Mokslo metų pabaigos švenčių akimirkos

Net nepajutome, kaip greitai prabėgo mokslo metai... Tradicinės:  1-4 klasių Pradinės mokyklos baigimo, vyresnių klasių mokinių ir jų tėvelių Dėkingumo, aštuntokų, dešimtokų  atsisveikinimo su mokykla šventės visada  dovanoja daug džiugių ir prasmingų akimirkų.
  
Pasidžiaukime.

 

Mokomės kūrybiškai

Visi puikiai žinome, kad Ukmergės kraštas turtingas istorija, žymiais žmonėmis, vietovėmis ir įvykiais. Inicijuodami, programos Ukmergės krašto pažinimas ir savanorystė, Dukstynos mokyklos 5a klasės mokiniai, kartu su Ukmergės kraštotyros muziejumi ir Lietuvos Šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės Ukmergės 1002-osios kuopos šauliais  V.Kovarsku, S. Zinkevičiumi  ir klasės tėveliais keliavo partizanų keliais Lėno miške. Edukacinės – pažintinės programos tikslas buvo įtraukti į  veiklą įvairių gebėjimų mokinius, susipažinti su Lėno apylinkių partizaniniu judėjimu, istoriniais to meto ypatumais, naudojantis interaktyviomis programomis ,orientacinio žaidimo metu rasti partizanų žuvimo ir istoriškai svarbias vietas.

Kadangi Ugdymas(is) Dukstynos mokykloje organizuojamas ne tik klasėse, bet ir už mokyklos ribų,  reikėjo rasti priimtiniausius ir įdomiausius būdus  informacijai pateikti ir įsiminti, kad mokiniai galėtų patobulinti bendruosius  ir komunikacinius gebėjimus. 

Maršrutas driekėsi Lėno miško teritorijoje, kurioje pasipriešinimo dalyviai būriavosi ir buvo įsirengę stovyklavietes kovai prieš okupantus.

Ši pažintinė išvyka partizanų keliais skatino mokinių žingeidumą,  norą dirbti  komandoje, o kartais tai tapo tikru iššūkiu ir savęs pasitikrinimu. Smagu buvo stebėti, kad gebėjimas bendradarbiauti, patarti ir pagelbėti dominavo viso orientacinio žaidimo metu. Mokiniai, pasitelkdami žinias, įgytas istorijos pamokose, susidomėję paslėptuose objektuose ieškojo atsakymų į pateiktus klausimus, puikiai orientavosi žemėlapyje, rado ir pažymėjo partizanų žuvimo vietas, statė bunkerį, virė „partizanišką“ košę ir smagiai leido laiką draugų rate. Vadovai skatino mokinius patarimais, pasakojimais apie pasipriešinimą ir dabartinių šaulių savanorišką veiklą. Džiugu, kad istorinė informacija derėjo su praktinėmis užduotimis, o noras dalyvauti, kurti, skatino diskutuoti ir interpretuoti situacijas. Ne veltui didis romėnų politikas, retorikas ir filosofas Markas Tulijus Ciceronas yra pasakęs: – „Usus magister est optimus“ – Patirtis geriausia mokytoja.

Ukmergės Dukstynos mokyklos mokytoja D.Amankavičienė

Kelionė į Triušiukų slėnį

Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 1b klasės mokiniai kartu su mokytoja Rita Gelūniene apsilankė Utenos rajone Triušiukų slėnyje. Triušiukų slėnio savininkė papasakojo apie triušių veisles, jų priežiūrą. Aptvertoje teritorijoje mokiniai galėjo pamatyti daugiau nei 50 skirtingų rūšių didelių triušių ir mažų triušiukų. Juos galėjo ne tik pamaitinti, bet ir paglostyti.

Džiaugėsi ne tik naminiais mažais avinukais, ožkytėmis, nutrijomis, bet ir įvairiais paukščiais : perlinėmis, kuoduotomis vištelėmis, fazanais, povais, stručiais, kalakutais, įvairiomis žąsimis ir antimis. Stebėjo gyvūnų elgesį, gėrėjosi mažais jaunikliais.

Grožėjosi dailiais danieliais, tauriaisiais elniais, alpakomis, lamomis ir kitais slėnio gyventojais. Bet daugiausiai džiaugsmo patyrė jodinėdami Poni kumelaite Persikute.

Kelionėje mokiniai daug sužinojo ir išmoko.

Mokytoja Rita Gelūnienė

Pažintis su policininko profesija

Policininko profesija nepraranda žavumo. Baigiantis mokslo metams, mūsų mokyklos smalsieji pirmokai ir jų mokytojos Jolanta Ryliškienė, Žydra Grybienė, Rita Gelūnienė, apsilankė Ukmergės policijos komisariate. Bendruomenės pareigūnė Ingrida Dutkienė papasakojo apie policijos pareigūnų darbą, parodė filmuką apie policininkų kasdienybę, šios profesijos svarbą. Moksleiviams daug džiaugsmo suteikė ekskursija po komisariatą bei gautos dovanėlės: spalvoti balionai, atšvaitai, spalvinimo knygelės su užduotėlėmis.

Mokytojos J. Ryliškienė ir Ž. Grybienė

Ukmergės krašto pažinimas

 

 

4c klasės mokiniai kartu su mokytoja Vilma Rabazauskiene Ukmergės  kraštą pažino dalyvaudami skautiškoje programoje „Veprių kraterio lobiai ir atradimai“. Žygio metu ketvirtokai, lydimi skautų savanorių, ieškojo „kraterio deimantų“, orientavosi pagal koduotas žinutes, ieškojo paslėpto lobio, mokėsi gaminti maistą lauko sąlygomis, susipažino su didžiausio meteorito kraterio Lietuvoje teritorija ir jį supančiais kultūriniais ir istoriniais objektais: Sukinių piliakalniu, Žuvintės šaltiniu.

Paskutinio skambučio šventėje

Ukmergės miesto abiturientams nuskambėjo Paskutinis skambutis. Į Paskutinio skambučio šventę buvo pakviesti ir mūsų mokyklos pirmokai. Šventiškai pasipuošę 1 a ir 1c klasės mokiniai su mokytojomis Jolanta Ryliškiene ir Žydra Grybiene skubėjo į  Jono Basanavičiaus gimnaziją, o mokytoja Rita Gelūnienė su savo 1 b klasės mokiniais keliavo į Antano Smetonos gimnaziją.

Mokiniai buvo šiltai sutikti gimnazistų  ir palydėti į papuoštas klases. Pirmokai gražiais eilėraščių posmais pasveikino abiturientus baigus mokyklą, palinkėjo sėkmės ir „sugauti“ savo svajonę. O kaip trapios svajonės simbolį padovanojo savo rankomis pagamintą spalvotą drugelį. Vėliau išpuoštais koridoriais, skambindami varpeliu įvedė gimnazistus į aktų salę. Paskutinio skambučio šventėje kartu su kitų mokyklų pradinukais sveikino abiturientus. Garsiomis ovacijomis buvo palydėta mokinių atliekama daina, eilėraščio posmai.

Grįždami į savo mokyklą pradinukai dalinosi įspūdžiais, džiaugėsi prisidėję prie vienos gražiausių švenčių.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Rita Gelūnienė

Tradicinė Dėkingumo šventė

 

Prabėgo dar vieni mokslo metai, ir vėl atėjo laikas atkreipti dėmesį į tuos moksleivius, kurie visus mokslo metus netinginiavo ir stengėsi gerai mokytis arba kitaip garsinti mokyklos vardą. Tradicinė Dėkingumo šventė, kuri šiemet vyko šešioliktą kartą,  padovanojo daug prasmingų akimirkų.  Pilnutėlėje aktų salėje šimtui  puikiai besimokančių 1-4 klasių moksleivių ir jų tėveliams buvo įteiktos direktorės padėkos .

