Informacija apie mokyklines uniformas

 

Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla
skelbia konkursą į pradinio ugdymo mokytojo(-s) pareigas

Turininga kelionė į Varšuvą

Dukstynos mokyklos 7a ir 8c kl. mokiniai kartu su mokytojomis Laima Misiūniene ir Edita Komaroviene aplankė Lenkijos sostinę Varšuvą.

Koperniko mokslo centre interaktyviu būdu susipažino su mus  supančiais reiškiniais, atliko įvairius eksperimentus, išbandė meninius sugebėjimus, tyrinėjo ir stebėjo įvairius fizikinius, gamtos ar chemijos reiškinius.

Susipažino su Varšuvos senamiesčio lankytinomis vietomis, įžymiais paminklais.

Lazienkų karališkame parke aplankė įspūdingą F. Šopenui skirtą paminklą ir grožėjosi žavinga parko aplinka.

Apsilankė Varšuvos zoologijos sode, kuris  yra net 40 hektarų ploto ir jame gyvena virš 500 gyvūnų rūšių.

Nuostabi kelionė buvo kupina bendrystės, istorijos, emocijų ir neišdildomų įspūdžių.

Krepšinio 3x3 turnyras

Šiandien mokykloje vykusiame įspūdingame krepšinio 3x3 turnyre keturios komandos susirėmė įtemptose rungtynėse, demonstruodamos neprilygstamus įgūdžius ir sportinę dvasią. Norėtume pasveikinti Nyto Cesiūno vadovaujamą komandą iškovojus 1 vietą, Igno Kilbausko komandą  iškovojus 2 vietą, Gedimino Šarkio komandą  iškovojus 3 vietą, o Ričiardo Rudoko komandą  iškovojus 4 vietą.

Linkime visoms komandoms toliau tobulėti ir siekti aukštesnių tikslų ateityje!

Ketvirtokų šventė

Dukstynos mokyklos ketvirtokų šventė: atsisveikinimas su pimosiomis mokytojomis ir susitikimas su naujomis klasių auklėtojomis.

Trečiasis „Tour of Lithuania 2024“ etapas birželio 7-ą  Ukmergėje

 Mūsų mokyklos mokiniai nepraleido progos susipažinti ir pamatyti pirmą kartą Ukmergėje organizuojamo tokio aukšto lygio dviračio sporto varžybų, kuriose startavo sportininkai iš viso pasaulio.  O dar ir sulaukę pakvietimo iš Raimondo Kaselio, negalėjome atsisakyti.

 Išlydėję sportininkus iš starto, skubėjome į orientacinį žaidimą „Vilkmergės beieškant”, kuris  vedė po Ukmergės miesto labirintą, įtraukė į kūrybiškas užduotis, supažindino su miesto legendomis. Atradome, kas slepiasi Ukmergės senamiesčio kiemeliuose. Sužinojome, kur galime pamatyti Vilkmergę. Pabandėme paspėlioti, apie ką prabiltų skulptūros, jei galėtų kalbėti.

Turininga išvyka į Kauną

Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 2b klasės mokiniai per paskutinę šių mokslo metų kelionę vyko į Kauną. Susipažino su Kauno miesto istorija ir architektūra. Ekskursijos metu žygiuodami grįstomis gatvelėmis po senamiestį, grožėjosi pastatais, didingomis bažnyčiomis, Katedros altorių puošyba, gėrėjosi nuostabiais vaizdais iš Kauno pilies apžvalgos aikštelės, matė Nemuno ir Neries santaką.

Kelionės pabaigoje apsilankėme „Hello Parke“, kur mokiniai išbandė daug įdomių atrakcijų. Jie ne tik smagiai žaidė, bet ir fantazavo, kūrė savo personažus, kurie atgijo ant sienos, šoko kartu. Kelionė buvo turininga ir smagi.

Mokytoja Rita Gelūnienė

Išvyka pas „Miško brolius“

2024m. birželio 6 dieną 3c klasės mokiniai ir mokytoja B. Mickuvienė lankėsi buvusioje Kopūstėlių raketinėje bazėje. Susipažino su jos atsiradimo istorija, važinėjosi karine technika, šaudydami išbandė rankos taiklumą, daugiau sužinojo apie Lietuvos partizaninį judėjimą, surengė pikniką. Kultūros paso edukacija „Lietuvos partizanai. Kultūra. Istorija. Likimai“ visiems paliko didžiulį įspūdį. 

