Judumo savaitė

Judumo savaitės renginius mokykloje pratęsė energingoji zumbos trenerė Augustė. Buvo smagu sutikti buvusią mokyklos mokinę. Linkėdami jai sėkmės, dėkojame už puikiai praleistą pusvalandį ir mokinių sudominimą šiuo nelengvu, bet labai smagiu sportavimo būdu. 

Aš ir tu - sportuokime kartu

Rugsėjo 14 - osios ryte Dukstynos mokyklos stadionas prisipildė vaikų šurmulio, muzikos ir sportinio azarto - taip rytine mankšta prasidėjo labai visų laukta 1-4 kl. SPORTO ŠVENTĖ ,,Aš ir tu - sportuokime kartu". Klasės varžėsi kvadrato, baudų metimų rungtyse, bei estafetėse. Dalyviams buvo įteiktos padėkos ir atsiminimo dovanėlės. Šventę organizavo fizinio ugdymo mokytoja Modesta Micukaitė, o jai talkino fizinio ugdymo bei pradinių klasių mokytojai. 

Po šventės, iš stadiono į kabinetus grįžtančių klasių auklėtojos kantriai atsakinėjo į klausimą: „... mokytoja, kada vėl bus tokia diena?...“

Ir vėl rugsėjis mūsų kieme

Nerūkymo diena 7a klasėje

Gegužės 31 d. Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 7a klasės mokiniai klasės valandėlės metu paminėjo Tarptautinę nerūkymo dieną.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė papasakojo apie rūkymo poveikį ir žalą žmogaus organizmui, įprastinių ir elektroninių cigarečių sudedamąsias dalis. Pateikčių pagalba, pademonstravo rūkančio ir nerūkančio žmogaus plaučių išvaizdą bei veiklą. Papasakojo apie ligas, gresiančias rūkaliams. Mokiniai diskutavo, reiškė savo nuomonę, dalijosi mintimis apie tai, kaip reikėtų atsispirti draugų spaudimui ir nerūkyti.

7a klasės auklėtoja Lilija Pakonienė

RŪKYMO ŽALA

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė Dukstynos pagrindinės mokyklos 5c klasės mokiniams pasakojo apie rūkymo žalą rodė skaidres kokios medžiagos dedamos į cigaretes. Priminė tuo pačiu, kad elektroninės cigaretės yra ne mažiau žalingos už įprastines.

Bendrai su mokiniais suskaičiavo, kiek vienas rūkorius šeimoje, gadindamas savo sveikatą, išleidžia pinigų per mėnesi, metus, keletą metų. Susidaro įspūdingos sumos.

Energetiniai gėrimai ir jų žala organizmui

Energiniai gėrimai netinka ir sportuojantiems žmonėms, nes jų kraujospūdis po treniruočių ir taip būna padidėjęs, tad papildomai jo stimuliuoti energiniais gėrimais nereikia. Kofeinas išstumia iš organizmo kalcį ir geležį. Aktyviai sportuojant netenkama daug skysčių, tačiau geriant energinį gėrimą per treniruotę ar po jos, ne atkuriami prarasti skysčiai, o jų net daugiau netenkama, nes kofeinas pasižymi šlapimo varomuoju poveikiu. Su skysčiais netenkama magnio ir kitų mikroelementų, kurių ypač reikia normaliai širdies funkcijai. Energinių gėrimų negalima gerti nėščioms moterims, vaikams, paaugliams, pagyvenusiems asmenims, asmenims, turintiems padidėjusį kraujospūdį, sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis, glaukoma, žmonėms kenčiantiems nuo miego sutrikimų.

Pamoka 5b klasės mokiniams.

Kauno Zooparke

 

 

Dukstynos mokyklos 1a ir 1b klasės mokiniai Kauno Zooparke pasinėrė į nuostabųjį gyvūnų pasaulį ir edukacinėje pamokoje „Paslaptingas atradimų pasaulis“ papildė  savo  žinių bagažą geromis emocijomis ir netikėtais gyvūnijos pasaulio atradimais.