Šventės metu koncertavo ir džiugią nuotaiką dovanojo mažieji mokyklos skaitovai, šokėjai, dainininkai.

Sėkmė Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse

Šiemet 51-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas vyko Palangoje. Į konkursą buvo pakviesti ir Dukstynos pagrindinės mokyklos aštuntokai Kamilė Šiaučiukėnaitė (tautosakos sekcija; mokytoja E.Augustinavičienė) ir Matas Matuškevičius (vertimų sekcija; mokytojos E.Augustinavičienė, A. Kaušylienė). Kamilė ir Matas buvo jauniausi Jaunųjų filologų konkurso dalyviai, tačiau savo darbų apimtimi ir kokybe nenusileido kur kas vyresniems už juos.

Tautosakos sekcijoje Kamilės puikiai pristatė savo darbą. Ji sulaukė pagyrimų ir komplimentų. Vertintojos teigė, kad Ukmergės Dukstynos mokykloje mokosi ypatingi mokiniai.

Vertimų sekcijoje Matas Matuškevišius buvo vienintelis aštuntokas tarp dvyliktokų. Jam puikiai pavyko apginti savo darbą, versti kitų mokinių tekstus, per dešimt skirtų valandų atliko įvairių užduočių. Matas Matuškevičius buvo apdovanotas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Padėkos raštu ir „Vyturio“ leidyklos piniginiu prizu – tokio paskatinimo sulaukė tik vienas vertėjas.

5b kl. klasės valandėlė

Gegužės 6 d. (pirmadienį) 5b kl. klasės valandėlėje lankėsi bendruomenės pareigūnė Ingrida Dutkienė. Ji papasakojo apie policijos pareigūnų darbą, jaunųjų policijos rėmėjų veiklą, pasakė, kur galima įsigyti šią profesiją. Pareigūnė atsakė į įvairius mokinių klausimus apie pareigūnų kasdienybę, linksmiausias ir pavojingiausias istorijas, dažniausius teisės pažeidimus mūsų rajone ir t.t. Moksleiviai gavo lankstinukus ir buvo pakviesti atvykti ir išsilaikyti dviratininko teises.

Klasės auklėtoja Neringa Džiovalienė

Vaikų Velykėlės 

Po atostogų Dukstynos pradinukai  skubėjo į mokyklą nešini spalvotais margučiais.

Mokykloje vyko tradicinė „Vaikų Velykėlių“ šventė. Klasėse mokiniai dalinosi įspūdžiais, kaip šventė Velykas, prisiminė tradicinius kiaušinių marginimo būdus.  Vaikai taip pat  dalyvavo  Naisių vasaros organizuotame konkurse vaikams „Vaikų Velykėlės 2019“. Mokiniai piešė, spalvino margučius įvairiais  marginimo raštais, o vėliau iš nuspalvintų margučių sudėliojo didelį Velykinį margutį, kuriuo papuošė koridorių.

Baigiamoji „Vaikų Velykėlių“ šventė vyko mokyklos aktų salėje. 1b klasės ir 4b mokiniai deklamavo eilėraščius apie Velykas, minė mįsles, dainavo dainas apie pavasarį, sekė pasaką „Kodėl dažome kiaušinius“, sakė oracijas. Mokinius šventei ruošė  mokytojos Rita Gelūnienė ir Angelė Rakickienė.

Šventės metu  mokiniai daug sužinojo apie Velykų papročius, magišką margučio galią, rinko gražiausią, stipriausią margutį. Visiems daug džiaugsmo suteikė margučių ridenimo varžybos. Kartu su 3- 4 klasių mokiniais margučius rideno ir svečiai iš Kauno Kunigų seminarijos.

Linksmos šventės pabaigoje padėkos raštais ir dovanėlėmis buvo apdovanoti gražiausio, stipriausio margučio savininkai bei ridenimo varžybų I-III-ųjų  vietų nugalėtojai.

    Pradinių klasių mokytojos Rita Gelūnienė ir Angelė Rakickienė

Mūsų namai – dorybių Žemė

Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo projekte ,,Mūsų namai – dorybių Žemė”. Išreikšdami rūpestį ir meilę planetai, rašė rašinėlius, piešė piešinius, kūrė eiles tema „Žemė – meilės planeta”. Akcijos „Valanda be elektros – dovana Žemei” metu, išjungė šviesas vienai valandai ir tokiu būdu parodė savo susirūpinimą planetos ateitimi. Baigiamajame projekto renginyje visi susijungė bendrame šokyje ir mokyklos kiemas pražydo baltais žmonijos dėkingumo žiedais. Šokio pabaigoje, laikydami vienas kito rankas, įsiūbavo taiką, dėkingumą ir palinkėjo visko geriausio savo planetai, Lietuvai, šalia esančiam...

5b klasės mokiniai lankėsi UAB „Likmerė“ įmonėje

Balandžio 18 d. 5b kl. mokiniai su auklėtoja N. Džiovaliene lankėsi UAB „Likmerė“. Tai vienos žinomiausių Latvijos įmonių grupių „Latvijas Finieris“ antrinė bendrovė Lietuvoje. Pamatėme kaip gaminama beržo fanera ir faneros gaminiai, susipažinome su gamyklos istorija, veikla, sužinojome kokių profesijų darbuotojai dirba gamykloje. Gamykla labai moderni, kompiuterizuota, todėl mokiniai nustebo, kad tokioje didelėje gamykloje dirba tik 80 žmonių.

Abėcėlės šventėje

Linksmi, šventiškai pasipuošę, pasidabinę raidžių karūnomis Dukstynos pagrindinės mokyklos pirmokai kartu su savo mokytojomis  Jolanta Ryliškiene, Rita Gelūniene, Žydra Grybiene susirinko į „Abėcėlės“ šventę.

Mažieji pirmokai parodė, kaip per metus susidraugavo su raidėmis. Mokiniai deklamavo eilėraščių posmus, prasidedančius įvairiomis raidėmis, dainavo, šoko, grojo dūdelėmis. Jie džiaugėsi, kad pažįsta visas abėcėlės raideles, jau moka skaityti, o perskaitę gali daug sužinoti.

Kartu džiaugėsi ir susirinkę tėveliai, kurie negailėjo pirmokams šypsenų, plojimų. O šokių būrelio mokiniai (mokytoja Julija Blažinskienė) paruošė visiems staigmeną – smagų ritminį šokį „Išdaiga“.

 Mokyklos bibliotekininkė Violeta Markauskienė priminė, kad neseniai mokiniai bibliotekoje šventė Hanso Kristiano Anderseno gimtadienį, siūlė ir pirmokams susipažinti su rašytojo kūryba, perskaityti  nuostabias jo pasakas.

Šventę vainikavo mokyklos direktorės Daivos Liumparienės gražūs palinkėjimai ir saldžios dovanos.

Mokytoja metodininkė Rita Gelūnienė

Mokyklos bibliotekoje pražydo H.K. Anderseno pasakų medis

Jeigu galvojate, kad šiandieną nebūna stebuklų –  tai labai klystate. Užsukite į Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos biblioteką įsitikinsite, kad jų yra. O viskas prasidėjo kai sumanėme švęsti danų rašytojo H.K. Anderseno gimtadienį. Pirmiausia buvo Tarptautinė vaikų knygos diena, Hanso Kristiano Anderseno gimtadienis, nuostabios jo pasakos, kurias skaitėme kartu garsiai ir po vieną.  Ir kiekvienas perskaitęs H.K. Anderseno  pasaką  galėjo išlankstyti iš popieriaus gervę (origami technika) ir ją pakabinti ant šakelės. Ir taip kartu auginti H.K. ANDERSENO PASAKŲ MEDĮ.   Šių gudrybių mažuosius skaitytojus mokė bibliotekininkė Violeta,  kuri labai įdomiai pasakojo apie garsųjį danų rašytoją, jo vaikystę ir pomėgius.