Išauginta Europos Sąjungoje

Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniai 2023 – 2024 mokslo metais dalyvavo Žemės ūkio agentūros prie Žemės ūkio ministerijos įgyvendinamoje pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“. Į edukacines veiklas įsitraukė 2a ir 6a klasių mokiniai su mokytojomis Jolanta Ryliškiene ir Daiva Amankavičiene.

Programos įgyvendinimo metu vaikai įgijo žinių ir naujos patirties skirtingomis formomis: pažintinėje pamokoje, pažintiniame edukaciniame renginyje ir pažintinėje išvykoje į mokymo įstaigą, kurioje yra rengiami akvakultūros ir žuvivaisos specialistai.

Programos dalyviai birželio 5 d. vyko į VDU Žemės ūkio akademijos Akvakultūros centrą. Universiteto dėstytojai papasakojo apie žuvininkystės ūkius Lietuvoje, kokie žuvų auginimo būdai juose paplitę, kokia naudojama įranga ir technologijos, kokios pagrindinės Lietuvoje auginamų žuvų rūšys. Vėliau mokiniai galėjo pamatyti, kokios ir kaip yra auginamos žuvys  Akvakultūros centre. Vaikams ši ekskursijos dalis patiko labiausiai, nes pamatė reprodukcinius karpius, afrikinius ir lietuviškus šamus, bei gražuolius eršketus.

Smagu, kad pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“ suteikė mokyklos mokiniams žinių apie akvakultūrą ir žuvis, kad iš arti turėjo galimybę pamatyti veisiamų ir auginamų žuvų aplinką.

Gegužės 31 d. Pasaulinė diena be tabako

Meskime rūkyti! Pradėkime sveikatintis! Būti sveikiems yra ir naudinga, ir madinga!

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. Sunku išvengti priklausomybių, o dar sunkiau jų atsikratyti.

Žymint šią dieną tikimasi, kad bus atkreiptas dėmesys į šią problemą, o rūkantys gerai apsvarstys savo pasirinkimą

Kasmet nuo tabako vartojimo miršta daugiau nei 8 mln. žmonių. Nuo pasyvaus rūkymo kiekvienais metais Anapilin iškeliauja beveik 1,2 mln. Žemės gyventojų!

Rūkymas – pagrindinė plaučių ligų atsiradimo priežastis. Jis gali sukelti lėtinę obstrukcinę plaučių ligą (LOPL), taip pat lėtinį bronchitą, astmą, tuberkuliozę ar net ir plaučių vėžį.

Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko renginys paminėti „NERUKYMO DIENAI“

6b klasės mokiniai  su sveikatos specialiste mokyklos stadione pūtė balionus, muilo burbulus, aptarė išgirstą informaciją apie rūkymo žalą

Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė

4c klasės išvykos

Savo kasdieniniame gyvenime susiduriame su pačiais įvairiausiais dirbančiais žmonėmis Kai kurios profesijos jau pažįstamos (pavyzdžiui- tėvų), apie kitas tik svajoji, o dar kitos tau atrodo paslaptingos, nes nežinai, ką veikia tų profesijų atstovai. Dukstynos pagrindinės mokyklos 4c klasės mokiniai iškėlė tikslą susipažinti su profesijomis. Tam, kad plėstųsi žinios apie profesijas, vaikai dalyvavo išvykose į UAB „Rokiškio pienas“ Ukmergės pieninę, bei UAB „Ukmergės duona“.

Smagiausia lietuvių kalbos pamoka

 Ant slenksčio vasara. Visi laukiame prasidėsiančių atostogų. Bet iki jų dar trys savaitės … Rodos, ir mokykloje pamokos prailgsta, pasidaro nuobodu. Žinoma, kad visi mieliau nuvažiuotume į paplūdimį, suvalgytumėme porciją gaivių ledų, nei sėdėtumėme mokykloje.

Tačiau tam, kad eiti į mokyklą nepabostų, mokytojai sugalvoja įdomių veiklų, kurios ne tik smagios, bet ir nevargina.  Gegužės 31 - paskutinę pavasario dieną – į mokyklą atėjome ne vieni. Su 5b klasės mokiniais mokėsi ir mūsų mėgstamiausi bei mylimiausi vaikystės žaislai.