IŠVYKA Į INKILŲ KAIMĄ

Artėjant vasaros atostogoms, vis daugiau 1c klasės pamokų vyksta ne mokykloje, o išvykose ir ekskursijose. Praeitą savaitę mokiniai garlaiviu plaukė į Rumšiškes. Susipažino su Kauno marių kraštovaizdžiu ir liaudies buities muziejumi. Šią savaitę apsilankė Ukmergės Sveikatos parke, keliavo Šventosios pakrantėmis. O gegužės 27 d., pakviesti bendraklasės Imeidos, apsilankė jos tėvų Astos ir Svajūno Gumbaravičių kaimo sodyboje, Inkilų kaime.

Joje pirmokai artimiau susipažino su kaimo aplinka, sodybos šeimininkų augintiniais.  Draugiškai bendravo su šuniukais, triušiais, vištomis, žiurkėnu. Labiausiai laukė pasijodinėjimo arkliukais. Stebėjo, kaip balnojamas arklys, mokėsi ant jo užsėsti. Į svečius važiavo su dovanomis. Kai kurie vaikai pirmą kartą šėrė gyvulius, lesino vištas. Po jodinėjimo, pasivaikščiojo kaimo apylinkėmis. Grožėjosi žydinčiais sodais, klausėsi balos varlių koncerto, apžiūrėjo daržo augalus, šokinėjo ant batuto.

Kelionė paliko kuo puikiausius įspūdžius ir norą dar kartą čia sugrįžti.

Bronė Mickuvienė

Architektūros menas

1a ir 1b klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje  „Architektūros menas“ Kauno  pramogų centre „CurioCity“. Vaikai susipažino su  skirtingais architektūros stiliais, jų bruožais,  išsiaiškino, kokių profesijų atstovai stato namus ir kelius, pagal brėžinius ir  nuotraukas bandė suprasti, koks tai pastatas ir kam jis skirtas. Statybų erdvėje vaikai išbandė  statybininko profesiją, suprato kokių žinių ir įgūdžių reikalauja šie darbai. Su žaisliniu ekskavatoriumi kasė  namo pamatus ir su butaforinėmis plytomis statė pastatą. Mokytojos  Danutė ir Edita džiaugiasi, kad mokiniai žaisdami susipažino su įvairiomis profesijomis ir praplėtė akiratį.

Edukacinė išvyka į Vilnių

Gegužės 19 d. 5b ir 5c klasių mokiniai kartu su auklėtojomis Laima Firstova ir Asta Pažeriene lydimi mokyklos bibliotekininkės Violetos Markauskienės išvyko į edukacinę išvyką Vilniuje.

Mokiniai aplankė LR Seimą. Susitiko su seimo nariu Kasparu Adomaičiu, dirbančiu Aplinkos apsaugos bei Ateities komitetuose. Seimo narys, mokiniams papasakojo apie Aplinkos apsaugos ateities planus, diskutavo su jais. Penktokai su gidu apsilankė Seimo posėdyje, pamatė Seime esančias posėdžių sales.

Mokiniai aplankė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime – triukšmo įgarsinimas kino filmuose. Bandė patys įgarsinti filmukus.

Pasisėmę naujų žinių, grįžo pavargę, bet puikiai nusiteikę.

„Judėk smagiai!“

Ukmergės Dukstynos pagrindinėje  mokykloje sveikatos visuomenės centro specialistė Vida Talutienė  pakvietė 1a klasės mokinius  išbandyti interaktyvias grindis ir pasimėgauti pramoginiais ir mokomaisiais žaidimais ant grindų. Vaikai neįprastu būdu -  sprogdinant balionus, žaidžiant futbolą, tenisą - lavino  judesių koordinaciją, greitą reakciją, didino ištvermę ir gerino emocinę savijautą. Mokytoja Edita džiaugiasi, kad buvo suteikta galimybė  vaikams pasidžiaugti šia pažangia edukacine technologija.