Bibliotekos skaitytojai, o ypač ketvirtokai, padirbėjo puikiai. Ir viskas jiems sekėsi: ir skaityti, ir lankstyti, ir stebuklo laukti.  Sušildytos mažųjų skaitytojų rankelių suklegėjo ne tik mažosios gervelės, bet  pražydo ir vyšnių šakelės.

Per pertraukas įdomu!

Dukstynos  pagrindinė mokykla gavo dovanų interaktyvias grindis, pagal ES vykdomą projektą ,,Sveikos gyvensenos skatinimas Ukmergės rajone“. Tai inovatyvi priemonė, skirta lavinti vaikų judesių koordinavimą, reakciją bei loginį mąstymą. Taip pat vaikai gali susipažinti su abėcėle, planetomis, rinkti miško gėrybes, sprogdinti balionus arba tiesiog žaisti futbolą, tenisą.

Pertraukos mažiesiems tapo patrauklios, turiningos, dar labiau laukiamos. Žaisdami porose ar komandoje, mokosi bendravimo kultūros, draugiškumo. Mokytojos džiaugiasi, kad mokiniai turi įvairesnės veiklos pertraukų metu, prasmingai leidžia laiką.

Pradinių klasių mokytoja Danutė Atkočiūnienė

Paminėta Pasaulinė vandens diena

Kovo 22 diena – Pasaulinė vandens diena. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 metų. Tad ir Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinukai klausėsi visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Vidos Talutienės paskaitos apie vandenį. Vaikai sužinojo, kuo vanduo naudingas žmogui, gamtai, kaip reikia jį tausoti ir vartoti. Suprato, kaip svarbu kasdien gerti vandenį ir kas gali nutikti žmogui, naudojant jo nepakankamai. Buvo siūloma atsisakyti saldžiųjų gėrimų, o vietoj jų rinktis natūralų vandenį. Vaikai galėjo pasivaišinti natūraliu negazuotu mineraliniu vandeniu. Stebėjo edukacinius filmukus, piešė lašelio kelionę, o savo žinias pademonstravo atsakydami į viktorinos klausimus.

Pradinių klasių mokytoja Danutė Atkočiūnienė

Projektas „Pirmieji jaunųjų tyrėjų žingsniai“

 

 

Dukstynos mokyklos trečiokai (mokyt. D. Buklienė) projekto dienomis atliko tyrimus, stebėjimus, bandymus. O kovo 12 d. 1-4 klasių tęstinių projektų pristatymo metu ketvirtokams (mokyt. V. Minkštimienė) rodė savo atradimus, padėjo atlikti eksperimentus, dalinosi įspūdžiais.

Ketvirtokų projektas „Auginkime vieni kitus“

 

Projekto tikslas formuoti mokėjimo mokytis, socialinę ir komunikacinę kompetencijas. Padedami vyresnių 7-8 kl. mokinių (mokyt. K. Admonienė) ketvirtokai (mokyt. V. Rabazauskienė) susipažino su komandinio darbo taisyklėmis, stengėsi jų laikytis dirbdami grupėse. Projekto metu mokėsi sistemingai ir giliai apmąstyti savo patirtį. Projekto pabaigoje pratinosi kalbėti prieš auditoriją, pasakyti savo nuomonę. Analizavo, įsivertino ir antrokams (mokyt. D. Atkočiūnienė) pristatė savo patyrimą.

Robotų miesto įdomybės

3a ir 4b klasės mokiniai vyko į prekybos ir pramogų centrą ,,Ozas“ – Robotų miestą. Mokiniams buvo pristatyti  72 naujausi  robotai iš Japonijos, JAV, Pietų Korėjos, Didžiosios Britanijos ir kt. šalių, 8 virtualios ir papildytos realybės zonos, robotų teatras ir kitokios ateities technologijos.  Mokiniai mėgavosi virtualia realybe,  žaibų muzika, stebėjo ir valdė rankos mostelėjimu   skrajojančias aplink save hologramas. Pasinaudodami naujausiomis technologijomis  keliavo po galaktiką ir turėjo galimybę pabūti kosmonautais, pavirsti žvaigžde ir sukurti Didįjį sprogimą. Siuntė savo balsą į kosmosą ir išgirdo marsietišką skambėjimą. Daug įspūdžių patyrė liftu kildami į kosmosą. O smagiausias visiems  užsiėmimas buvo kalbėtis su robotu ir uždavinėti  jam pačius įvairiausius klausimus. Norintys važinėjosi didžiuliu mašinos dydžio elektriniu motoroleriu, robotu-rikša. Stebėjo roboakrobatiką ir triukus robotų teatre. Dalyvavo elektros galios be laidų perdavimo eksperimente.  Norintys vaišinosi roboto Džibo paruošta kava. Puiki kelionė!

Mokytojos metodininkės   Angelė Rakickienė ir Daiva Glasinskienė

Apdovanoti geriausių piešinių autoriai 

Į renginį Kultūros centre rinkosi šventiškai pasipuošę darželinukai ir moksleiviai.

Ukmergės kultūros centre buvo aptarti Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos organizuojamo vaikų ir moksleivių piešinių priešgaisrine ir civiline saugos tema konkurso rezultatai. Paskelbti geriausių piešinių autoriai.

Laureatais tapo šie Dukstynos mokyklos mokiniai: 1b klasės Karolina Rugieniūtė, 1c klasės Alisija Sokolova, mergaičių mokytojos Rita Gelūnienė ir Žydra Grybienė, 3b klasės mokinys Emilis Urbonavičius, mokytoja Diana Buklienė, 4c klasės mokinė Gintė Šalaviejūtė, mokinę ruošė mokytoja Vilma Rabazauskienė. Mokiniams buvo įteikti diplomai ir organizatorių dovanos.

Renginio metu vaikai galėjo apžiūrėti piešinių parodą, peržiūrėjo vyresnių mokinių  sukurtus konkursui „Būkime visada saugūs“ vaizdo klipus. Daugiau sužinojo apie gaisrininko profesiją, gelbėjimo mašinas, gelbėjimui naudojamą naujausią įrangą.

Pradinių klasių mokytoja Rita Gelūnienė

Sėkmė matematikos varžytuvėse

2019 m. kovo 1-ąją mūsų mokyklos mokiniai vyko  į Utenos Aukštakalnio progimnaziją, kur rinkosi  kūrybingi, gabūs matematikai  iš įvairių Lietuvos mokyklų. Jau dvidešimtą kartą vyko  5-8 klasių matematikų komandinės varžytuvės akademiko Vytauto Statulevičiaus taurei laimėti. Į šių metų  jubiliejines varžytuves atvyko 20 komandų iš Utenos, Zarasų, Ignalinos, Molėtų, Ukmergės, Rokiškio, Kupiškio, Širvintų, Švenčionių rajonų. Šventėje dalyvavo ir svečiai iš Vilniaus universiteto doc. dr. Edmundo Mazėtis ir dr. Dainiaus Dzindzalieta.

I vieta ir akademiko V. Statulevičiaus taurė atiteko Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijai, II vieta– Utenos Aukštakalnio progimnazijai, o  III  vietą laimėjome mes - Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos matematikų  komanda!  Mūsų mokyklą atstovavo: Deivaras Lukoševičius  (5b kl.), Kornelija Gražytė (5a kl.), Fjameta Kuktaitė (6c kl.), Simas Baziliauskas (6a kl.), Nojus  Girdžiūna  (7a kl.),  Benas Pauliukonis  (7a kl.),  Karolis Vasilenka  (8a kl.),  Matas Matuškevičius (8c kl.).  Mokiniai įgijo puikius komandinio darbo įgūdžius,  galimybę pakartoti matematines tiesas, pasitikrinti savo gebėjimus.  Šio renginio rėmėjai – Vilniaus universiteto duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų institutas bei leidykla „Šviesa“ kiekvienam komandos nariui padovanojo knygą „Mokinio žinynas 5-12 klasei“.