Lietuvių kalbos mokytoja Milda namų darbams buvo paskyrusi aprašyti vaikystės žaislą ir jį atsinešti į pamoką. Ši lietuvių kalbos pamoka tema „Mėgstamiausias žaislas vaikystėje“ buvo ypatinga. Vienas po kito skaitėme mylimiausių žaislų aprašymus, rodėme juos savo bendraklasiams. Iš tiesų buvo labai įdomu išgirsti kiekvieno žaislo istoriją. Pasirodo, mūsų vaikystės žaislai aplankė daugybę šalių, moka paguosti, nuraminti, duoda naudingų patarimų, žino ne vieną paslaptį…

Tai buvo smagiausia lietuvių kalbos pamoka per visus mokslo metus!

5b klasės mokinė Martyna Stundytė

Akimirkos iš kasmet organizuojamo šokių konkurso 1-4 kl. mokiniams

Erasmus+ programa: puoselėjant psichinę ir fizinę gerovę mokykloje

Gegužės 20 – 25 dienomis Dukstynos pagrindinės mokyklos mokytojos Daiva Amankavičienė, Kristina Adamonienė ir Daiva Jablonskienė dalyvavo Erasmus + mokymosi mobilumo programoje Graikijoje.

Mokytojos susipažino su įvairiomis patirtinio mokymosi pamokomis lauke. Šios veiklos ne tik skatina norą mokytis, bet padeda atsipalaiduoti, sumažinti stresą ir skatina bendrą gerovę.

Be to, pedagogės turėjo galimybę lavinti „minkštuosius įgūdžius“ (soft skills). Šie įgūdžiai, apimantys komunikacijos, bendradarbiavimo, problemų sprendimo, lyderystės ir emocinio intelekto gebėjimus, yra esminiai ne tik profesiniame gyvenime, bet ir asmeninėje raidoje. Mokytojos mokėsi, kaip efektyviai bendrauti ir bendradarbiauti su kolegomis bei mokiniais, kaip spręsti iškylančias problemas ir valdyti emocijas įvairiose situacijose.

Ekskursija į Kauną

Gegužės 28 d. Dukstynos pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai vyko į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Edukacinėje klasėje, pateikiant vaizdines priemones, vyko paskaita – diskusija apie pasaulio gyvūnus. Mokiniai dalyvavo praktinėje veikloje: vaikščiojant po muziejaus sales, atrado iliustracijose pažymėtus gyvūnus ekspozicijose, o jų pavadinimus surašė į laiptažodį.   Vėliau vaikai linksmai laiką leido Hello Park aktyvioje žaidimų aikštelėje - kur kiekvienas žaidimo momentas skatina kūrybiškumą ir emocijų vystymąsi.

 

 

Gegužės 19 d., pagerbdami Varšuvos  geto sukilimo  didvyrius , TUC nariai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Geltonas narcizas“.

Istorijos pamokoje   mokiniai klausėsi  Hiršo Gliko žodžiais, sukurtos dainos “Zog nit kejnmol, az du gejst dem lectn weg” („Niekada nesakyk, kad eini paskutiniu savo keliu“). Šią dainą šiandien skiriame visiems, kovojantiems už savo tautos laisvę!.

Analizavo knygos „ Vaikai iš Varšuvos geto“ ištraukas.

Tai apie 2000 sielų, 200 berniukų ir mergaičių, kurių vienintelė kaltė ta, kad  gimė žydais.

TUC organizatorė Vida Pulkauninkienė

Dėkingumo šventė

Sporto šventė

Dukstynos mokykloje vyko 1-4 kl. tradicinė Kroso šventė. Dalyvių užsidegimą dalyvauti ir laimėti pakurstė miela klaunė ir draugiškas transformeris.

Susitikimas su būsimų pirmokų tėveliais

Dėkingumo šventė

Atsargiai! Erkės

Dukstynos mokyklos visuomenės sveikatos specialistė V. Talutienė 3c klasės mokiniams paskaitė paskaitą „Erkės!”. Vaikai ir jų mokytoja B. Mickuvienė daug sužinojo apie erkių daromą žalą žmonių sveikatai, sunkiai išgydomas ligas, kuriomis užsikrečiama įsisiurbus erkei, apie skiepų svarbą, žiūrėjo ir aptarė vaizdinę medžiagą. Po paskaitos trečiokai sukūrė informacinį stendą „Atsargiai! Erkės!“ ir, norėdami atkreipti vaikų dėmesį į šį pavojų, juo papuošė aukšto koridorių.

Vaiko diena

Vaikai – tai ne maži žmonės, o dideli stebuklai, priverčiantys mus šypsotis. Nuo šių metų Vaiko diena minima trečią gegužės penktadienį. Šiandien Dukstynos pradinukai jautėsi svarbūs: žaidė, piešė vaikiškas svajones, linksminosi su personažu „Šaltuku“, karštą dieną atsigaivino vaniliniais ledais. Daug teigiamų emocijų ir džiugesio šiandien sklandė aplink. Ačiū šventę padėjusiems sukurti tėveliams!