Respublikinė paroda „Atverkime kalbos turtus“

Dukstynos pagrindinės mokyklos 5a, 5b, 6a ir 8b klasių mokiniai, paskatinti mokytojos Vaidos Valatkienės, dalyvavo naujienų portalo www.manokraštas.lt  surengtoje virtualioje respublikinėje parodoje „Atverkime kalbos turtus“. Mokiniai siuntė pačių kurtas nuotraukas, kuriose svarbiausia vieta buvo skirta žodžiui, padedančiam apibūdinti viską, kas mus supa, - būdvardžiui. Visi mokiniai gavo padėkas už kūrybiškumą.

Anglų kalbos pavasariniai renginiai

Pavasaris! Visi laukiame atbundančios gamtos stebuklo, šilumos ir atostogų. Šis pavasaris žvarbokas, bet mes džiaugiamės ir švenčiame kartu su šauniais mūsų mokyklos trečių ir ketvirtų klasių mokiniais. Visą savaitę, gegužės 16 - 20 dienomis, anglų kalbos mokytojos organizavo pavasarinius renginius. "Spring is in the air!" - tarėme mažiesiems ugdytiniams, o jie mielai mokėsi angliškų eilėraščių, dainelių apie šį nuostabų metų laiką, puošėsi pavasariniais drabužiais, mokėsi gėlių pavadinimų, dalyvavo viktorinose, piešė bei dalinosi gražiais pavasario atributais. Aktyviausieji dalyviai buvo apdovanoti diplomais. Švęskime pavasarį! Tegu tai tampa mūsų gražia patirtimi ir tradicija.

Pavasario kroso varžybos

 

Gegužės 20 d. Dukstynos mokyklos sporto aikštyne vyko pradinių klasių mokinių pavasario kroso varžybos. Emocijų ir adrenalino tikrai netrūko visų varžybų metu - kol paaiškėjo greičiausi bėgikai. Dalyviams buvo įteikti diplomai, o nugalėtojai - apdovanoti medaliais. Šių varžybų organizatorė  - fizinio ugdymo mokytoja Modesta Micukaitė.

Erkės ir jų platinamos ligos

 

Gegužės 12 d. 5a klasės valandėlėje lankėsi visuomenės sveikatos specialistė V. Talutienė. Mokiniams ji labai įdomiai papasakojo apie erkes ir jų platinamas klastingas ligas: Laimo ligą ir erkinį encefalitą. Specialistė papasakojo, kaip išvengti erkių įsisiurbimo ir kaip elgtis, jei taip nutiktų. Jos paskaita buvo ne tik įdomi, bet ir labai aktuali atšilus orams ir atgimstant gamtai

III-asis (regioninis) konkurso „Šviesoforas“ etapas

Gegužės 17 d. Dukstynos pagrindinės mokyklos komanda ,,Dukstynos patruliai“, kurią sudarė Arentas Puronas (1b kl.), Gintė Stefanovičiūtė (2c kl.), Luknė Gribulytė (3a kl.), Mantas Mulevičius (4c kl.) ir mokytoja Žydra Grybienė, dalyvavo III – jame  „Šviesoforo“ konkurso etape. Konkurso metu varžėsi TOP 5-uko komandos, pasiekusios geriausius rezultatus regione. Mokiniai atliko ,,Protmūšio“, ,,Video pasakojimo“ užduotis bei sprendė Kahoot‘ą. Po užduočių visų laukė siurprizas – susitikimas su iliuzionistu Algimantu Frankoniu. Džiaugiamės komandos sėkme ir iškovota II – ąja vieta.

Mokytoja Žydra Grybienė

Olimpiada „Nalanda 2022"

 

 

Dukstynos mokyklos, 4b kl. mokinys Timas Bieliauskas, paskatintas jo anglų kalbos mokytojos N. Džiovalienės, dalyvavo Europos internetinėje olimpiadoje „Nalanda 2022“ ir yra apdovanotas geriausio tarp ketvirtokų diplomu bei medaliu.