Matematikos mokytoja metodininkė V. Volungevičienė

Tautiškumo savaitė, skirta Kovo 11-tai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai

 

Ji pradėjo tradicine Kaziuko muge, kurios organizatoriai ir dalyviai 1-4 klasių mokinukai, jų mokytojos ir tėveliai. Kaip ir kasmet čia visko buvo daug: išmonės, kūrybiškumo, tikro turgaus šurmulio.

Triukšminga Užgavėnių šventė sukvietė visus į mokyklos kiemelį, kur susirinko nemažas būrys persirengėlių. Pašėlę, padūkę, gražiai pašokę išvijo žiemą ir sudegino Morę.

Ar esi pakankamai kietas internete?

6c klasei dalyvavo TELIA kompanijos TGSL paslaugų centro organizuotame renginyje "Ar esi pakankamai kietas internete?"

Mes sužinojome, kaip išnaudoti socialinius tinklus saviugdai, užsienio kalbos mokymuisi. Žiūrėjome filmą apie karjeros planavimo žingsnius. daug sužinojome apie žaidimus, kurie vysto protinę veiklą, lavina atmintį, suteikia žinių, tik turi būti viskas daroma  su saiku.

Interneto platybėje egzistuoja daug įrankių, kurie gali padėti mokytis mokykloje.

Kalbėjome apie laiko ir užduočių planavimą.

Buvo labai smagu. Žaidėme žaidimus, dalyvavome viktorinoje. Buvome apdovanoti medaliais ir saldainiais.

LIETUVĄ SU GIMTADIENIU SVEIKINOME VISI

Graži, graži tėvynė mano –

Ir upeliukai, ir miškai.

Kur mūsų protėviai gyveno

Ir kur užaugo jų vaikai.

Tave aš gerbsiu ir mylėsiu,

Kiek mano mažos jėgos leis.

Užaugęs gint tave padėsiu,

Didvyrių eisime takais.

Vydūnas
  

Dukstynos mokyklos mokiniai ir jų mokytojai prasmingai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Šventės išvakarėse jie į mokyklą atėjo pasipuošę: vaikų ir mokytojų aprangose atspindėjo trys brangiausios mūsų tėvynės spalvos – geltona, žalia ir raudona.
Pakiliai ir džiaugsmingai nusiteikę pradinių klasių mokiniai dalyvavo šventiniame renginyje ,,Čia kalba gražiausia skamba”, kurio metu aidėjo džiugus vaikų klegesys, vaikai dovanojo Lietuvai dainas, skambiausius posmus, šokius.

Šie metai yra paskelbti vietovardžių metais. Vyresnieji pradinukai paruošė dėliones su Lietuvos vietovardžiais. Šventės dalyviai sudėjo dėlionės detales, perskaitė vietovardį, surado jį Lietuvos žemėlapyje. Visi kartu pasidžiaugė, kokie skambūs ir gražūs yra Lietuvos vietovardžiai!

Vyresnių klasių mokiniai keliavo Lietuvos istorijos keliais. 5-10 klasių komandas dalyvauti Protų mūšyje „Pažinkime Lietuvą kartu“ pakvietė mokytojos V. Pulkauninkienė ir M. Belevičienė.

Minėdami Vasario 16-ąją, kurdami spalvotą ir prasmingą šventę vaikams, tikime, kad mūsų mokiniai užaugs dorais Lietuvos piliečiais, mylinčiais ir garsinančiais savo gimtą šalį, branginančiais savo gimtąją kalbą.

Mokytoja metodininkė Jolanta Ryliškienė

Kam aš svarbus?

 

Dukstynos pagrindinės mokyklos 5c ir 6b kl. mokinių grupė atlikdama projekto „Kam aš svarbus?“ veiklas lankėsi Ukmergės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje. Projekto dalyviai susipažino su Metrikacijos skyriaus darbu ir jo specifika, sužinojo atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Projekto dalyviai pamatė 1832 m. metrikacijos įrašų knygą. Mokiniai archyve ieškojo įrašo apie savo gimimą. Dukstynos pagrindinės mokyklos mokinius lydėjo projekto autorė, mokyklos socialinė pedagogė Asta Pažėrienė.

 

DUKSTYNOS pagrindinėje mokykloje vyko paskaita 6b ir 5a kl. mokiniams "ENERGETINIAI GĖRIMAI". Visuomenės sveikatos specialistė VIDA TALUTIENĖ skaitė paskaitą: kas yra energetiniai gėrimai ir ką jie daro žmogaus organizme. Mokiniai kartu diskutavo, uždavinėjo klausimus.

„100-mečio Knygų Kalėdų šalyje“

Jūs paklausite, ar yra tokia šalis? Taip. Tai šalis, kur kvepia Kalėdomis ir knygomis. Šioje šalyje gali su draugu, mama, močiute, teta, mokytoja kartu kepti kalėdinius sausainius, klausytis eilėraščių, muzikos, bibliotekininkės pasakojimų apie knygas. Tai kur ta ŠALIS? Čia pat. Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje. Tai kas gi nutiko šioje šalyje?

„100-mečio Knygų Kalėdų šalyje“ veikė dvi kūrybinės laboratorijos, tai „Eksperimentinė kalėdinių sausainių kepimo“, kurios sumanytoja buvo pradinių klasių mokytoja metodininkė Airūna Lapinskienė ir „Kalėdinių skaitymų“. Šiai nuotaikingai vadovavo mokyklos bibliotekininkė Violeta Markauskienė. Tai kaip viskas vyko? Pirmiausia mažieji dalyviai, o tai buvo 1-4 klasių mokinių atstovai, skubėjo į valgyklą, kur jų laukė tikras kulinarinis išbandymas. Pagal mokytojos Airūnos ir Tautvydo mamos Snieguolės paruoštus receptus reikėjo iškepti kalėdinius sausainius. Mažiesiems kepėjams sekėsi puikiai, nes jie į pagalbą buvo pasikvietę mamą, močiutę ar tetą. Pašovus sausainius į orkaitę kepti, veiksmas persikėlė į aktų salę, kur jų laukė vyresnių klasių mokiniai. Čia mažieji kulinarai galėjo šiek tiek atsipūsti ir pasiklausyti S. Gedos, J. Degutytės, J. Erlicko, Just. Marcinkevičiaus eilėraščių. O Jokūbas, Miglė, Laineta ir Urtė juos ne tik skaitė, bet atliko muzikinius kūrinius. Mokyklos direktorė Daiva Liumparienė prisiminė savo vaikystės knygą S. Lagerliof „Stebuklingos Nilso kelionės“... Bibliotekininkė Violeta pristatė naujausią V. Palčinskaitės eilėraščių knygą vaikams „Eilėraščiai iš namų“ ir jų paskaitė.

O paskui pakvipo tikrų tikriausiomis Kalėdomis. Ir vėl visi skubėjome į valgyklą. Iš orkaitės traukėme sausainius, juos puošėme, ragavome ir kalbėjome apie knygas.

„100-mečio Knygų Kalėdų šalyje“ vyko tikrų tikriausi stebuklai...

Violeta Markauskienė, Ukmergės Dukstynos

pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

Gražiausios ir laukiamiausios metų šventės mums padovanojo daug džiugių akimirkų!