Ekskursija „Panemunės pilys“

2024-05-16 mokyklos 4c klasės mokiniai su mokytoja A. Lapinskiene ir 3c kl. mokiniai su mokytoja B. Mickuviene išsiruošė į ilgiausią metų kelionę maršrutu „Panemunės pilys“. Jos metu grožėjosi Lietuvos kraštovaizdžiu, kopė į pakelės piliakalnius, grožėjosi pilimis ir dvarais. Vilkijoje plaukiojo vieninteliu Lietuvoje motoriniu keltu „Vilkynė“, grožėjosi Veliuonos miesteliu, Raudonės pilyje stebėjosi menininkų darbais, dalyvavo Panemunės pilies muziejaus edukacijoje.  Po beveik 12 valandų kelionės, pavargę, bet pilni įspūdžių grįžo į namus.

Dukstynos mokyklos 3a kl. mokiniai Dovydas ir Kristijonas dalyvavo Respublikiniame eilėraščių kūrybos projekte „Kaip gera mokykloje!“.

Mokinių eilėraščiai - unikalioje virtualios poezijos knygoje.

Kūrybos keliu trečiokėlius lydėjo mokytoja Edita Komarovienė.

Skaityti  knygą.

Judėjimo sveikatos labui diena

Gegužės 10-oji – tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena. Ji skirta visuotiniam fiziniam aktyvumui skatinti. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo paties žmogaus, nes sveikatą apie 50 proc. lemia gyvenimo būdas ir paties žmogaus elgesys. Tad fizinis aktyvumas – būtinas sveikos gyvensenos veiksnys augančiam organizmui.

1b, 2b, 3a ir 4a klasių mokiniai šią dieną paminėjo judėdami – aktyviai sportavo Dukstynos pagrindinės mokyklos stadione. Mokiniai žaidė įvairius žaidimus, kurie lavina stambiąją motoriką, dėmesį, skatina judėti, atskleidžia fizinius gebėjimus.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė

Atliekų kultūros egzaminas

Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 2c klasės moksleiviai, dalyvaudami Atliekų kultūros Egzamine, pasiekė puikių rezultatų ir laimėjo VšĮ „Žaliasis taškas“ įsteigtą prizą skirtą 1-4 kl. grupėje geriausių rezultatų šalies mastu pasiekusiai klasei.

Mokyklos pradinukai nekantraudami laukia atvykstančio Alytaus Lėlių teatro ,,Aitvaras“ spektaklio “Peliuko Švariuko atostogos”.

Mokytoja  Žydra Grybienė

Atliekų kultūros egzaminas 2024

Balandžio 25 dieną prie jau penktąjį kartą vykusio „Atliekų kultūros“ egzamino prisijungė ir Dukstynos pagrindinės mokyklos 2a, 2b, 2c ir 3b klasių mokiniai. Testo forma pradinukai pasitikrino savo žinias apie atliekų prevenciją, tvarkymą, rūšiavimą ir jų perdirbimą. Už parodytas žinias vaikams įteikti eksperto ir žinovo diplomai.

Tarptautinė šokio diena mokykloje

 

Dovanotos knygos

Žinia, kuri turėtų pradžiuginti mokyklos bibliotekos skaitytojus. Bibliotekininkės Mildos iniciatyva dalyvavome akcijoje „Dovanojame skaitymo džiaugsmą“  ir laimėjome penkias Mariaus Marcinkevičiaus knygas: „Ilgi eilėraščiai trumpiems“, „Mažasis piratas ir didysis lobis“, „Miego avinėliai“ ir „Super bobutės“ (1 ir 2 dalys).

BE PATYČIŲ 2024

Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje kovo 25 - 29 dienomis vyko ,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2024”. Visą savaitę klasių valandėlių metu buvo kalbama ir diskutuojama apie patyčias ir jų netoleravimą. Kiekviena klasė pasipuošė savo kabineto duris plakatais PADOVANOK ŠYPSENĄ: juose užrašė gražius žodžius apie draugus ir draugystę. 

