Ketvirtokų skrydis: misija
įveikiama!

Su šypsenomis , dainomis, šokiais ir gražiausiais linkėjimais
išlydėjome mūsų ketvirtokus į naują kelionę – penktą klasę!
Per ketverius metus sukaupta daugybė žinių, draugysčių , smagių
nuotykių ir nepamirštamų prisiminimų.
Dėkojame mokytojams už rūpestį, kantrybę ir atsidavimą, o
mokiniams linkime drąsiai siekti savo svajonių, nebijoti naujų
iššūkių ir sėkmingai tęsti savo skrydį!
Gero skrydžio, būsimi penktokai! |
Sveikatingumo diena mokykloje!

Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko smagi ir aktyvi pradinukų
„Sveikatingumo diena“, kurios metu mokiniai dalyvavo mokyklos
kroso varžybose. Šventės dalyviai išbandė savo jėgas estafečių
rungtyse, azartiškai žaidė kvadratą , o dienos eigoje buvo
išaiškinti greičiausi mokyklos bėgikai.
Ši sporto šventė mokiniams suteikė daug gerų emocijų , skatino
fizinį aktyvumą , draugiškumą, komandinį darbą ir sveiką
gyvenimo būdą. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę pasidžiaugti
judėjimo džiaugsmu bei patirti sportinio azarto akimirkas.
Visi dalyviai ir nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais bei
medaliais už pastangas, aktyvumą ir puikius pasiekimus.
Dėkojame mokiniams už entuziazmą, mokytojams už organizavimą , o
sirgaliams – už palaikymą. Tokios dienos primena, kad sportas ne
tik stiprina kūną, bet ir vienija bendruomenę. |
Diena be pamokų

Vasaros pradžią Dukstynos mokyklos mokiniai pasitiko aktyviai,
kūrybiškai ir smagiai!
Birželio 1-ąją mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose: žygiavo į
Mūšios parką, šoko Kultūros centre, leidosi į dviračių žygį,
dalyvavo edukacijoje Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje,
keliavo „Balandžių takais“ po Ukmergę, sportavo Miniatiūrų
parke, vyko į ekskursiją Anykščiuose, lankėsi Policijos
komisariate bei kūrė meninėje-techninėje edukacijoje „Dovana
tėčiui“.
Diena buvo kupina įspūdžių, naujų atradimų, judėjimo ir
bendrystės.
Tokia vasaros pradžia – geriausias įkvėpimas laukiančioms
atostogoms! |
Pasaulinė nerūkymo diena

Gegužės 29 dieną mokyklos sveikatos specialistė Vida Talutienė
organizavo renginį šeštokams, skirtą „Dienai be tabako“
paminėti. Į svečius atvyko bendruomenės pareigūnė Daiva
Novikienė, kuri su mokiniais kalbėjo apie atsakingus
pasirinkimus. Sveikatos specialistė suteikė žinių apie
elektroninių cigarečių žalą žmogaus organizmui, pateikė faktų
dėl ko pradedama rūkyti ir kaip galima to išvengti. Renginio
metu šeštokai suvaidino vaidinimą, skatinantį rinktis sveikesnį
gyvenimo kelią.
Vietoje cigarečių simboliškai buvo dalijami meduoliniai grybai -
saldi ir draugiška žinutė, kad geros emocijos gali būti
užkrečiamos. |
Išvyka į Ukmergės priešgaisrinę
gelbėjimo tarnybą

Gegužės 25 d. 1b klasės mokiniai kartu su mokytoja Danute
Atkočiūnienė vyko į Ukmergės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą.
Edukacinės išvykos metu vaikai susipažino su
ugniagesio-gelbėtojo profesija ir šios tarnybos kasdienybe.
Karolio tėtis labai išsamiai papasakojo apie savo darbą,
tarnybos veiklą bei situacijas, su kuriomis tenka susidurti
gelbstint žmones ir gesinant gaisrus. Mokiniai turėjo galimybę
iš arčiau susipažinti su gaisrų gesinimo technika – apžiūrėti
gaisrines mašinas, į jas įlipti bei sužinoti, kokia įranga jose
naudojama.
Garaže vaikai iš arti pamatė įvairius ugniagesių naudojamus
įrankius: specialias kopėčias, laužtuvus, metalo pjovimo įrangą,
didžiules gelbėjimo žirkles. Mokiniai taip pat galėjo
pasimatuoti ugniagesio-gelbėtojo drabužius ir šalmus, palaikyti
gaisro gesinimo švirkštą.
Išvykos metu vaikai suprato, kad ugniagesio-gelbėtojo darbas yra
labai atsakingas ir svarbus. Mokiniai sužinojo, jog šios
profesijos atstovai turi būti stiprūs, drąsūs ir būti pasirengę
padėti žmonėms bet kuriuo metu. |
Dukstynos mokyklos bendruomenė
– aktyvi miesto šventės dalis

Šiemet mūsų mokyklos bendruomenė aktyviai įsitraukė į Ukmergės
miesto gimtadienio šventę „Saldžiausia šventė mieste“. Per tris
dienas bendromis jėgomis buvo pagaminta net 200 indelių trijų
spalvų želė desertų. Jų gamybai sunaudota 60 želė pakelių, o
šventės metu desertais vaišinti ukmergiškiai ir miesto svečiai.
Džiaugiamės, kad ši veikla subūrė mokyklos bendruomenę, dovanojo
gerą nuotaiką ir leido prisidėti prie bendro šventinio stalo
kūrimo.
Miesto šventėje dalyvavome ir eisenoje „Atostogos“. Su
šypsenomis, gėlėmis, muzika, vasariškais akcentais ir puikia
nuotaika žygiavome Ukmergės gatvėmis. Spalvinga eisena pripildė
miestą gerų emocijų, juoko ir tikros šventinės dvasios.
Ačiū visiems, kurie buvo kartu, vaišino, šypsojosi, žygiavo ir
kūrė saldžią, spalvingą bei bendruomenišką miesto šventę! |
Nacionalinė sveikos mitybos
viktorina
„Auginame čia, Lietuvoje!“

Dukstynos pagrindinės mokyklos 4a klasės mokiniai su mokytoja
Jolanta Ryliškiene dalyvavo nacionalinėje sveikos mitybos
viktorinoje „Auginame čia, Lietuvoje!“ ir tapo viena iš 10
geriausiai pasirodžiusių klasių bei laimėjo edukacinę išvyką į
Anykščių rajone esantį Safari parką.
Viktorinos metu ketvirtokai atsakinėjo į klausimus apie sveiką
mitybą, lietuviškus maisto produktus, ūkininkavimą bei atsakingą
vartojimą. Mokiniai pademonstravo puikias žinias, komandinį
darbą ir smalsumą.
Tokios veiklos padeda ugdyti sveikos gyvensenos įpročius nuo
mažens bei stiprina supratimą apie lietuviškos produkcijos
svarbą mūsų kasdieniame gyvenime. |
Dėkingumo šventės akimirkos
tęsėsi ir jaunesniųjų klasių tarpe