Kalėdų belaukiant

Kalėdų laukimas – ypatingas laikotarpis, kai norisi nuveikti kažką gražaus ir gera... Tai metas, kai visi drauge dirba skleisdami gerą nuotaiką ir nuoširdumą.

Dukstynos pagrindinės mokyklos 1c klasės mokiniai kartu su Skaistės mamyte Inga Petkevičiene artimiesiems iš karoliukų vėrė angeliukus, kuriuos kalėdinės šventės metu padovanojo tėveliams.

Už kūrybines dirbtuvėles mamytei visi tariame ,,Ačiū“.

,,Nebūtina daryti žygdarbių, visai pakanka mažų dalykų, atliktų su didele meile“ (Motina Teresė).

Pradinių klasių mokytoja Žydra Grybienė

Knygų kalėdos“ kviečia dovanoti

laukiamiausių knygų bibliotekoms!

Daugiau informacijos https://www.knygukaledos.lt/

 

Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko paskaitos 8a, 8b ir 8c klasių mokiniams apie rūkymo žalą. "Kodėl jaunimas rūko?" - tabakas už ar prieš. Visuomenės sveikatos specialistė VIDA TALUTIENĖ su mokiniais diskutavo kodėl rūkyti nesveika.

Mokykloje svečiavosi projekto „Gamtukai“ komanda ir vedė pamokas 1-4 klasių mokiniams

„Gamtukai „ – tai neformalaus gamtos pažinimo pamokų projektas, kurio tikslas šiuolaikinėmis, moderniomis, kuo patrauklesnėmis priemonėmis skatinti jaunąją kartą pažinti gamtą, ją saugoti ir puoselėti. Tai 1,5 val. trukmės renginys, panaudojant specialiai sukurtas modernias mokymo priemones – mobilią gamtos pažinimo studiją su gyvais moksliniais eksperimentais, temines, specialiai projektui parengtas knygeles apie negyvąją ir gyvąją gamtą, dviejų dalių 3D filmą apie gamtą ir jos tausojimą. Ši iniciatyva skirta pradinių klasių moksleiviams. Pamokas inicijuoja LR Aplinkos ministerija, projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Daugiau: www.gamtukai.lt

 

Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko paskaita 8c kl mokiniams "LYTIŠKUMAS" paskaita skaitė Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė VIDA TALUTIENĖ.

6 b ir 6 c klasių ekskursija į Kauną

Gruodžio 6a, 6b ir 6c klasių mokiniai kartu su auklėtojomis Laima Firstova, Asta Pažėriene ir Laimute Misiūniene lankėsi Kauno IX forte ir susipažino su jo istorija. Atlikdami įdomias užduotis, jie praturtino savo istorijos ir geografijos žinias, turėjo galimybę išbandyti orientavimosi gebėjimus.

Vėliau apsilankė Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Apžiūrėjo archeologinius radinius, šaltuosius ir šaunamuosius ginklus, pasakojančius apie Lietuvos Valstybės ir karybos istorijos raidą. Matė "Lituanicos" skrydžio per Atlantą daiktus ir dokumentus.

Skudurinukės lėlės gamyba

2b klasės mokiniai su mokytoja Danute Atkočiūniene Ukmergės kultūros centre dalyvavo Adventiniame susitikime - edukacijoje ,,Skudurinukė. Rištinės lėlės iš Kėdainių močiutės skrynios“. Lektorė - tautinio paveldo puoselėtoja Loreta Steponavičienė supažindino su lėlių istorija. Vaikai patys gamino lėles seniausiu ir lengviausiu- rišimo būdu. Jos kūną rišo iš audinio skiaučių, aprengė tautinį kostiumą atspindinčiais drabužiais.

Mokiniai džiaugėsi savo sukurtomis lėlytėmis.

Respublikinėje šventėje – popietėje “Kasdienė duona – ji šventa”

Kauno Jono Pauliaus II gimnazijoje vykusioje respublikinėje 3-4 klasių šventėje-popietėje ,,Kasdienė duona – ji šventa’’, kurioje dalyvavo Dukstynos pagrindinės mokyklos 3a ir 4 b klasės mokinių komandos su mokytojomis Daiva Glasinskiene, Angele Rakickiene bei muzikos mokytoja Vilma Retiene. Kartu su mokiniais parengėme ir pristatėme paruoštas programėles duonos tema bei patiekalą iš duonos ir jo receptą. Šventės dalyviai pabaigoje visi vaišinosi pristatytais patiekalais iš duonos, žaidė žaidimus.

Išvyka į keramikos studiją

Dukstynos pagrindinės mokyklos 1a, 1b ir 2b klasės mokiniai su mokytojomis Jolanta Ryliškiene, Žydra Grybiene ir Danute Atkočiūniene lankėsi Giedriaus Mazūro keramikos studijoje Utenos rajone, Antalgėje. Dailininkas supažindino su keramikos degimo būdu Raku. Vaikai patys kūrė darbelius, galėjo stebėti degimo procesą, aušinimą, plovimą. Kol vyko darbų degimas krosnyje, mokiniai smagiai laiką leido parko teritorijoje su interaktyviomis šiuolaikinėmis meno erdvėmis, stebėjo gamtos motyvus išdidintu masteliu, susipažino su akustine instaliacija ,,Aidas“. Daug džiaugsmo vaikams suteikė sodybos teritorijoje laisvai vaikštantys gyvūnai, kuriuos galėjo pamaitinti ir paglostyti.

Mokiniai ir jų mokytojos džiaugėsi prasmingai, linksmai praleista diena.

Pradinių klasių mokytoja Danutė Atkočiūnienė

Iš respublikinio projekto sugrįžus

Šių metų lapkričio 22 dieną Kauno tautinės kultūros centre vyko respublikinio projekto „Giminės medis – 2018“, apibendrinimas, skirtas Kauno tautinės kultūros centro įkūrino 30-mečiui. Į šventę buvo pakviestos ir mūsų mokyklos 6c klasės mokinės: Gabrielė Fadiuškin, Odilija Kazlauskaitė ir jų lietuvių kalbos mokytoja Elvyra Augustinavičienė.

Šventės dalyviai galėjo pamatyti moksleivių darbų parodą, dalyvavo projekto apibendrinime – konferencijoje bei kūrybinių darbų konkurso dalyvių apdovanojime.

Mergaitės ir jų mokytoja iš renginio parsivežė padėkos raštus ir asmenines dovanėles.

Žodžio, garso ir vaizdo pamoka

„Kaip medžiui reikės švarios žemės, kaip paukščiui reikės medžio gūžtai, taip žmogaus širdžiai visada trūks poezijos“ tokiais Janinos Degutytės žodžiais prasidėjo integruota literatūros, dailės ir muzikos pamoka, skirta poetės 90-mečiui paminėti.

Pamoką vedė 8c klasės mokiniai, lietuvių kalbos mokytoja Elvyra Augustinavičienė, muzikos mokytoja Vilma Retienė, dailės mokytoja Zita Dikienė. Talkino į salę pakviesti šeštokai.

Pamokos dalyviai susipažino su J. Degutytės biografija, kūryba, skaitė eilėraščius, skambėjo pagal J. Degutytės žodžius sukurtos dainos. Buvo pristatyta aštuntokų iliustracijų knyga, Meno dienoraščiai, poetės knygų paroda. Pamoka vyko mokyklos aktų salėje.

Ką žmonės dirba šalia mūsų?