Kovo 26 diena buvo paskelbta DRAUGŲ DIENA. Vyko foto sesija „Dres kodas – Linksmų spalvų diena“: vienodai apsirengę mokiniai su savo draugu įamžino savo ištikimą draugystę. Visą savaitę mokiniai dalinosi šypsenomis ir klijavo širdeles. Kovo 28 d., GERŲ DARBŲ DIENĄ,  mokyklos bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas – skirtukų su draugystės simboliais gaminimas.  Savaitę be patyčių vainikavo APSIKABINIMŲ DIENA. Jos metu mokiniai sveikino vienas kitą, dėkojo už bendras veiklas ir puikią nuotaiką. 

Pasaulinė vandens diena

Kiekvienais metais kovo 22 -ą dieną visame pasaulyje švenčiama pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. 2019 m. Pasaulinės vandens dienos tema buvo „Nepalikime nė vieno be geriamojo vandens“.

Kovo 21 dieną. Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas pasaulinei vandens dienai. Visuomenės sveikatos specialistės Vidos Talutienės iniciatyva, šio renginio metu, mokyklos fojė mokiniai ir mokytojai galėjo ragauti vandenį, praturtintą citrinomis, apelsinais bei agurkais. Manome, kad tokią dieną paminėti tikrai reikia, nes vanduo — žmogaus gyvybės šaltinis. Žmogus be maisto gali išgyventi kelis mėnesius, be vandens — vos keletą dienų. Taigi vanduo — mūsų gyvybė, mūsų energija, mūsų sveikata!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė

Kelionė į STEAM laboratorijas

2024 m. kovo 20 dieną 3b ir 3c klasių mokiniai kartu su mokytojomis D. Atkočiūniene ir B. Mickuviene lankėsi Utenos STEAM laboratorijose, kur artimiau susipažino su magnetais, jų savybėmis ir pritaikymu. Užsiėmimų metu, mokiniai atliko bandymus su magnetais, rungėsi, kas pastatys didesnį bokštą iš magnetinių kaladėlių, į namus parsivežė savo sukurtus spalvingus magnetukus. Kelionė paliko didelį įspūdį, praturtino trečiokų žinias.

Raiškiojo skaitymo konkursas

Kovo 22 d., Šilo progimnazijoje, vyko  rajono bendrojo ugdymo mokyklų 1-4 klasių mokinių raiškiojo skaitymo/deklamavimo konkursas „Ir knyga mane augina“.  Šiais metais pasirodė virš 30 mokinių, kurie deklamavo eilėraščius, skaitė ištraukas iš prozos kūrinių.

Džiugu pranešti, kad mūsų mokyklos skaitovai iš konkurso grįžo su medaliais:

 Rokas Reingardtas (1c, mokyt. V. Rabazauskienė) – II vieta.

Gabrielė Šeštokaitė (1a, mokyt. Violeta Minkštimienė) – III vieta.

Vanesa Vasiliauskaitė (3c, mokyt. Bronė Mickuvienė) – III vieta.

Gabriel Cruz-Vaičaitis ( 4a, mokyt. Daiva Glasinskienė) ­– III vieta.

Sveikiname skaitovus ir jų mokytojas!

Raiškiojo skaitymo konkursas

Pirmadienį, kovo 18 dieną, Dukstynos pagrindinėje mokykloje  vyko I- IV klasių mokinių raiškiojo skaitymo konkurso ,,Ir knyga mane augina“ I-asis etapas. Vertinimo komisija iš 20 skaitovų atrinko po du mokinius iš kiekvieno srauto, kurie išsiskyrė artistiškumu, balso valdymu, tartimi, taisyklingu kirčiavimu.

Sveikiname pirmokus Gabrielę Šeštokaitę (1a) ir Roką Reingardtą (1c), antrokus Viltę Morkūnaitę (2a) ir Emą Žemaitį (2c), trečiokes Vanesą Vasiliauskaitę (3c) ir Skaistę Dikčiūtę (3c), ketvirtokus Gintę Stefanovičiūtę (4c) ir Gabriel Cruz-Vaičaitį (4a), kurie kovo 22 dieną atstovaus mokyklą rajoniniame konkurse bei linkime jiems sėkmės.

Dėkojame pradinio ugdymo mokytojoms, padėjusioms vaikams pasiruošti konkursui.

Magnetų karalystėje

Kovo 5d.  Dukstynos pagrindinės mokyklos 2a ir 2c klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje STEAM programoje ,,Magnetų karalystėje“. Vaikai per įvairias veiklas buvo supažindinti su magnetiniais dėsniais, magnetų panaudojimu kūrybiškumui, kūrė magnetinius pastatus ir magnetinius žaislus.