RENGINYS MOKYKLOJE „RANKYTĖS MANO ŠVARIOS“

Geriausiai šokančios klasės varžytuvės 💃🕺

Ukmergės Dukstynos mokykloje gegužės 16 d. po keturių pamokų į mokyklos stadioną susirinko 2-4 klasių mokiniai, norintys pasivaržyti šokių konkurse. Mokytojai E. Merenanu klasių pasirengimą įvertinti padėjo jos buvusi ugdytinė iš mūsų mokyklos mokinė K. Samusiovaitė, taip pat jos kolegė J. Gražuliavičienė ir mokyklos direktorės pavaduotoja E. Usonienė. Pereinamąją taurę laimėjo 2c kl.

„Knygų skirtukų kūrimo“ edukacija

Mūsų mokyklos 1b klasės mokiniai lankėsi Ukmergės viešojoje V. Šlaito bibliotekoje ir dalyvavo „Knygų skirtukų kūrimo“ edukacijoje. Vaikai apžiūrėjo surinktą knygų skirtukų kolekciją, susipažino su knygų skaitymo kultūra, knygų atsiradimo istorija ir raida. Patys išmoko susikurti nuotaikingą knygų skirtuką pasirinktomis meninės išraiškos priemonėmis. Mokėsi atskirti piešinį nuo antspaudo ar tapybos kūrinio. Ypač daug džiaugsmo suteikė pačių sukurtas mini meno objektas – skirtukas knygai.

Patyriminė edukacija Vikingų kaime

Dukstynos pagrindinės mokyklos 2a ir 3b klasės mokiniai su mokytojomis Daiva Glasinskiene ir Angele Rakickiene dalyvavo patyriminėje edukacijoje „Senovės baltų gyvensena“. Atvykusius mokinius pasitiko senovinio „Vikingų kaimo“ šeimininkai, kurie  pakvietė patyrinėti senovės baltų maistą ir karybą.

Mokiniai vikinginio laikotarpio lauko virtuvėje ruošdamiesi puotai susipažino su senaisiais maisto gaminimo indais ir įrankiais, gaminimo technologijom bei valgymo kultūra. Visi edukacijos dalyviai turėjo pasirinkti darbą, kurį atliks lauko virtuvėje. Vieni  kūreno ugnį, kiti - virė arbatą, kepė blynus, skrudino grūdus, gamino pagardus… Smagiausia dalis, kai  ragavo  pačių  pasiruoštus patiekalus: duoną, grūdų spragėsius, blynus su įvairiais pagardais ir kt.

Senovės karyba buvo neatskiriama baltų gyvenimo dalis. Edukacijos metu mokiniai turėjo progą pasijusti „senovinio kario kailyje“. Dalyviai buvo supažindinami su to meto kario apranga ir ginklais. Vyko „karių pratybos“, kuriose mokiniai, pasiskirstę į dvi grupes mokėsi įvairių taktinių manevrų. Patyrė, ką reiškia būti vieninga kariuomene (komanda).

Pasivaišinę ant laužo keptomis dešrelėmis, apsilankę senovinių suvenyrų ir skanėstų krautuvėlėje mokiniai su smagia nuotaika grįžo į namus.

Lietuvių kalbos konkurse „Aš moku rašyti“

Gegužės pradžioje  į Trakus vyko  mokyklos  ketvirtų klasių mokinių komanda, kuri dalyvavo  lietuvių kalbos konkurse „Aš moku rašyti“. Trakų  pradinėje mokykloje vykusiame konkurse dalyvavo komandos iš įvairių mokyklų: Trakų rajono, Vilniaus „Žiburio“ ir Ukmergės Dukstynos pagrindinės. Mokiniai demonstravo savo žinias lietuvių kalbos diktanto ir viktorinos konkurse. Morta Lunevičiūtė (4ckl.) ir Adelė Pauliukonytė(4bkl.) dalyvavo diktanto rašymo konkurse. O Greta Mikėnaitė(4a kl.), Karolina Rugieniūtė (4b kl.) ir Jokūbas Želnys(4b kl.) kartu bendradarbiaudami, pasitardami atliko viktorinos konkurso užduotis. Mokiniai ne tik minė mįsles, atpažino paukščių pamėgdžiojimus, bet atliko įvairias gramatines užduotis.