Būsimą profesiją mokiniai paprastai išsirenka jau mokykloje. Kaip teisingai pasirinkti, kaip sužinoti, ar ji būtent tau tinkama? Atsakyti į šiuos ir kitus klausimus pabandėme pakviesdami Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos mokinius dalyvauti mini projekte „Ką žmonės dirba šalia mūsų?“ Toli keliauti neteko. Aštuntokai kartu su savo auklėtoja Rasa Aukūniene ir šio projekto sumanytoja bibliotekininke, Violeta Markauskiene vieną popietę pravėrė UAB „Ukmergės šiluma“ duris. Mums drąsu buvo užsukti į šią įmonę, nes jos vadovais dirba buvę mokyklos mokiniai. Ši įmonė nustebino savo moderniškumu ir tvarka. Padedant direktoriaus pavaduotojui Raimondui Kaseliui, mokiniai ne tik susipažino su įrengimais, bet ir išsiaiškino kaip dirba UAB „Ukmergės šiluma“, kaip šiluma pasiekia ukmergiškius. Su nuostaba žiūrėjome į įmonės teritorijoje supiltą „čipsų“ (taip vadinama smulkinta mediena, kuri naudojama biokuru šildomam katilui) kalną. Taip pat išsiaiškinome, kur reikia studijuoti ir į ką reikia atkreipti dėmesį dar mokykloje, norint tapti energetiku.

Kitą dieną su antrų-ketvirtų klasių mokinukų komanda keliavome pas savo artimiausius kaimynus. Ir tai buvo šiluma ir jaukumu dvelkianti UAB „Ukmergės duona“. Mus pasitiko pati direktorė Eurika Maselskienė. Beje taip pat mūsų mokyklos auklėtinė. Kartu su talkininkėmis direktorė atskleidė tą paslaptingą duonos kelią nuo grūdo iki patekimo ant mūsų stalo. Mažiesiems mūsų mokinukams buvo įdomu sužinoti ir iš kur atkeliauja grūdai, iš kurių miltų iškepta duona yra sveikesnė. Kodėl duonelę prieš pašaunant į krosnį būtina „paglostyti“ rankomis? Kartu su įmonės technologe Vilma Pavilavičiene turėjome galimybę paragauti įvairių rūšių duonos, bandelių bei kitų gaminių ir sužinoti traškiausių, skaniausių kūčiukų paslaptį. O ji tokia: Ukmergėje jau kvepia KALĖDOMIS!

6B klasės mokiniai vaiko teisių apsaugos skyriuje

6B klasės mokiniai kartu su auklėtoja Asta Pažėriene aptarė Ukmergės miesto socialinę sistemą, surado 7 valstybines įstaigas, kurioms rūpi vaikai. 2018 m. lapkričio 13 d. aplankė vieną iš jų - Vaiko teisių apsaugos skyrių: susipažino su šauniomis specialistėmis Audra Jasioniene ir Rita Grigiene. VTAS darbuotojos pristatė savo įstaigą, parodė darbo ir vaiko apklausos kabinetus, atsakė į mokiniams rūpimus klausimus. Policijos viršininkas kiekvienam projekto dalyviui padovanojo po atšvaitą, kad būtų matomi ne tik dieną, bet ir tamsiu paros metu.

Jaunųjų tyrėjų ugdymas pradinėje mokykloje

Mokykloje prasidėjo integruotų projektų įgyvendinimas. Žinia, kad pradinukus pasiekė laboratorijos gamtamoksliams tyrimams atlikti, labai pradžiugino mažuosius mūsų mokinukus. 3b klasės mokiniai, jų mokytoja Diana Buklienė ir anglų kalbos mokytoja Aistė Kaušylienė atliko projekto "Jaunųjų tyrėjų ugdymas pradinėje mokykloje" pirmuosius bandymus. Tai buvo puiki proga išbandyti minėtos laboratorijos priemones. Mokinukai linksmai ir įdomiai praleido laiką atlikdami eksperimentus ir bandymus: "Kur dingo kiaušinio lukštas?", "Pripūsk balioną be rankų", "Spalvų maišymas", "Piešimas ant pieno". Kūrė burbulų pasaką. Ir bandė apie tai papasakoti anglų kalba. Pabaigoje jų laukė skani refleksija.

Mirioramos teatras. Istorijas kuriame kartu

Miriorama? Kas tai, Dukstynos 4c klasės pradinukai su mokytoja Vilma Rabazauskiene sužinojo Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje. Ten Katino Murklio teatras surengė edukacinę programą „Mirioramos teatras. Istorijas kuriame kartu.“

Katino Murklio teatro režisierė Natalija Kovarskienė, bibliotekininkėms patarus, pasirinko ir pristatė Metų knygos rinkimuose dalyvaujančią Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Draugystė ant straublio galo“. O dailės mokytoja Irutė Kiseliova, ištiesusi popieriaus ritinį ant didžiulio stalo pakvietė vaikus iliustruoti šią knygą. Pasiskirstę poromis ir gavę knygos ištrauką, pradžioje nedrąsiai, o vėliau įsijautę ketvirtokai aplikavo knygos herojus, kūrė scenas, užrašė jų dialogus. Baigtas kūrybinis darbas buvo demonstruojamas mirioramoje - stebuklingoje medinėje dėžėje. Tai, kas buvo tik piešiniai, dabar įgavo gyvybės. Režisierė Natalija buvo apgalvojusi viską, ko tik reikia tikram spektakliui. Buvo čia ir scenos darbininkai, juk kiekvienam norėjosi pasukti savo „filmą“, buvo ir kompozitorius, kuris čia pat gyvai improvizavo, dailininkai, aktoriai...

Miriorama vaikams tapo smagiu atradimu.

KODĖL JAUNIMAS RŪKO?-TABAKAS UŽ AR PRIEŠ

Paskaitą 10 kl. mokiniams skaitė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė VIDA TALUTIENĖ. Mokiniai sukūrė plakatą "NERŪKYK". Jame išsakė savo mintis apie rūkimą.

Įdomi klasės valandėlė, kurią pravedė sveikatos priežiūros specialistė VIDA TALUTIENĖ 6c klasėje.

Informatika pradiniame ugdyme

Šiais mokslo metais Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojų komanda  su savo mokiniais prisijungė prie Ugdymo plėtotės centro vykdomo projekto „Bendrojo ugdymo turinio ir organizavimo modelių sukūrimas ir išbandymas bendrajame ugdyme“. Jo tikslas — bendradarbiaujant su  ekspertų, mokslininkų ir praktikų grupe išbandyti ir kurti integruotą informatikos turinį.

Paskatinti projekto vadovų, mūsų mokyklos 1c, 2b, 3b ir 4c klasių mokiniai kartu su mokytojomis Žydra Grybiene, Danute Atkočiūniene, Diana Bukliene ir Vilma Rabazauskiene spalio 6 - 21 d. dalyvavo iniciatyvoje „ES programavimo savaitė“ (EU Code Week).  Jos metu buvo organizuojami pažintiniai ir praktiniai užsiėmimai, siekiant populiarinti programavimą pradiniame ugdyme.

Mokiniai žaismingai susipažino su programavimo ir algoritmavimo pradmenimis, pasitelkdami skaitmeninius išteklius kūrė kvietimą, piešė, tobulino skaičiavimo įgūdžius. Mokiniai mokėsi spręsti problemas, mąstyti kritiškai, pajuto pažinimo džiaugsmą.

4c kl. mokytoja metodininkė Vilma Rabazauskienė

Sportuodami augame sveiki

Fizinis aktyvumas ir sportas vaikams ypač svarbus. Tai - sveikatinimo priemonė, svarbus įrankis ugdyti žmogaus vertybes, formuoti charakterį ir pasitikėjimą savimi.

Spalio 22 – 26 dienomis Lietuvos pradinukai ir jų pedagogai dalyvavo projekte ,,Olimpinė savaitė“.  Projekto tikslas - bendradarbiaujant su pedagogais, padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, kaip įtraukią, linksmą ir naudingą veiklą.

Į šį projektą sėkmingai įsijungė ir mūsų mokyklos 1a, 1c ir 2 b klasės pradinukai su mokytojomis Jolanta Ryliškiene, Žydra Grybiene bei Danute Atkočiūniene.

