią savaitę Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko įdomi fizinio aktyvumo pamoka „Sportuok – būsi sveikas“, kurią organizavo Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė. Pamokoje dalyvavo mokyklos pradinių klasių mokiniai. Mokiniams užsiėmimus vedė Vaikų futbolo akademijos treneris Paulius Baronas.

Pradėję pamoką mankšta, pratimais su kamuoliais, linksmai bėgiodami, žaidė „Drakoną“. Žaisdami judriuosius žaidimus vaikai lavino ne tik dėmesį, reakciją, greitį, bet ir mokėsi žaisti komandoje. Mažieji futbolininkai mokėsi varytis kamuolį, stengėsi pataikyti į vartus. O kaip džiaugėsi įmušę įvartį… Visiems buvo linksma ir smagu.

Iš salės mokiniai sugrįžo praturtėję žiniomis, geromis emocijomis.

Pradinių klasių mokytoja Rita Gelūnienė

Disleksijos pažinimo savaitė

Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla spalio pirmąją savaitę prisijungė prie iniciatyvos, kurios dėka buvo didinamas disleksijos* sutrikimo žinomumas.

Mokyklos specialioji pedagogė – logopedė Elena Šemetienė supažindino mokinius bei mokytojus su disleksijos požymiais, jos švelninimo ir šalinimo būdais. Pokalbių metu mokiniai sužinojo, kad daugybė žmonių pasaulyje susiduria su disleksija, kad ne visi gali skaityti sparčiai, ne visi gali suprasti perskaitytą tekstą, kad yra  žmonių, kuriems sunku orientuotis visomis erdvinėmis kryptimis, sunku nustatyti kairę ir dešinę puses, viršutinę ir apatinę puses, sunku nustatyti formą ir dydį.  Raudonu flomasteriu ir pieštuku mokiniai piešė, rašė, puošėsi raudono siūlo apyrankėmis, skanavo raudonus obuolius, taip išreikšdami palaikymą disleksijos sutrikimą turintiems žmonėms. Disleksijos pažinimo savaitės  užbaigimui specialusis pedagogas – logopedas Dainius Mauricas pasiūlė klasių valandėlių  metu peržiūrėti šiais metais sukurtą dokumentinį filmą „Vaikai iš kitos planetos“. 

Taip mūsų mokyklos bendruomenė tapo disleksijos savaitės pažinimo dalimi.

*Disleksija – tai ne tik skaitymo/rašymo sutrikimas, bet ir unikali mąstysena, pasireiškianti vizualia atmintimi, jautrumu aplinkai, simetrijai ir detalėms, tačiau reikalaujanti kitokių mokymosi metodų bei priemonių.

Psichologinės gerovės stiprinimo užsiėmimai

Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko mokymai temomis:

 

1.  Emocijos, jų atpažinimas, išraiškos ir valdymas; 

2.  Stresas, jo atpažinimas ir valdymas; 

3.  Konfliktai ir jų sprendimo būdai. Konfliktų valdymo praktika; 

 

5-6-7-8-9-10 klasių mokiniai turėjo galimybę išmokti atpažinti įvairias emocijas sukeliančias priežastis, suprato, kaip atpažinti stresą ir jį valdyti, susipažino su konfliktų sprendimo būdais ir kaip jų išvengti. Mokymus vedė psichologė iš Vilniaus.

Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė.

Mokytojų diena

Dukstynos mokyklos mokiniai sveikino mokytojus su jų švente,  pakviesdami į Mokinių tarybos paruoštą Kahoot pamoką "Ar gerai pažįsti savo mokyklą?", deklamavo rimtus, pusiau rimtus ir visai nerimtus posmus, šoko, grojo, vaišino savo keptais keksiukais. Galiausiai, mokytojai aplankė Kėdainius ir grožėjosi įspūdingu senamiesčiu.

Išvyka į Anykščius

Ko reikia, kad eilinė mokslų diena taptų įdomia ir prasminga? Ogi kelių pamokų, įdomios edukacijos ir judrių pramogų. Rugsėjo 28 d. Dukstynos pagrindinės mokyklos 7a klasės mokiniai truputį pasimokę išvyko į Anykščius. Pirmiausia dalyvavo žaismingoje edukacinėje programoje apie XIII–XV a. Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio istorinį kompleksą – vieną didžiausių gynybinių įtvirtinimų Rytų Lietuvoje. Mokiniai susipažino su piliakalnio infrastruktūra – apsauginiais pylimais, papiliu, papėdės gyvenviete, keliais, atliko individualias ir komandines užduotis (mokėsi įskelti žiežirbą, šaudė iš lankų, mėtė akstį, ieškojo lobio, mokėsi šaudyti iš katapultos), matavosi kario šarvus... O po rimtosios dalies lyg vyšnaitė ant torto laukė judrios, smagios, azartiškos pramogos Labirintų parke.

Saugaus eismo pamokėlės pirmokams

Rugsėjo 28 d. Dukstynos pagrindinės mokyklos pirmokams vyko saugaus eismo pamokėlės. Mokiniai, klausydami bendruomenės pareigūnės D. Novikienės pasakojimo ir žiūrėdami mokomuosius filmukus, atlikdami užduotėles, plėtojo savo, kaip eismo dalyvio, saugaus eismo kompetenciją, mokėsi ir gilino teorines ir praktines saugaus elgesio kelyje žinias, ugdėsi atsakomybę už savo elgesį kelyje.

 

Dukstynos mokyklos 2a klasės mokiniai  kiekvieną dieną išgyvena patyrimo ir atradimo džiaugsmą, stebėdami, kaip vikšrelis virsta drugeliu.  Taip vaikai mokosi  pažinti ir tyrinėti  gamtą, sužinoti apie drugelių gyvenimo ciklą, atsakingai globoti ir mylėti augintinius.

Įdomios pamokos

Mokyklos bibliotekoje vyksta įdomios pamokos, kurias veda įvairių dalykų mokytojai. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Valatkienė su penktokais naršė po turtingą žodynų pasaulį.

Judumo savaitė

Judumo savaitės renginius mokykloje pratęsė energingoji zumbos trenerė Augustė. Buvo smagu sutikti buvusią mokyklos mokinę. Linkėdami jai sėkmės, dėkojame už puikiai praleistą pusvalandį ir mokinių sudominimą šiuo nelengvu, bet labai smagiu sportavimo būdu. 

Aš ir tu - sportuokime kartu

Rugsėjo 14 - osios ryte Dukstynos mokyklos stadionas prisipildė vaikų šurmulio, muzikos ir sportinio azarto - taip rytine mankšta prasidėjo labai visų laukta 1-4 kl. SPORTO ŠVENTĖ ,,Aš ir tu - sportuokime kartu". Klasės varžėsi kvadrato, baudų metimų rungtyse, bei estafetėse. Dalyviams buvo įteiktos padėkos ir atsiminimo dovanėlės. Šventę organizavo fizinio ugdymo mokytoja Modesta Micukaitė, o jai talkino fizinio ugdymo bei pradinių klasių mokytojai. 

Po šventės, iš stadiono į kabinetus grįžtančių klasių auklėtojos kantriai atsakinėjo į klausimą: „... mokytoja, kada vėl bus tokia diena?...“

Ir vėl rugsėjis mūsų kieme