Šįkart džiaugėmės 1–3 klasių mokinių puikiais pasiekimais, jų
pastangomis, smalsumu ir noru kasdien augti bei tobulėti.
Šventėje netrūko šypsenų, gerų emocijų ir padėkos žodžių
mokiniams bei jų tėveliams už palaikymą, rūpestį ir bendrystę.
Didžiuojamės savo mažaisiais mokiniais ir linkime jiems
išsaugoti džiaugsmą mokytis, smalsauti ir drąsiai siekti savo
svajonių! |
Dėkingumo šventė 4-10 klasių
mokiniams

Mokykloje nuaidėjo tradicinė Dėkingumo šventė!
Mūsų mokykloje vyko jau tradicine tapusi Dėkingumo šventė,
skirta 4–8 klasių puikiai besimokantiems mokiniams ir jų
tėveliams.
Tai ypatinga proga padėkoti mokiniams už jų pastangas, atsakingą
požiūrį į mokslą, atkaklumą ir siekį tobulėti, o tėveliams – už
palaikymą, rūpestį bei bendradarbiavimą.
Šventės metu netrūko šiltų žodžių, šypsenų ir pasididžiavimo
akimirkų. Džiaugiamės galėdami kartu auginti smalsius,
kūrybingus ir motyvuotus mokinius. |
Rugsėjį lauksime mažųjų pirmokų

Mūsų mokykloje įvyko susitikimas su būsimų pirmokų tėveliais.
Džiaugiamės gausiu dalyvavimu ir galimybe pradėti pažintį su
šeimomis, kurios rugsėjį patikės mums savo vaikus.
Susitikimo metu tėveliai susipažino su būsimomis mokytojomis bei
svarbiausia informacija apie pirmuosius mokslo metus.
Ačiū visiems atvykusiems už bendrystę! Su nekantrumu laukiame
mažųjų pirmokų mūsų mokykloje! |
Edukacija „Miško broliai:
pokario Lietuvos kultūra, istorija, likimai“

Dukstynos pagrindinės mokyklos 4a ir 4c klasių mokiniai su
mokytojomis Jolanta ir Žydra dalyvavo edukacijoje, skirtoje
pokario Lietuvos istorijai ir partizanų gyvenimui pažinti.
Jos metu susipažino su miško brolių kasdienybe, vertybėmis bei
sudėtingais to laikotarpio žmonių likimais.
Ši patirtis padėjo geriau suprasti laisvės kainą ir mūsų šalies
istoriją. |
Šokių varžytuvės

Mokykloje nuaidėjo smagios ir energingos pradinių klasių šokių
varžytuvės, subūrusios 2–4 klasių mokinius. Komandos atliko po
tris šokius, o komisija vertino sinchroniškumą, nuotaiką ir
masiškumą. Salėje netrūko gerų emocijų, palaikymo šūksnių,
jaudulio ir džiaugsmo – kiekviena komanda stengėsi kuo geriau
atskleisti savo kūrybiškumą, energiją ir komandinę dvasią.
Didžiuojamės visais dalyviais, kurie drąsiai pasirodė šokių
aikštelėje, atsakingai ruošėsi ir dovanojo žiūrovams puikią
nuotaiką. Kiekvienas pasirodymas buvo ypatingas ir vertas
aplodismentų.
Sveikiname finalų nugalėtojus! Pereinamąją taurę „Geriausiai
šokanti klasė“ iškovojo 3c klasė su mokytoja Vilma
Rabazauskiene, o taurę „Geriausiai šokanti komanda“ laimėjo 4c
klasės mergaičių komanda „Geriausias ketvertukas“, vadovaujama
mokytojos Žydros Grybienės.
Nuoširdžiai dėkojame mokytojai Egidijai Merenanu už puikią
varžytuvių idėją ir organizavimą. |
Sveiki dantys – graži šypsena

Dukstynos pagrindinės mokyklos kupole vyko burnos higienos
įgūdžių ugdymo užsiėmimas pirmokams 1b ir 1c. Užsiėmimą vedė
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė.
Vaikai sužinojo apie dantukų ligas, jų priežastis ir pasekmes.
Pasimokė praktiškai, kaip reikia taisyklingai valyti dantukus.
Pirmokai suprato, kad jei norime turėti sveikus dantukus, reikia
draugauti su dantų šepetėliu.
Tikimės, kad užsiėmimai tęsis ir kitais mokslo metais. |
Tarptautinė triukšmo suvokimo
diena
Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko paskaita 1d klasės
mokiniams apie triukšmo žalą.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė |
Talka

Šiandien mūsų mokiniai dalyvavo talkoje - tvarkėme mokyklai
paskirtą miesto dalį - Sveikatingumo parką. |
Balandis – švaros mėnuo

Nors už lango dar šaltokas pavasarinis oras, bet paskutinę
mėnesio savaitę vykdėme akciją: „Balandis – švaros mėnuo“.
Akcijos tikslas – skatinti mokinius prižiūrėti gamtą ir juos
supančią aplinką, rinkti bei rūšiuoti šiukšles.
Dukstynos pagrindinės mokyklos 5a, 5b ir 5c klasės mokiniai
šlavė, grėbė, rinko kankorėžius, taip pat rinko šiukšles
Dukstynos pagrindinės mokyklos teritorijoje .Akcijos dalyviai
surinko šiukšlių ne mažai – keletą didelių maišų. Vaikai,
pastebėję kiekvieną šiukšlę, piktinosi tais, kurie teršia gamtą
ir vis prisimindavo, kad taip elgtis gamtoje nedera.
Po naudingų darbų į klases grįžome truputį pavargę, bet
laimingi, galėję prisidėti prie švarios ir gražios aplinkos
išsaugojimo. Manome, kad tai puiki pilietinė iniciatyva „Darom“,
kuri skatina vaikus veikti kartu su suaugusiais. Akcija ragina
vaikus suvokti, kad aplinkos grožis priklauso nuo mūsų pačių
elgesio. Tikimės, kad nuo vaikystės įskiepyta pareiga rūpintis
aplinka turėtų tapti kiekvieno įpročiu ir nepaliks abejingais,
matant gamtos teršėjus.
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
SVEIKAS MAISTAS