Erasmus+

Seniai užsimezgusi draugystė Erasmus+ mokytojų mobilumo projektuose, pavirto į ilgalaikį kokybišką bendradarbiavimą mokytojų tobulinimosi programose. Dukstynos mokyklos mokytojai, inicijuoti mokytojos metodininkės Daivos Amankavičienės  Erasmus+ KA122 projekto „Mūsų CREDO – pripažink ir priimk" koordinatorės,  dalinosi įtraukaus ugdymo galimybėmis ir perspektyvomis, mokinių pažangos vertinimu, atnaujintų programų diegimu mokykloje su Svečiais iš Rumunijos Satu Mare regiono mokyklų mokytojais. Svečiai stebėjo atviras pamokas, mokymosi aplinkas ir domėjosi TUM projekto įgyvendinimo perspektyvomis. Ukmergės rajono  vicemeras Eugenijus Kuodelis ir savivaldybės administracijos švietimo ir sporto vyr. specialistė Irena Lukoševičienė pasveikino svečius, pasidalino įžvalgomis apie švietimo sistemą Lietuvoje, svečiai pristatė savo mokyklas, jų švietimo sistemą. Mokytojai ir mokiniai dalyvavo žaidime "Surask miesto simbolius" . 

Gamtamokslinis STEAM Utenoje

Dukstynos pagrindinės mokyklos 2b klasės mokiniai vyko į STEAM „Juslės ir jutikliai“ laboratoriją Utenos dvare. Susipažinę su biologijos laboratorijos įrenginiais, užuodė ir atpažino įvairių augalų kvapus. Daug džiaugsmo ir naujų atradimų patyrė per mikroskopą stebėdami ir tyrinėdami įvairią gamtinę medžiagą. Dirbdami komandose, tiksliai atlikdami užduotis, medžiagas maišydami nustatyta tvarka, gamino ekologišką „plastiliną“. Iš šiltos masės buvo smagu kurti, lipdyti figūrėles.

Užsiėmimo metu mokiniai ugdė pažinimo, komunikavimo, socialinę kompetenciją.

Prieš išvykdami namo antrokai dvaro patalpose apžiūrėjo M. Čepulio autorinę fotografijų apie gamtą parodą. Pasigrožėjo nuostabiais Lietuvos vaizdais.

Mokytoja Rita Gelūnienė

Dailės olimpiada

2024 m. vasario 14 d. mokykloje vykusiame 8-12 klasių Lietuvos mokinių dailės olimpiados pirmajame etape dalyvavo šaunios aštuntokės Saulė, Ugnė, Meda, Akvilė, Viltė ir Elija. Dėkojame kompetentingoms vertintojoms Kristinai Darulienei, Eglei Butkutei ir Daivai Jablonskienei, kurių sprendimu vasario 28 d. rajono olimpiados etape Dukstynos mokyklai atstovavo ir pirmąją vietą laimėjo Ugnė Žentelytė, dvi  trečiąsias vietas užėmė Saulė Žentelytė ir Meda Veršulytė.

Džiaugiamės ir didžiuojamės mergaičių sėkme. Dėkojame jų dailės mokytojai Zitai Dikienei.

Vasaris – sveikatingumo mėnuo!

„Vasaris – sveikatingumo mėnuo“ metų pradžioje puiki galimybė išsirinkus fizinio aktyvumo būdą, pradėti sportuoti.

Dukstynos pagrindinėje mokykloje visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė sporto salėje kalbėjo su antrų klasių mokiniais kas yra vasaris sveikatingumo mėnuo. Toliau antrų klasių mokiniai tarp savęs prasivedė varžybas. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas mokinių fiziniam aktyvumui. Svarbu, kad vaikai suprastų ir nepamirštų, kad sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam.

Sveikatą stiprinantys renginiai padeda palaikyti žvalumą, energiją bei atsparumą ligoms. Labai svarbu į sveikatingumo ugdymo ir sąmoningumo gerinimo procesą bei fizinio aktyvumo skatinimo renginius įtraukti įvairias amžiaus grupes.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė

DANTŲ PRIEŽIŪRA

Burnos ertmės sveikata daugiausiai priklauso nuo asmens burnos higienos įgūdžių viso gyvenimo metu nuo pat pirmojo dantuko kūdikystėje iki dantų priežiūros senatvėje. Jeigu nuo vaikystės mokysite savo vaikus teisingai prižiūrėti savo dantis, išugdysite jiems taisyklingus burnos priežiūros įgūdžius, tai jūsų vaikai galės ilgai džiaugtis sveikais dantimis, gražia šypsena, taisyklingu sąkandžiu. Todėl Dukstynos pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė dalinasi informacija kaip tinkamai prižiūrėti vaikų dantukus.

Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė

Erikas Liumparas vedė praktinį užsiėmimą

Ukmergės mokinių techninės kūrybos centro vadovas Erikas Liumparas vedė Erasmus+ projekto praktinį užsiėmimą.

Specialios įrangos dėka, svečiams iš Rumunijos padėjo pagaminti marškinėlius su asmeniškai sukurtu piešiniu.

Taip pat mokyklos mokytojai ir mokinių grupė susipažino su skaitmeninės plėvelių pjaustyklės veikimo principu (ploteriu) ir išmėgino termopreso veikimą, Įranga gauta pagal TŪM programą.

Erasmus+ mokinių ir mokytojų mobilumo grupė

lankėsi mokykloje

Savaitė Dukstynos pagrindinėje mokykloje prasidėjo įspūdingai.

Mokykloje šurmuliavo Erasmus + darbo šešėliavimo (job shadowing) 2023-1-RO01-KA121-SCH-000129161 (2024-02/26-03/01) mokinių ir mokytojų mobilumo grupė iš Rumunijos Sato Mare regiono bei New Horizons Malta kvalifikacijos tobulinimo mokytojai.

Įspūdingas prisistatymas ir mokinių pasirodymas sužavėjo mūsų mokyklos bendruomenę. 

Susipažinome su jų švietimo sistema, aptarėme mokyklų tobulinimo klausimus, dalinomės gerąja patirtimi: mokytojai ir mokiniai aktyviai dalyvavo patirtinio ugdymo pamokose, eksperimentavo mokslų laboratorijoje, susipažino su Lietuvos istorija, sprendė uždavinius, mokėsi lietuvių kalbos pradmenų, animavo nupieštus 2D piešinius. 

Smagu, kad įtraukusis ugdymas ir tarptautinis bendradarbiavimas skatina puikias kūrybiškumo lavinimo idėjas.

Lino Šlevo darbų paroda

Džiaugiamės ir didžiuojamės, jog mokykloje galime pasigrožėti mūsų mokinio tėvelio Lino Šlevo darbų paroda "Vaizdiniai iš pasąmonės". Dalis darbų atlikta pieštuku ant vatmano, kiti - sukamąja technika ant drobės.

Su darbais susipažinti galima Dukstynos mokyklos bibliotekoje.

Darbus eksponuoti autorių įkalbino dailės mokytoja Z. Dikienė ir bibliotekininkė V. Markauskienė. 

Projektas „Mokymas būti: mokytojo profesinio augimo ir gerovės stiprinimas socialinio bei emocinio ugdymo srityje“

2021-2023 m. Ukmergės Dukstynos mokyklos 15 pedagogų komanda sėkmingai atstovavo Lietuvai tarptautiniame projekte „Mokymas būti: mokytojo profesinio augimo ir gerovės stiprinimas socialinio bei emocinio ugdymo srityje“, kurį 2021-2023 m. vykdė Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Kauno Vytauto Didžiojo universitetu bei Socialinio ir emocinio ugdymo institutu bendradarbiaudami su septynių ES šalių (Austrija, Ispanija, Italija, Latvija, Norvegija, Portugalija, Slovėnija) švietimo ekspertais. Projekto metu dukstyniečiai kartu su kolegomis sukūrė ir išbandė naują internetinę mokytojų profesinės gerovės ir mokyklų stiprinimo programą, paremtą visų dalyvaujančių šalių partnerių geriausia praktika bei metodais.

2024 m. vasario 12 d. mokyklos komanda dalyvavo baigiamojoje projekto konferencijoje.

Pasyvaus gyvenimo būdo padariniai

Dukstynos pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė su 7c klasės mokiniais diskutavo apie šiuolaikiško gyvenimo būdo žalą – mažas  aktyvumas  kelias  į sunkias ligas.

 Per šimtus tūkstančių metų žmogaus kūnas prisitaikė būti fiziškai aktyvus, veikti tiek uždarose patalpose, tiek lauke.

 Tačiau su kiekvienais metais reikia vis mažiau fizinių pastangų – nemažai darbų galima atlikti kompiuterio pagalba, maistu pasirūpinti neišeinant iš namų.

Ilgainiui toks gyvenimo būdas iš patogaus virsta probleminiu – mažas aktyvumas iššaukia sveikatos sutrikimus.