Pasibaigus konkursui, visi buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves,  kur tobulino konstravo įgūdžius. Salėje konkurso dalyvius gražiomis dainomis, šokiais sveikino Trakų pradinės mokyklos pradinukai.

Su nekantrumu mokiniai laukė konkurso rezultatų. Nudžiugo sužinoję, kad mūsų mokyklos 4b klasė mokinė Adelė Pauliukonytė diktanto rašymo konkurse laimėjo 3-ąją vietą ir diplomą, o likusiems konkurso dalyviams  už dalyvavimą buvo įteiktos  padėkomis ir konkurso rengėjų dovanėlės.

Ketvirtokai  grįžo puikiai nusiteikę, įgiję naujų patirčių, daug sužinoję. Komandą konkursui ruošė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Rita Gelūnienė.

4b klasės mokytoja R. Gelūnienė.

Kilnojama paroda „Išsaugota tiesa“

Balandžio mėnesį į Ukmergės Dukstynos pagrindinę mokyklą atkeliavo kilnojamoji fotografijų paroda „Išsaugota tiesa“.

Šią parodą atvežė fotografas, nuotraukų autorius Klaudijus Driskius. Tai pasakojimas apie Vytauto apygardos Lokio rinktinės partizanus, jų gyvenimus ir išgyvenimus. Tris savaites, istorijos pamokų metu, mokiniai dirbo su parodos šaltiniais ir naudodamiesi katalogo 10 puslapio devyniomis eilutėmis, kaip šifro raktu, iššifravo Lokio rinktinės Vyties kuopos bunkerio pavadinimą „Poilsis“.

Balandžio 29 d. vyko susitikimas su parodos autoriumi ir parodos uždarymas. Renginyje dalyvavo dešimtokai ir TUC nariai. Autorius papasakojo apie aplinkybes, kuriomis gimė sumanymas surengti parodą. Partizanų ryšininkas Andrius Dručkus - Kerštas išsaugojo visus rinktinės archyvus: dokumentus, nuotraukas, laiškus, Trispalvę, kaip atmintį apie partizanų kovą. Laiške partizanams ir namiškiams rašė: „Aš einu bočių pramintu keliu ir sustosiu tik tuomet, kai mano rankose suplevėsuos Trispalvė Laisvės vėliava“. Taip ir atsitiko. Laisvą Lietuvą išvydo.

 Moksleiviai domėjosi kiek dar yra likę gyvų šios rinktinės partizanų, kaip įamžintas šios rinktinės partizanų atminimas. Įdomumą sukėlė Lokio rinktinės moterų partizaninė veikla, bei Streikų šeimos istorija. Išklausę parodos autoriaus pristatymo, mokytojos V. Pulkauninkienės pastebėjimų apie moksleivių darbą su parodos šaltiniais, moksleiviai skubėjo į klases.

Istorijos mokytoja metodininkė Vida Pulkauninkienė

Tarptautinė triukšmo suvokimo diena

Dukstynos pagrindinės mokyklos Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė mokė mokinius kaip reikia triukšmą suvaldyti pamokų ir pertraukų metu. Rodė filmuką apie triukšmą.

Mokiniai klasėje žaidė žaidimą DOMINO, o specialistė stebėjo kaip galima tą žaidimą žaisti be triukšmo. Vėliau specialistė mokinius išsivedė į kiemą ir papasakojo kaip prie medžio prisiglaudus galima išgirsti tylą. Mokiniai padėkojo už įdomų renginį ir pažadėjo, kad per pamokas bus tylūs.