Dukstynos pagrindinės mokyklos 3a ir 3b klasės mokiniams
sveikatos specialistė skaitė paskaitą, kas yra sveika mityba ir
rodė filmuką. Vaikai gėrė pagamintą kokteilį iš bananų, kivių ir
apelsinų.
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Mes NATO

Balandžio 16 d. mokyklos 9-10 mokiniai dalyvavo atviroje
nuotolinėje pamokoje "Mes NATO: ką tai reiškia Lietuvai?" Pamoką
vedė politologas Linas Kojala, Geopolitikos ir saugumo studijų
centro direktorius.
Mokiniai susipažino su NATO aljanso įkūrimo istorija,
organizacijos paskirtimi, Lietuvos įsipareigojimais, galimybėmis
bei perspektyva ir atliko iš anksto paruoštas užduotis. |
Pilotinis NMPP

Mokyklos 4-os ir 8-os kl. dalyvauja Pilotiniame NMPP, kurį jau
trečią kartą organizuoja Utenos švietimo centras.
Patikrą sudaro dvi dalys: praktinė - laboratorinė tiriamoji
užduotis ir teorinės elektroninės užduotys. Klausimai apima
gamtos ir socialinius mokslus.
Mūsų mokiniai ir mokytojų komanda prisideda prie optimaliausio
tokio pobūdžio patikros varianto ieškojimo ir išbandymo.
Beje, mokiniams tokios užduotys atrodo ir įdomesnės, ir
lengvesnės, ir mažiau keliančios įtampą. |
Tarptautinis išbraukymo
poezijos konkursas

Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniai aktyviai ir kūrybiškai
įsitraukė į tarptautinį išbraukymo poezijos konkursą „Laisvė =
taika“. Tai buvo ne tik meninė, bet ir prasminga veikla,
skatinanti jaunus žmones per kūrybą apmąstyti laisvės ir taikos
vertę.
Išbraukymo technika (angl. deletion poetry), pradėta taikyti dar
apie 1965 metus, suteikia galimybę naujai pažvelgti į jau
egzistuojantį tekstą. Kuriant eilėraštį pasirenkamas įvairus
šaltinis – knygos, žurnalo ar laikraščio puslapis, straipsnis ar
kitas spausdintas tekstas. Iš jo, tarsi iš mozaikos detalių,
atrenkami prasmingi žodžiai ar frazės, o nereikalingi elementai
išbraukiami. Taip gimsta unikalus „eilėraštis-koliažas“,
atskleidžiantis naują prasmę ir autoriaus kūrybinį žvilgsnį.
Konkurso dalyviai rinkosi spausdinto teksto fragmentą anglų
kalba, jį kruopščiai klijavo ant A4 formato lapo ir, pasitelkę
vaizduotę, išskirdavo eilėraščiui tinkamus žodžius. Likusi
teksto dalis buvo meniškai paslepiama, paverčiant ją
iliustracija, taip dar labiau sustiprinant kūrinio estetiką. Iš
atrinktų žodžių sukurti eilėraščiai, skirti laisvei ir taikai,
buvo perrašomi atskirame lape ir pateikiami kartu su originaliu
kūrybiniu darbu. |
FUTBOLIUKAS

Dukstynos pagrindinės mokyklos stadione vyko renginys „Aš
sportuoju busiu sveikas“. Renginyje dalyvavo mokyklos pradinių
klasių 1a, 1c ir 1d klasės mokiniai. Kartu su treneriu Pauliumi
mokėsi žaisti futbolą. Tą dieną švietė skaisti saulė. Mokiniai
pasportavę liko labai patenkinti ir atsisveikinant palinkėjo
treneriui daug sveikatos, ir dar atvykti daug kartų.
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Pasaulinė vandens diena

Vanduo yra vertingiausias gamtos išteklius, o žmonėms ir
gyvūnams jis yra maisto, švaros, sveikatos, energijos šaltinis.
Norint, kad žmogus jaustūsi gerai, būtų sveikas ir kupinas
energijos itin svarbu palaikyti skysčių pusiausvyrą organizme.
Kovo 22 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena,
kurios tikslas – skatinti kiekvieno sąmoningą požiūrį į didžiulę
vandens svarbą!
Vandens dienos proga Dukstynos pagrindinės mokyklos 2a, 2c, 2d
klasės mokiniai su visuomenės sveikatos specialiste Vida
Talutiene minėjo Vandens dieną.
Minint Pasaulinę vandens dieną pertraukų metu Dukstynos
pagrindinės mokyklos mokiniams buvo siūloma gerti paskanintą
vandenį – su įvairiais sveikais pagardais – agurkais, citrina,
apelsinais.
Mokiniai aktyviai skanavo ir diskutavo, kuris vanduo skanesnis.
Ir vieningai nutarė, kad vanduo pats sveikiausias gėrimas..
Vertinkime ir tausokime vandenį!
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Pasaulinė tuberkuliozės diena

Kiekvienais metais kovo 24-ąją Pasaulio sveikatos organizacijos
sprendimu minima Pasaulinė tuberkuliozė diena, skirta informuoti
visuomenę apie pavojingą infekcinę ligą, jos daromą žalą bei
profilaktikos priemones.
Tuberkuliozė (TB) yra pavojinga ne tik sergančiajam, bet ir
aplinkiniams. Žmogaus tuberkuliozės sukėlėjas – tuberkuliozės
mikobakterija, seniau vadinta Kocho lazdele. Ji dažniausiai
pažeidžia plaučius, bet gali žaloti ir kitus žmogaus organus,
priklausomai nuo to, kur patenka užkratas. Sukėlėjas plinta per
orą ligoniui kalbant, kosint, čiaudint. Dažniausiai TB
užsikrečiama, jei yra kasdienis artimas sąlytis su sergančiais
asmenimis gyvenamoje aplinkoje, darbe, mokymosi įstaigose.
Dukstynos pagrindinės mokyklos 5a klasės mokiniams visuomenės
sveikatos specialistė organizavo užsiėmimą, skirtą Pasaulinei
tuberkuliozės dienai. Ji mokinius supažindino su tuberkuliozės
istorija, kalbėjo, kas yra tuberkuliozė ir kaip plinta, kokie
yra požymiai ir kaip liga pasireiškia, kas turi didžiausią
riziką susirgti ir kokia situacija Lietuvoje. Aptarė, kokia
tuberkuliozės profilaktika ir kaip ligos išvengti.
Prevencinis užsiėmimas padėjo mokiniams suprasti, kad visi
žmonės turėtų labiau rūpintis savo sveikata, ją tikrintis
kiekvienais metais, kad būtų kuo mažiau sergančiųjų mūsų
aplinkoje.
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Kovo 20 – tai tarptautinė
laimės diena

Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko renginys. Kas yra laimė,
kuriame dalyvavo 1a, 1b, 1c klasės mokiniai.
Jungtinių Tautų iniciatyva ši diena buvo įkurta 2012 metais,
siekiant priminti, kad laimė yra svarbus žmonijos siekis. Tai ne
tik emocija, bet ir gyvenimo būdas, kurį galima ugdyti.
Kiekvienas gali rasti savo laimės receptą – svarbiausia atrasti,
kas teikia džiaugsmą būtent jums.
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Dukstynos mokiniai pagerbė Kovo
11-osios Akto signatarą

Kovo 10 d. Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su
istorijos mokytoja dalyvavo gėlių, skirtų padėti ant Lietuvos
Nepriklausomybės Akto signatarų kapų, perdavimo ceremonijoje
Lietuvos Respublikos Seime.
Po ceremonijos Ukmergės Dukstynos kapinėse pagerbtas Lietuvos
laisvės kovotojas ir 1990 m. Lietuvos Nepriklausomybės Akto
signataras Alfonsas Svarinskas – ant kapo padėtos gėlės, tylos
minute pagerbtas jo atminimas. |
ASMENS HIGIENA

Asmens higiena – tai žinių ir taisyklių visuma, padedanti
saugoti ir stiprinti sveikatą. Higieninis ugdymas yra būtinas
visapusiškam vaiko vystymuisi, sveikatos palaikymui ir
stiprinimui. Asmens higienos įpročius vaikas formuoja per
stebėjimą ir, esant palankioms sąlygoms, veikia pats
savarankiškai, todėl svarbu mokyti ir priminti vaikams, kad
higieniniai įgūdžiai yra svarbūs jų sveikatai.
Kol vaikas dar yra ikimokyklinio amžiaus, tuo turi rūpintis
tėvai. Tačiau paūgėjęs vaikas jau turėtų pats rūpintis savo
švara. Todėl labai svarbu išmokyti vaikus tvarkos nuo pat mažų
dienų, įdiegti asmeninės higienos taisykles, kadangi šie
įgūdžiai nesiformuoja savaime, jie specialiai ugdomi suaugusiųjų
bei valios pastangomis.
Dukstynos pagrindinės mokyklos Visuomenės sveikatos biuro
specialistė vedė paskaitą 4a klasės mokiniams „Kas yra asmens
higiena“.
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Vasaris – sveikos gyvensenos ir
sveikatingumo mėnuo

Vasaris – tai fizinio aktyvo ir sveiko gyvenimo būdo mėnuo,
kuris kasmet pasižymi įvairiomis fizinio aktyvumo veiklomis.
Šiais metais Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniai turėjo
puikią galimybę ilgųjų pertraukų metu pažaisti tenisą, krepšinį,
tinklinį. Fizinio lavinimo pamoku metu pašokti įvairius
šokius. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida
Talutienė su 4c klasės mokiniais vykdė akciją „JUDĖK IR BUSI
SVEIKAS“
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Tarptautinė arbatos diena

Arbata yra vienas populiariausių gėrimų visame pasaulyje, tad
nenuostabu, jog metuose egzistuoja ypatinga diena, skirta būtent
šiam gėrimui. Tai – gruodžio 15-oji, Tarptautinė arbatos diena.
Arbata stebuklinga gėrimas, ji ne tik sušildo, turi vaistinių
savybių, bet ir sustipriną žmonių ryšį.
Gruodžio 15 dieną Dukstynos pagrindinės mokyklos 1B klasės
mokiniais paminėjome arbatos dieną. Besišnekučiuojant prie
arbatos puodelio vaikai sužinojo, kad arbatos ne tik skanios ir
kvapnios, jos dar gali pagelbėti ir susirgus.
Arbatos ir kalėdinių sausainių kvapas sutelkė mus susiburti,
dalintis jaukumu ir šilumą šį šventinį laikotarpi. Linkime
jaukumo ir ramybės prieš didžiąsias metų šventes.
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Kalbų laboratorija

Dukstynos pagrindinės mokyklos 8b kl. mokiniai anglų k. pamokos
metu, išbandė kalbų laboratorijos įrangą. Ši įranga sukurta tam,
kad pamokos taptų interaktyvesnės, įtraukiančios ir orientuotos
į aktyvų kalbinį dalyvavimą. Ji leidžia mokiniams dirbti tiek
individualiai, tiek porose ar grupėse. Mokiniams labiausiai
patiko kalbėjimo užduotys: klausytis bei įrašyti savo kalbą,
analizuoti savo tarimą ir gauti tiesioginį grįžtamąjį ryšį. |
Spalio 10-oji pasaulinė
psichikos sveikatos diena

Dukstynos pagrindinės mokyklos sveikatos specialistė 8b klasės
mokiniams skaitė paskaitą apie psichikos sveikatą.
Psichikos sveikata – emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris
leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą,
liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas
savo bei kitų žmonių orumu ir verte.
Su mokiniais mokėmės kaip pasirūpinti savimi ir sumažinti
psichikos sveikatos sutrikimų riziką. Kalbėjome koks svarbus
sveikas gyvenimo būdas: tinkamas darbo ir poilsio režimas,
sveikas ir pilnavertis miegas, sveika mityba, sportas; žalingų
įpročių neturėjimas (nevartojimas alkoholio, nikotino,
narkotikų), ribotas laikas prie visų ekranų; pozityvūs
santykiai; elgesio ir emocinių problemų savalaikis sprendimas.
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Mūsų mokyklos istorija – mūsų
bendri prisiminimai

Mokykloje prasmingai įrengta ypatinga fotografijų ekspozicija
„Mokyklos istorijos laiko juosta“. Joje sugulė brangios
akimirkos – nuo pirmųjų mokyklos dienų iki šių laikų. Nuotraukos
atkeliavo iš archyvų bei mokytojų asmeninių albumų, todėl
kiekviena jų saugo tikrą šilumą ir prisiminimų kvapą.
Šią gražią iniciatyvą subrandino mokytoja Zita Dikienė, o
įgyvendino Aušra Bartkutė-Deviatnikova.
Jei norite nusikelti į vaikystės ar jaunystės mokyklinius metus,
užsukite į Dukstynos mokyklos aktų salę – ten jūsų lauks laiko
tiltas į praeitį. |
Rugsėjo 1-osios
šventės Dukstynos mokykloje akimirkos
 |
Pasaulinė nerūkymo diena