Visą savaitę vaikai augino superherojams galias: skaičiavo nueitus žingsnius, išgerto vandens puodelius, šypsenas, pasakytus „ačiū“, ištiestas pagalbos rankas, ryto pasisveikinimus, aktyviai sportavo, žaidė, mankštinosi, kalbėjosi apie fizinio aktyvumo naudą, sveiką mitybą, pagarbą sau ir kitiems, draugystę ir tobulėjimą visus mokslo metus.

Savaitė buvo linksma, įdomi, aktyvi, naudinga tiek mokiniams, tiek pedagogėms.

Projekto organizatoriai: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

Informacija  pasidalino pradinių klasių mokytoja Jolanta Ryliškienė

Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“

Spalio 22-26 dienomis Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai“. 7 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Sprichst du Deutsch?“. Mokyklos erdvėse buvo eksponuojami gražiausi vokiški žodžiai, kuriuos išrinko ir užrašė 8–10 klasių mokiniai. 9 klasės mokinė Darija Griškevičiūtė sužinojo ir nurodė kokie vokiški žodžiai labiausiai patinka jos Vokietijoje gyvenantiems draugams.

Vokiečių kalbos dienų dalyviai gavo dovanėles, už kurias dėkojame projekto „Ö kaip vokiškai?“ iniciatoriams ir rėmėjams.

Vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Edita Augustinienė

Pasaulinė regėjimo diena

 

Spalio 22 d. mokyklos slaugytoja Vida Talutienė 5b klasės mokiniams pravedė klasės valandėlę, skirtą pasaulinei regėjimo dienai. Vaikai sužinojo apie priežastis, kodėl silpsta regėjimas, susipažino su įvairiais regėjimo sutrikimais, mokėsi pratimų, kaip treniruoti akies raumenį ir atsipalaiduoti. Slaugytoja papasakojo apie maisto produktus, kurie gerina ir stiprina regėjimą.

Mokytojų diena

Mokytojų diena – tai pirmasis šventiškas stabtelėjimas beįsisukančių mokslo metų verpete...
Mokytojų diena – tai diena, leidžianti pajusti savo darbo prasmę...
Mokytojų diena – tai tradicijos...
Mokytojų diena – tai šilti sveikinimai, mokinių apkabinimai...
Mokytojų diena – kai supranti, kad mokykla ta vieta, kur esi laimingas...
Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie Mokytojų dienos paminėjimo!

Rudenėlio šventė

Nenuostabu, kad ruduo, savo kailyje netilpęs, spalvomis plyšaudamas, įsiveržė ir į mūsų mokyklą. Visą dieną kartu su juo pradinukai šoko, dainas apie rudenį dainavo, linksmas užduotis grupėse atliko. Ketvirtokai, supratę daržovių ir vaisių naudą, iš jų salotas, desertus gamino ir draugus vaišino. Mažiausieji tėvelių padedami, o vyresni jau savo jėgomis, prigamino, pririnko glėbius gėrybių ir pakvietė visus į parodą.

Pasisvečiavęs, dainų prisiklausęs dėdė Rudenėlis liko sužavėtas, dar ryškiau spalvomis apsipylė ir žadėjo pas Dukstynos pradinukus ateiti ir kitąmet.

Mokytoja metodininkė Vilma Rabazauskienė

Kiek ir kokių kalbų mokame?

Europos kalbų dieną rugsėjo 26 d.  senojo žemyno valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos bei regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Prie šios dienos renginių, kurių tikslas buvo atkreipti mokinių dėmesį į kalbų mokymosi svarbą,  prisijungė ir mūsų mokykla.  2-10 klasių mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose. Jaunesnių klasių moksleiviai gamino rankeles ir rašė jose jiems žinomus angliškus žodžius, kiti  gamino Europos šalių vėliavas ir dalinosi informacija apie įvairias šalis. Mokiniai kalbėjo apie būtinybę mokytis užsienio kalbų . O vyresniųjų klasių moksleiviai atliko užduotis, parengtas pagal "Kahoot" programą.  Aštuntokai ,kaip ir kasmet, sulaukė svečių iš Ukmergės J. Basanavičiaus gimnazijos. Gimnazistai jiems vedė galvosūkių pamoką.

Anglų k. mokytojos L. Dūdienė, L. Misiūnienė

DIENA BE AUTOMOBILIO!

Baigėsi Europos judumo savaitė. Ja siekta atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti Europos miestus ir savivaldybes diegti ir populiarinti aplinkai draugiškas transporto priemones, o gyventojus – automobilį keisti dviračiu, ėjimu pėsčiomis, viešuoju transportu ar kitokiu „žalesniu“ susisiekimo būdu. (LR  Aplinkos ministerijos informacija)

Mokyklos  bendruomenė jau antrą dešimtmetį yra aktyvi šios savaitės dalyvė. Praėjusiais metais vyko Judriausios ugdymo įstaigos Ukmergėje konkursas ir mes tapome jo nugalėtojais. Mums suteiktas „Judriausios 2017 metų įstaigos“ titulas.

Įvairių renginių netruko ir šiemet: rašėme rašinėlius apie jo „DIDENYBĘ DVIRATĮ“, kūrėme jo ateities įvaizdį piešdami kreidelėmis ant grindinio aplink mokyklą. Visą savaitę fotografavome, aprašėme, piešėme savo mėgstamiausias judėjimo ir transporto priemones. Nepamiršome aktyviai sportuoti. Lauke vyko fizinio aktyvumo pertraukos. O visus labiausiai nudžiugino transporto priemonių paradas!

Rugsėjo 1-oji – dar viena nauja pradžia!


      
Nuskambėjo Rugsėjo 1-osios skambutis. Rudenėjantys lapai vėl sukvietė moksleivius pradėti naujus 2018-2019 mokslo metus.

Nepakartojami įspūdžiai iš Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“

Mokyklos jaunių chorui ir jų vadovei muzikos mokytojai Vilmai Retienei dalyvavimas šioje šventėje – tai buvo neįkainojama patirtis, kuri leido pajusti vienybės jausmą, suprasti, kad visi esame svarbi savo šalies bei tautos dalis.

 

Vasara – tai atostogos!

Įkvėpti Vasarą su jos garsais ir spalvomis.

Atversti Vasarą lyg neskaitytą knygą...

 

Linkime atsikvėpti, pailsėti, pasidžiaugti atostogomis  –  kad rudenį sugrįžtumėte su dar daugiau jėgų ir optimizmo mokyti, mokytis, keistis! Šiltos ir įsimintinos vasaros!

Laukiame visų sugrįžtančių Rugsėjo 1-ąją!

Pasidžiaukime gražiausiomis baigiamųjų švenčių akimirkomis.

 

TRADICINĖ DĖKINGUMO ŠVENTĖ

 

Kiekvieną pavasarį mokykloje vyksta  tradicinė DĖKINGUMO šventė, kurios metu apdovanojami   mokslo pirmūnai, dėkojama jų tėveliams. Mokiniai, mokytojai, tėveliai jau penkioliktą kartą buvo pakviesti pabūti drauge ir pasidžiaugti tuo, kas šiais metais sekėsi geriausiai.