Vilniaus katedros požemiai ir lobyno istorija

Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika – viena seniausių ir svarbiausių katalikų šventovių Lietuvoje. Aplankyti ir susipažinti su istorija nusprendė Dukstynos pagrindinės mokyklos 2c ir 3a klasės mokiniai. Edukacinės išvykos metu apsilankė Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedros bazilikoje bei susipažino su jos istorija. Kartu su gidu nusileidę į požemius, vaikai apžiūrėjo juose saugomus archeologinius radinius, senuosius palaidojimus ir karalių mauzoliejų bei vieną iš seniausių freskų Lietuvoje. Visą Arkikatedros saugomą lobyną mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti apsilankydami Bažnytinio paveldo muziejuje, įsikūrusiame Šv. Mykolo bažnyčioje. Kur ne  kartą lobyno daiktai buvo įkeisti, susidėvėję, perlydyti. Tai, kad vertinga lobyno dalis pasiekė šiuos laikus, prilygsta stebuklui.

   Praplėtę savo žinias apie istorinį Lietuvos paveldą, antroje išvykos dalyje mokiniai žiūrėjo Apollo kino teatre filmą „Raudonoji panda“. Grįžę mokiniai SEU pamokoje aptarė filme  keliamas emocijų valdymo problemas,  diskutavo ­kaip atpažinti ir valdyti  emocijas.

Pasaulinė vandens diena

Kasmet kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų!  Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinukus į įdomų užsiėmimą pakvietė visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė. Specialistė papasakojo apie vandenį, apie jo reikšmę žmogui ir visai mūsų planetai. Vaikai diskutavo, kuo vanduo naudingas organizmui ir kas atsitinka, jei organizmas netenka vandens. Užsiėmimo metu vaikai ragavo vandenį pagardintą citrina ir apelsinais.

Dukstynos pradinukai šventė Kovo 11-ąją

Kovo 11-osios rytas pasveikino Lietuvą šiltais saulės spinduliais, suteikdamas vilties, kad sulauksime šviesesnių ir ramesnių dienų.

Dukstynos mokyklos pradinukai jau prieš savaitę pradėjo ruoštis Kovo 11-osios šventei. Paminint antrąjį Lietuvos gimtadienį, mokiniai papuošė mokyklos langus ąžuolo lapais, taip sukurdami didelę Lietuvos trispalvę.

Kiekvieno aukšto mokiniai drauge su mokytojomis šventės paminėjimui skyrė įvairias veiklas. Dainavo, piešė, statė pilis, vedė viktorinas. Gražią dovaną vaikai gavo iš mokyklos bibliotekininkės V. Markauskienės, kuri padovanojo jiems pintas trispalves apyrankes. Dalis mokinių prisijungė prie Ukrainos palaikymo iniciatyvos „Vaikų laisvės apyrankė!“ ir patys kūrė vėliavų spalvų apyrankes, dovanojo jas draugams, demonstruodami palaikymą Ukrainos vaikams. 3a klasės mokinės L. Gribulytė ir I. Laperginaitė savo aukšto draugams pravedė Lietuvos istorijos pamoką. Joje mokiniai daugiau sužinojo apie Lietuvai reikšmingas datas, deklamavo eiles, dainavo dainas. Pamokoje dalyvavo ir mokyklos administracija. Sveikino su švente ir pasidžiaugė visomis vaikų iniciatyvomis.

Diena prabėgo labai greitai. Vaikai dėkojo mokytojoms ir vieni kitiems už prasmingai praleistą laiką. Į namus išėjo pakylėtos nuotaikos, džiaugdamiesi, kad savo Tėvynėje gyvena laisvi ir laimingi.

Danutė Atkočiūnienė, Bronė Mickuvienė

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena mūsų širdyse

Lietuvos Tarybos 1918 metais pasirašytame Vasario 16-osios akte buvo vos 122 žodžiai. Tik tiek jų užteko, kad  prasidėtų  Lietuvos  kelias į valstybę, kokioje šiandien gyvename. Pažindami savo valstybės istoriją, didžiuojamės ja garsiai ir spalvingai. Ir tai jau darome ne vienerius metus.

Ir vėl rugsėjis mūsų kieme: margaspalvių kardelių jūroje su nauja viltimi renkamės į savo klases.