Gegužės 31 d. minima Pasaulinė nerūkymo diena. Dukstynos
pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė – kasmetinė akcija „Pūsk
muilo burbulus ir balionus, o ne dūmus“. 6a, 6b, 6c kl.
mokiniai aktyviai dalyvavo renginyje. Pateikė specialistei daug
klausimų apie rūkymą. Akcijos metu sveikatos priežiūros
specialistė akcentavo, kodėl pūsti balionus ar muilo burbulus
yra daug geriau nei dūmus. Įvairių formų, spalvų muilo burbulai
visiems sukėlė tik teigiamas emocijas. Tikime, kad vaikai pasirinks
teisingai, nes gyvenime yra daug nuostabesnių, sveikesnių dalykų
nei cigaretės dūmas.
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Judėjimo sveikatos labui diena

Gegužės 10-oji – tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena. Ji
skirta visuotiniam fiziniam aktyvumui skatinti. Pasaulio
sveikatos organizacija teigia, kad sveikata didžiąja dalimi
priklauso nuo paties žmogaus, nes sveikatą apie 50 proc. lemia
gyvenimo būdas ir paties žmogaus elgesys. Tad fizinis aktyvumas
– būtinas sveikos gyvensenos veiksnys augančiam organizmui
pasakojo Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida
Talutienė.
Dukstynos pagrindinės mokyklos 3a 3b ir3c klasių mokiniai šią
dieną paminėjo judėdami – aktyviai sportavo, žaidė įvairius
žaidimus, kurie lavina stambiąją motoriką, dėmesį, skatina
judėti, atskleidžia fizinius gebėjimus. |
Švarių rankų diena

Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva nuo 2009 metų
kiekvienais metais gegužės 5 dieną yra minima Pasaulinė rankų
higienos diena. Šios iniciatyvos tikslas – atkreipti žmonių,
pacientų, sveikatos ir švietimo įstaigų dėmesį į rankų higienos
svarbą ir skatinti visus žmones rankų higieną laikyti viena
svarbiausių užkrečiamųjų ligų prevencijos priemonių.
Gegužės 15 dieną Dukstynos pagrindinės mokyklos 1a klasės
mokiniai paminint švarių rankų dieną, paskaitoje „Muilas-švarių
rankų globėjas“. Sveikatos specialistė papasakojo iš kur
atsirado muilas, kiek jam metų, iš kokių žaliavų buvo pagamintas
pirmasis muilas. Mokiniai prisiminė jau išmoktus rankų plovimo
judesius ir rankų priežiūros taisykles, kiekvienas piešė savo
rankutes.
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Tarptautinė triukšmo suvokimo
diena
Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko paskaita 5b klasės
mokiniams apie triukšmo žalą.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė |
Balandis – švaros mėnuo

Balandis – švaros mėnuo. Padėkime gamtai apsivalyti nuo
šiukšlių, kurias paliekame mes patys. Visi norime matyti visur
švarą ir tvarką. Jei kiekvienas pakelsime bent po vieną šiukšlę,
mes būsime laimingesni ir sveikesni.
Dukstynos pagrindinės mokyklos 5b klasės mokiniai su klasės
auklėtoja Tautvile balandžio 18d. dalyvavo akcijoje „ŠVARA“
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Narkotikai ir elektroninės
cigaretės

Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko 9kl.-10kl. mokiniams
paskaita - kas yra narkotikai ir kaip jie veikia žmogaus
organizmą. Tuo pačiu buvo kalbama ir apie elektronines
cigaretes. Į paskaitą buvo pakviestas lektorius Georgijus
Smoliakas, kuris papasakojo kokia būna priklausomybė ir kokios
pasekmės panaudojus narkotikus arba elektronines cigaretes.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė |
BALANDŽIO 7-OJI - PASAULINĖ
SVEIKATOS DIENA

Dukstynos pagrindinės mokyklos 5b klasėje buvo paminėta
sveikatos diena. Visuomenės sveikatos specialistė supažindino
mokinius su sveikata ir kam ta sveikata reikalinga žmogui.
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Pasaulinė tuberkuliozės diena

Kiekvienais metais kovo 24-ąją Pasaulio sveikatos organizacijos
sprendimu minima Pasaulinė tuberkuliozė diena, skirta informuoti
visuomenę apie pavojingą infekcinę ligą, jos daromą žalą bei
profilaktikos priemones.
Tuberkuliozė (TB) yra pavojinga ne tik sergančiajam, bet ir
aplinkiniams. Žmogaus tuberkuliozės sukėlėjas – tuberkuliozės
mikobakterija, seniau vadinta Kocho lazdele. Ji dažniausiai
pažeidžia plaučius, bet gali žaloti ir kitus žmogaus organus,
priklausomai nuo to, kur patenka užkratas. Sukėlėjas plinta per
orą ligoniui kalbant, kosint, čiaudint. Dažniausiai TB
užsikrečiama, jei yra kasdienis artimas sąlytis su sergančiais
asmenimis gyvenamoje aplinkoje, darbe, mokymosi įstaigose.
Dukstynos pagrindinės mokyklos 5c klasės mokiniams visuomenės
sveikatos specialistė organizavo užsiėmimą, skirtą Pasaulinei
tuberkuliozės dienai. Ji mokinius supažindino su tuberkuliozės
istorija, kalbėjo, kas yra tuberkuliozė ir kaip plinta, kokie
yra požymiai ir kaip liga pasireiškia, kas turi didžiausią
riziką susirgti ir kokia situacija Lietuvoje. Aptarė, kokia
tuberkuliozės profilaktika ir kaip ligos išvengti.
Prevencinis užsiėmimas padėjo mokiniams suprasti, kad visi
žmonės turėtų labiau rūpintis savo sveikata, ją tikrintis
kiekvienais metais, kad būtų kuo mažiau sergančiųjų mūsų
aplinkoje.
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Akcija „Vandens galia“

„Vanduo! Netinka sakyti, kad tu būtinas gyvybei, tu pats esi
gyvybė. Tu pats didžiausias turtas pasaulyje” (A. de Sent
Egziuperi).
Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena. Dukstynos pagrindinėje
mokykloje vyko akcija „Vandens galia“. Šios akcijos tikslas –
atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į vandens svarbą,
tausojimą ir jo reikšmę sveikatai. Visą savaitę mokiniai su
klasės mokytojomis kalbėjosi, diskutavo apie vandens naudą
žmogui ir visiems gyviems organizmams, gėrė daug vandens, jį
skanino įvairiais vaisiais, uogomis ir kitais priedais.
Sveikatos specialistė pasakojo, kaip svarbu kasdien gerti
vandenį ir kas gali nutikti žmogui naudojant jo nepakankamai.
Mokiniai sužinojo, kiek vandens reikia išgerti per dieną, kokius
gėrimus geriau rinktis troškuliui malšinti. Mokyklos foje
vandeniu su citrina, apelsinu vaišino Visuomenės sveikatos
specialistė Vida Talutienė. Kartu dalyvavo 2a, 2b, 2c ir 2d
klasių mokiniai su auklėtojomis. Visuomenės sveikatos
specialistė mokinius apdovanojo padėkos raštais už gerą
dalyvavimą renginyje.
Vanduo — mūsų gyvybė, mūsų energija, mūsų sveikata! Dėkojame
visiems, kurie padėjo pasiruošti šiai gražiai akcijai.
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Alkoholiui „NE“