Netradicinė dailės ir technologijų pamoka

Gegužės mėnesį 4a klasės mokiniai per dailės ir technologijų pamoką turėjo galimybę susipažinti su muilo gamyba, savo rankomis pagaminti muilą iš muilo bazės. Pamoką vedė Igno mama Kristina Zinkevičienė. Ji paruošė  reikiamus ingredientus, papasakojo visą muilo gamybos eigą. Su džiaugsmu mokiniai kibo į labai malonų ir kūrybišką užsiėmimą. Pirmiausia ištirpdė muilo bazę karšto vandens vonelėje, tuomet įpylė eterinį aliejų, kuris ne tik skleidė malonų apelsinų kvapą, bet ir suteikė muilui gydomųjų savybių. Nepamiršo įberti į masę džiovintų augalų žiedų ir lapų, aguonų ar kavos. Viską gerai sumaišė, supilstė paruoštą muilą į kepimo formeles, paliko sustingti. Kai muilas sustingo, išėmė iš formelių, gražiai supakavo ir savo rankomis pagamintu muilu pradžiugino artimuosius.

Pradinių klasių mokytoja Jolanta Ryliškienė

Gamtamokslinėje konferencijoje Molėtuose

Balandžio 20 dieną Molėtuose vyko pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija “Domiuosi, tiriu, atrandu 2018!”. Savo tyrimus pristatė pradinių  klasių mokiniai iš Anykščių, Širvintų, Molėtų ir Ukmergės.

Konferencijoje su savo tyrimų rezultatais supažindino Dukstynos pagrindinės mokyklos ketvirtokai.  4c klasės mokinės Viktorija Filačiovaitė, Augustė Navickaitė, Gustautė Buklytė skaitė pranešimą “Ir mažuose atradimuose – didelė patirtis”. Mokines ruošė mokytoja Žydra Grybienė. Mergaitės pasidalino savo patirtimi apie sėklų dygimą, augalo maitinimosi  ypatumus.  Savo eksperimentų rezultatus pristatė taip pat ir 4b klasės mokiniai Ūla Aleksandravičiūtė, Kamilė Petrauskaitė, Vėjas Pranculevičius pranešime “Eksperimentai kiekvieną dieną”. Jų mokytoja Rita Gelūnienė.

Susipažinę su įdomių  tyrimų ir eksperimentų pristatymais, mokiniai daugiau sužinojo apie bičių gyvenimą, avių ir kitų augintinių priežiūrą, darbą darže, augalų dauginimąsi, gyvūnų prisitaikymą gyventi gamtoje, policininko-tyrėjo darbo ypatumus.

Pasipuošę mokslininkų kepurėmis, su padėkomis rankose, besidžiaugdami įgytomis žiniomis ir nauja patirtimi, grįžome į mokyklą.

Pradinių klasių mokytojos Rita Gelūnienė ir Žydra Grybienė

Sėkmė 50-jame jaunųjų filologų konkurse

Antano Smetonos gimnazijos ketvirtokė Guoda Taraškevičiūtė (mokyt. Zita Markauskienė), Jono Basanavičiaus gimnazijos trečiokas Edvinas Bražinskas (Violeta Puzarienė, Rima Jakštienė) ir penktokas Modestas Petraitis iš Dukstynos pagrindinės mokyklos (Elvyra Augustinavičienė) dalyvavo 50-ajame Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse Vilniuje.

Konkurso  atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje. Mokinių darbų aptarimai, pokalbiai su vertintojais prozos, poezijos, literatūros kritikos, publicistikos, tautosakos, kalbos ir vertimų sekcijose buvo organizuojami Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje.

Šiais metais į baigiamąjį renginį pakviesti 102 kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų. Jų darbus vertino ir kartu su mokiniais aptarė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Vilniaus universiteto mokslininkai.

50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas ukmergiškiams buvo sėkmingas – visi trys tapo laureatais. Mūsų mokyklos 5a kl. mokinys Modestas Petraitis (prozos sekcija) buvo apdovanotas III laipsnio diplomu ir bronzos medaliu.

Pagal UŽ inf. www.ukzinios.lt 2018 m. balandžio 13 d.

Gimtadienis, kurį švenčia viso pasaulio vaikai

Balandžio 2-oji – pasakų kūrėjo Hanso Christiano Anderseno gimimo diena, kuri visame pasaulyje minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Lietuvoje ši šventė pradėta rengti nuo 1993 metų. Jos metu apdovanojami labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai. Šį renginį organizuoja Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius bei Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas.

Šių metų šventė vyko balandžio 7 dieną Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Čia iškilmingai įteiktos Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus premijos už geriausias bei reikšmingiausias metų vaikų ir paauglių knygas. Už geriausias knygas ekspertai apdovanojimus skyrė dešimtyje kategorijų. Prano Mašioto premija paskirta Jurgai Vilei ir Linai Itagaki už Geriausią metų vaikų ir paauglių knygą „Sibiro haiku“ (leidykla „Aukso žuvys“). Premija už geriausią negrožinę knygą skirta Selemonui Paltanavičiui už knygą „Gamtos metų ratas“ (leidykla „Nieko rimto“). Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija už kūrybą vaikams skirta rašytojai ir mokytojai Ilonai Ežerinytei, o už vaikų literatūros sklaidą – Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos bibliotekai.

Gausiame svečių bei dalyvių būryje buvome ir mes – Dukstynos pagrindinės mokyklos trečiokai su mokytoja Vilma Rabazauskiene ir bibliotekininke Violeta Markauskiene. Į šį renginį mus pakvietė geros bičiulės – Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius narės, Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės Jolanta Žvirblytė ir Rita Chmieliauskienė.

Po premijų  įteikimo, specialiai Tarptautinės vaikų knygos dienos proga, buvo parodytas Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis – alegorinė Nobelio premijos laureato Maurice‘o Maeterlincko pasaka apie drąsą matyti tai, kas nematoma „Žydroji paukštė“ (režisierius Vaidotas Martinaitis).

Violeta Markauskienė mokyklos bibliotekininkė

Pradinukų sėkmė respublikiniame projekte "Lietuvos vaikai tikrai myli Lietuvą"

     Respublikinio projekto „Lietuvos vaikai tikrai myli Lietuvą“ rezultatai

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo 100 – mečio proga mūsų mokyklos Tolerancijos centras inicijavo pilietinę akciją – respublikinį projektą „Lietuvos vaikai tikrai myli Lietuvą“.

Džiaugiamės, kad į mūsų kvietimą prisijungti prie projekto atsiliepė 12 Lietuvos ugdymo įstaigų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių (Vilniaus Viršuliškių progimnazija, Kauno r. Lapių progimnazija, Šiaulių r. Bazilijonų MDC, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija, Ukmergės Užupio pagrindinė mokykla, Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija, Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Šilelis“, Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla, Ukmergės Pašilės progimnazija, Telšių r. Nevarėnų pagrindinė mokykla, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyrius). Žinoma, projekto dalyviai esame ir mes – Vilniaus „Santaros“ gimnazija/progimnazija.

Minėtos ugdymo įstaigos atsiuntė po nuotrauką: vaikai nusifotografavo šalia savo mokyklos ar darželio sustoję širdies forma bei laikydami pasigamintas trispalves (Ko gera, teko paplušėti per dailės, technologijų ar kitas pamokas). Visos atsiųstos nuotraukos iš tiesų puikios. Vaikai ir jų mokytojai spinduliavo meilę Lietuvai, tačiau kompetentinga komisija turėjo išrinkti 3 itin meniškai, originaliai ir subtiliai (be patenkančių į kadrą pašalinių objektų) atliktas nuotraukas. (Tarp komisijos narių – profesionalus fotografas Alfredas Pliadis).

Projekto dalyviai bus apdovanoti padėkos raštais. Tad sveikiname nugalėtojus Ukmergės Užupio pagrindinę mokyklą – 1 vieta, Ukmergės Dukstynos pagrindinę mokyklą – 2 vieta, Vilniaus Viršuliškių progimnaziją – 3 vieta ir visus pilietinės akcijos dalyvius. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie projekto organizavimo. Pridedame skaidres su nuotraukomis ir linkime sėkmės!

Vilniaus "Santaros"gimnazijos/progimnazijos Tolerancijos centras