Dukstynos pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė
Vida Talutienė 9 kl. mokiniams paskaita apie alkoholį. |
Aktyvaus laisvalaikio poveikis
mūsų sveikatai

Dukstynos pagrindinės mokyklos 4b klasės mokiniams vyko
renginys. „Kodėl būti fiziškai aktyviu yra sveika“
Visuomenės
sveikatos specialistė Vida Talutienė |
Narkotikams - NE

Turbūt savo aplinkoje nerastume jaunuolio, kuris nebūtų vartojęs
bent vienos psichoaktyvios medžiagos.
Dažniausiai tai būna nesunkiai prieinamos medžiagos kaip
alkoholis, tabakas, tačiau kai kurie veiksniai gali pastūmėti
vartoti ir pavojingesnes medžiagas – narkotikus.
Narkotikai – tai psichoaktyviosios medžiagos, kurios gali
pakeisti asmens sąmonės būseną, nuotaiką, mąstymą ar elgesį.
Apie narkotikų žala Dukstynos pagrindinės mokyklos Visuomenės
sveikatos specialistė Vida Talutienė diskutavo su 7a ir 7c
klasių mokiniais.
Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė |
|
Apie cukrų

Dukstynos pagrindinės
mokyklos 5a klasės mokiniai klausė visuomenės sveikatos
specialistės paskaitos apie cukrų. Mokiniai kartu su specialiste
diskutavo kokiuose vaisiuose ir daržovėse yra daug cukraus.
Visuomenės sveikatos
specialistė Vida Talutienė |
|
Pasaulinė supratimo apie antibiotikus savaitė

Lapkričio 18-oji Europos supratimo apie antibiotikus diena.
Šią dieną siekiama atkreipti visų dėmesį į atsakingą ir tinkamą
antibiotikų vartojimą bei stabdyti mikroorganizmų atsparumo
antibiotikams plitimą ir išsaugoti antibiotikų veiksmingumą
ateities kartoms. Dukstynos pagrindinės mokyklos 4b klasės
mokiniai šiai dienai paminėti sprendė kryžiažodį: „Kai
antibiotikai yra reikalingi, vartok juos atsakingai“. Mokiniai
sužinojo, kad antibiotikai nėra vaistas nuo visų ligų, jais
negydomas peršalimas ir gripas. Išsiaiškinome, kad negalima
antibiotikais dalintis su šeimos nariais ir kitais asmenimis, o
sergant privaloma išgerti visą gydytojo paskirtą antibiotikų
kursą net jeigu pasijuntame geriau. Mokiniai suprato, kad
antibiotikų vartojimas, kai jų nereikia, pagreitina
antimikrobinio atsparumo atsiradimą, kuris yra viena iš
didžiausių grėsmių pasaulyje.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė |
|
LAPKRIČIO 8-OJI − EUROPOS SVEIKOS MITYBOS
DIENA

Lapkričio 8-oji
paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos
šalyse visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami
renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos mitybos principus.
Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko renginys paminėti Europos
sveikos mitybos dienai. Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinių
klasių mokiniai klausė paskaitos apie sveiką mitybą. Mokiniai
dalyvavo viktorinoje „Sveika mityba“, kuriuos tikslas
supažindinti mokinius su sveikos mitybos principais. Sveika
mityba yra, kai organizmas gauna visų jam reikalingų maistinių
medžiagų ir energijos optimaliam svoriui ir funkcionalumui
palaikyti. Pagrindiniai netinkamos mitybos padariniai –
viršsvoris, nutukimas, arba priešingai – organizmo nualinimas,
anoreksija. Sveika mityba sumažina
riziką sirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, nes sveikatai
labiausiai turi įtakos gyvenimo būdas, o sveika mityba yra
vienas iš pagrindinių sveikos gyvensenos veiksnių. Taigi sveika
mityba yra sveikatos pagrindas.
Visuomenės sveikatos
specialistė Vida Talutienė |
|
Pilietinės gynybos įgūdžių kursai

Š. m. spalio 14-16 d.
Dukstynos pagrindinėje mokykloje, Lietuvos Šaulių sąjunga 9
klasės mokiniams vedė pilietinio gynybos įgūdžių kursus.
Devintokai mokėsi
suteikti pirmąją pagalbą; aiškinosi, kaip veikia
defibriliatorius ir kaip juo naudotis; mokyklos kieme mokėsi
statyti palapinę; taip pat įvairių mazgų rišimo meno, o taiklumą
galėjo pasitikrinti šaudymo treniruotėje.
Daug praktinių žinių
įgijo žygyje į mišką. Žygyje devintokai mokėsi, kaip išgyventi
ekstremaliomis sąlygomis, kaip naudotis kompasu, kaip
ekstemaliomis sąlygomis užkurti laužą, kaip pasistatyti
priedangą nuo vėjo ir lietaus.
Moksleiviams,
įvykdžius visas užduotis, mokyklos direktorė Daiva Liumparienė
ir Ukmergės Šaulių sąjungos kuopos vadas Linas Kavaliauskas
įteikė pilietinės gynybos įgūdžių kurso baigimo pažymėjimus. |
|
Lėno miško mūšiui 80 metų: Dukstynos ir
Vidiškių mokinių bendradarbiavimas edukacinėje programoje

Spalio 10-ąją dieną
Lėno miške vyko ypatingas renginys, skirtas paminėti Lėno mūšio
80-ąsias metines. Projektą vykdė Ukmergės rajono Taujėnų
miestelio bendruomenė, o dalį finansavimo skyrė LR Krašto
apsaugos ministerija.
Šiame istoriniame
renginyje dalyvavo Ukmergės Dukstynos ir Vidiškių mokyklų
mokiniai, kurie kartu su istorijos mokytojomis Kristina
Adamoniene ir Vida Pulkauninkiene įsitraukė į turiningą
edukacinę programą. Renginio tikslas buvo ne tik pagerbti
partizanų atminimą, bet ir skatinti mokinių tarpusavio
tinklaveiką, stiprinant ryšius tarp skirtingų mokyklų
bendruomenių.
Diena buvo kupina
įvairių veiklų, kurių metu mokiniai gilino žinias apie
partizaninę kovą ir kartu kūrybingai įsitraukė į edukacijas.
Dailės pamokoje iš šakų mokinių komanda statė partizanų
slėptuvės instaliaciją, karybos pamokoje susipažino su Šaulių
sąjungos pristatyta partizanų karine amunicija, muzikos pamokoje
kartu su mokytojais dainavo ir analizavo partizanų dainas,
istorijos pamokoje klausėsi įtraukiančio pasakojimo apie Lėno
mūšį istorijos, nuotraukose išvydo Vyčio apygardoje kovojusius
ir žuvusius partizanus. Edukacinės programos pabaigoje dalyviai
vaišinosi kareiviška koše.
Bendros veiklos
skatino mokinių tarpusavio bendravimą ir tinklaveiką tarp
Dukstynos ir Vidiškių mokyklų mokinių, prisidėdama prie
stipresnio tarpmokyklinio bendradarbiavimo ir ryšių kūrimo. |
|
Pasaulinė košės diena

Spalio 10-ąją
įvairiose šalyse minima Pasaulinė košių diena. Tai tampa puikia
proga prisiminti šį lengvai pagaminamą patiekalą, tinkamą ir
pusryčiams, ir vakarienei. Nors košes verda daugelis, iš tiesų
paaiškėja, jog net ir patyrę jų virėjai dar turi, ko pasimokyti.
O kur dar neaprėpiama saldžių ir nesaldžių košių receptų
gausybė. Šiandien viską ir sužinojome.
Dukstynos pagrindinės
mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė 1d klasės
mokiniams pravedė paskaitėlę, rodė filmukus, mokiniai dainavo
dainelę apie košę.
Visuomenės sveikatos
specialistė Vida Talutienė |
|
Gegužės 31 d. Pasaulinė diena be
tabako

Meskime
rūkyti! Pradėkime sveikatintis! Būti sveikiems yra ir
naudinga, ir madinga!
Gegužės
31-oji – Pasaulinė diena be tabako. Sunku išvengti
priklausomybių, o dar sunkiau jų atsikratyti.
Žymint šią
dieną tikimasi, kad bus atkreiptas dėmesys į šią
problemą, o rūkantys gerai apsvarstys savo pasirinkimą
Kasmet nuo
tabako vartojimo miršta daugiau nei 8 mln. žmonių. Nuo
pasyvaus rūkymo kiekvienais metais Anapilin iškeliauja
beveik 1,2 mln. Žemės gyventojų!
Rūkymas –
pagrindinė plaučių ligų atsiradimo priežastis. Jis gali
sukelti lėtinę obstrukcinę plaučių ligą (LOPL), taip pat
lėtinį bronchitą, astmą, tuberkuliozę ar net ir plaučių
vėžį.
Dukstynos
pagrindinėje mokykloje vyko renginys paminėti „NERUKYMO
DIENAI“
6b klasės
mokiniai su sveikatos specialiste mokyklos stadione
pūtė balionus, muilo burbulus, aptarė išgirstą
informaciją apie rūkymo žalą
Visuomenės
sveikatos specialistė Vida Talutienė |
|
Atsargiai! Erkės

Dukstynos
mokyklos visuomenės sveikatos specialistė V. Talutienė
3c klasės mokiniams paskaitė paskaitą „Erkės!”. Vaikai
ir jų mokytoja B. Mickuvienė daug sužinojo apie erkių
daromą žalą žmonių sveikatai, sunkiai išgydomas ligas,
kuriomis užsikrečiama įsisiurbus erkei, apie skiepų
svarbą, žiūrėjo ir aptarė vaizdinę medžiagą. Po
paskaitos trečiokai sukūrė informacinį stendą
„Atsargiai! Erkės!“ ir, norėdami atkreipti vaikų dėmesį
į šį pavojų, juo papuošė aukšto koridorių. |
|
Judėjimo sveikatos labui diena

Gegužės
10-oji – tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena. Ji
skirta visuotiniam fiziniam aktyvumui skatinti. Pasaulio
sveikatos organizacija teigia, kad sveikata didžiąja
dalimi priklauso nuo paties žmogaus, nes sveikatą apie
50 proc. lemia gyvenimo būdas ir paties žmogaus elgesys.
Tad fizinis aktyvumas – būtinas sveikos gyvensenos
veiksnys augančiam organizmui.
1b, 2b, 3a ir
4a klasių mokiniai šią dieną paminėjo judėdami –
aktyviai sportavo Dukstynos pagrindinės mokyklos
stadione. Mokiniai žaidė įvairius žaidimus, kurie lavina
stambiąją motoriką, dėmesį, skatina judėti, atskleidžia
fizinius gebėjimus.
Visuomenės
sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė
|
|
Pasaulinė vandens diena

Kiekvienais
metais kovo 22 -ą dieną visame pasaulyje švenčiama
pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti
sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą
kiekvienam iš mūsų. 2019 m. Pasaulinės vandens dienos
tema buvo „Nepalikime nė vieno be geriamojo vandens“.
Kovo 21
dieną. Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko renginys,
skirtas pasaulinei vandens dienai. Visuomenės sveikatos
specialistės Vidos Talutienės iniciatyva, šio renginio
metu, mokyklos fojė mokiniai ir mokytojai galėjo ragauti
vandenį, praturtintą citrinomis, apelsinais bei
agurkais. Manome, kad tokią dieną paminėti tikrai
reikia, nes vanduo — žmogaus gyvybės šaltinis. Žmogus be
maisto gali išgyventi kelis mėnesius, be vandens — vos
keletą dienų. Taigi vanduo — mūsų gyvybė, mūsų energija,
mūsų sveikata!
Visuomenės
sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė |
|
Vasaris – sveikatingumo mėnuo!

„Vasaris –
sveikatingumo mėnuo“ metų pradžioje puiki galimybė
išsirinkus fizinio aktyvumo būdą, pradėti sportuoti.
Dukstynos
pagrindinėje mokykloje visuomenės sveikatos specialistė
Vida Talutienė sporto salėje kalbėjo su antrų klasių
mokiniais kas yra vasaris sveikatingumo mėnuo. Toliau
antrų klasių mokiniai tarp savęs prasivedė varžybas.
Didžiausias dėmesys buvo skiriamas mokinių fiziniam
aktyvumui. Svarbu, kad vaikai suprastų ir nepamirštų,
kad sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau
pačiam.
Sveikatą
stiprinantys renginiai padeda palaikyti žvalumą,
energiją bei atsparumą ligoms. Labai svarbu į
sveikatingumo ugdymo ir sąmoningumo gerinimo procesą bei
fizinio aktyvumo skatinimo renginius įtraukti įvairias
amžiaus grupes.
Visuomenės
sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė |
|
DANTŲ PRIEŽIŪRA

Burnos ertmės
sveikata daugiausiai priklauso nuo asmens burnos
higienos įgūdžių viso gyvenimo metu nuo pat pirmojo
dantuko kūdikystėje iki dantų priežiūros senatvėje.
Jeigu nuo vaikystės mokysite savo vaikus teisingai
prižiūrėti savo dantis, išugdysite jiems taisyklingus
burnos priežiūros įgūdžius, tai jūsų vaikai galės ilgai
džiaugtis sveikais dantimis, gražia šypsena, taisyklingu
sąkandžiu. Todėl Dukstynos pagrindinės mokyklos
visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė dalinasi
informacija kaip tinkamai prižiūrėti vaikų dantukus.
Visuomenės
sveikatos specialistė Vida Talutienė |
|
Pasyvaus gyvenimo būdo padariniai

Dukstynos
pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė su
7c klasės mokiniais diskutavo apie šiuolaikiško gyvenimo
būdo žalą – mažas aktyvumas kelias į sunkias ligas.
Per šimtus
tūkstančių metų žmogaus kūnas prisitaikė būti fiziškai
aktyvus, veikti tiek uždarose patalpose, tiek lauke.
Tačiau su
kiekvienais metais reikia vis mažiau fizinių pastangų –
nemažai darbų galima atlikti kompiuterio pagalba, maistu
pasirūpinti neišeinant iš namų.
Ilgainiui
toks gyvenimo būdas iš patogaus virsta probleminiu –
mažas aktyvumas iššaukia sveikatos sutrikimus.
Vis didesnės
žmonių dalies gyvenimo būdą galima apibūdinti vienu
žodžiu: sėdimas.
Sėdimą
gyvenimo būdą vedantys žmonės dažnai skundžiasi:
nuovargiu, nugaros skausmais, sąnarių sustingimu.
Tam tikra
dalimi taip yra todėl, kad jie
juda ne pakankamai, tikėtina netaisyklingai sėdi, o ir
raumenys būna netinkamos būklės.
Visuomenės
sveikatos specialistė Vida Talutienė |
|
Arbatos diena

Arbata –
kasdienis žmonijos gėrimas. Ji atgaivina karštą vasaros
dieną, o šaltos žiemos dienomis – sušildo.
Gruodžio 15 d. 1b, 2b, 3a ir 4a kl. mokiniams minint
Tarptautinę arbatos dieną, Sveikatos visuomenės centro
specialistė Vida papasakojo apie vaistažolių arbatos
vartojimą ir jos naudą organizmui. Vaikai sužinojo, kaip
paruošti arbatą, kokie maistiniai priedai gali būti
naudojami, ją ragavo.
Arbatos
aromatas ir skonis nuteikė vaikus ramiam Kalėdų
laukimui. |
|
Sveiko maisto diena

Dukstynos
pagrindinėje mokykloje vyko renginys sveiko maisto
dienai paminėti lapkričio 8. 2a 2c ir 3b klasės mokiniai
sužinojo, kokių įdomių patiekalų galima pasigaminti iš
citrinos, kriaušių, obuolių. Diskutavome apie sveiką
mitybą ir pusryčius. Vaikai sužinojo naują vaisių salotų
receptą, tinkantį pusryčiams. 2a 2c ir 3b klasės
dalyvavo viktorinoje . Nugalėjo, žinoma, draugystė.
Komandos gavo dovanų knygelių apie pirmąją pagalbą. Visi
grįžę į klases graužė vaisius, apžiūrėjo plakatus.
Dėkojame Visuomenės sveikatos specialistei Vidai
Talutienei už įdomų renginį. |
|
Pasaulinė regėjimo diena

Kiekvienais
metais spalio mėnesį daugelyje šalių yra minima
Pasaulinė regėjimo diena. Šiais metais šią dieną minime
spalio 10-ąją. Pasaulinės regėjimo dienos tikslas –
didinti žmonių informuotumą apie regėjimo sutrikimus,
skatinti rūpintis savo akimis, nes akys – tai mūsų
jutimo organas, leidžiantis pažinti mus supantį pasaulį,
grožėtis juo ir apsisaugoti nuo aplinkos pavojų.
Dukstynos
pagrindinės mokyklos 2b klasės mokiniai taip pat
prisijungė prie Pasaulinės regėjimo dienos. Nuo pat
mažens būtina vaikus mokyti saugoti ir tausoti savo
akis. Gyvename pažangių ir sparčiai plintančių
technologijų amžiuje. Dėl televizorių, kompiuterių,
išmaniųjų telefonų suaugusiesiems ir ypač vaikams
padidėja akių krūvis ir jos greičiau pavargsta. Todėl
tiek pedagogai, tiek tėveliai turėtų atkreipti dėmesį į
tai, ar nėra kokių nors požymių rodančių, kad susilpnėjo
ar nusilpo vaiko regėjimas, nes laiku pastebėti regėjimo
sutrikimai dažniausiai yra sėkmingai išgydomi.
Visuomenės
sveikatos specialistė Vida Talutienė. |
|
Socialinio emocinio ugdymo
sprendimai

4b klasės
mokiniams labai patiko užsiėmimai su „Zometool“
konstruktoriumi. Konstruodami lavino erdvės suvokimą,
ieškojo būdų, kaip erdvines kompozicijas paversti
uždaromis, ne visiems iškart ir pavyko. Mokiniai
konstruodami kartu su draugais smagiai leido laiką, o
mokytoja džiaugėsi kūrybingais mokinių darbais.

4c klasės mokiniai išbandė lavinamąją
priemonę erdvinių kompozicijų konstravimui ,,Zometool“.

Mokyklos pradinukai, tęsdami projektą ,,Socialinio
emocinio ugdymo sprendimai“, išbandė naujas veiklas su
gautomis priemonėmis.
Daug teigiamų
emocijų sukėlė žaidimas ,,Pasiruošk, dėmesio, marš!”,
kuris skatino aktyviai judėti, smagiai leisti laiką su
klasės draugais.
Žaisdami
žaidimą ,,Zometool“ kūrė geometrinius modelius, gilino
mus supančio pasaulio grožio ir paslaptingumo suvokimą,
atrado daug įdomių dalykų. Daug nuostabos suteikė
sukurti įvairių formų muilo burbulai. |