Vis didesnės žmonių dalies gyvenimo būdą galima apibūdinti vienu žodžiu: sėdimas.

Sėdimą gyvenimo būdą vedantys žmonės dažnai skundžiasi: nuovargiu, nugaros skausmais, sąnarių sustingimu.

Tam tikra dalimi taip yra todėl, kad jie juda ne pakankamai, tikėtina netaisyklingai sėdi, o ir raumenys būna netinkamos būklės.

Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė

Smėlio ir pasakų terapija

Sausio 17d. Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos, 1b ir 3a klasės mokiniai dalyvavo TŪM programos užsiėmime Smėlio ir pasakų terapija. Jos metu mokiniai naudodamiesi nedidele plastikine dėžute, pilna smėlio, bei nedidelėmis žaislinėmis figūrėlėmis, sukūrė pasaulį, atspindintį jo vidinę būseną. 

Mokytojos Edita ir Justina džiaugiasi, kad užsiėmime mokiniai galėjo išreikšti save, patirti naujų patirčių, kurios:

  • drąsina vaiką, 

  • suteikia jam pasitikėjimo savimi,

  • gerina dėmesio koncentraciją,

  • stimuliuoja komunikacinius gebėjimus.

Panevėžio STEAM

Sausio 16 dieną 8b ir 8c klasės mokiniai lankėsi Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre Dirbtinio intelekto laboratorijoje, kur dalyvavo praktiniame užsiėmime tema „Pokalbių robotų kūrimas“. Dirbtinio intelekto laboratorijos metodininkas A.Kuprys papasakojo dirbtinio intelekto atsiradimo istoriją, supažindino mokinius su DI tipais, DI naudojimo būdais, aptarė kas yra pokalbių robotai, kokie jų privalumai. Pokalbių robotus mokiniai kūrė pagal aprašus ir naudodami „Scratch“ programą, t.y. rinkosi labiausiai jiems patikusį personažą, foną, formulavo konkretų tikslą ir problemą, kurią padėtų spręsti pokalbių robotai. Kurdami pokalbių robotus, mokiniai naudojo specializuotus pokalbių robotų kūrimo įrankius. Baigę darbą, mokiniai galėjo išbandyti vieni kitų sukurtus pokalbių robotus. Tai buvo smagi ir įdomi patirtis.

Pilietinė iniciatyva „Pergalės šviesa

8.00 val. mokyklos languose uždegėme vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes. 6-10 kl. mokiniai klasėse kalbėjosi su mokytojais, žiūrėjo ir aptarė viešai transliuojamą istorijos pamoką.

Istorijos mokytoja V. Pulkauninkienė pakvietė penktokus  prie Sausio 13-osios atminimo stendo fojė.  Trumpai priminė įvykius,  vykusius tomis dienomis, kai vienybės ir laisvės siekio vedami Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tai buvo Tautos pergalė. Ir mes galime didžiuotis šia pergale, nes beginklė tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją.

Muzikos mokytoja V. Retienė, kartu su mokiniais dainavo dainą „Žemėj Lietuvos.

Po to penktokai skirstėsi į grupes ir atliko užduotis trijose erdvėse: šifravo partizanų slaptažodį, suradę paslėptas detales, dėliojo dėlionę ir iš tautinės juostelės padarę Lietuvos valstybės kontūrus, sužymėjo miestus iš kurių buvo kilę laisvės gynėjai.

Ši atminimo, pagarbos ir džiaugsmo pamoka suteikė galimybę didžiuotis Lietuvos praeitimi ir tikėti jos ateitimi. Tad nepamirškime to vieningumo, to tapatumo jausmo su savo valstybe, savo tauta, jos kultūra, kalba ir papročiais. 

TUC centro koordinatorė                                     V. Pulkauninkienė

anevėžio STEAM

Gruodžio 7 d. Dukstynos pagrindinės mokyklos 10a klasės mokiniai lankėsi Panevėžio regioniniame STEAM centre. 

Biologijos ir chemijos laboratorijoje mokiniai atliko praktinę tiriamąją veiklą "Mielių lenktynės". Su tiriamosios veiklos eiga bei ką svarbu žinoti prieš pradedant darbą, mokinius supažindino chemijos ir biologijos laboratorijos vedėja Lina Janušauskienė. Veiklos tikslas buvo nustatyti, kokioje temperatūroje ir kokioje medžiagoje mielės dauginasi ir kvėpuoja geriausiai. Rezultate mokiniai pagal išskiriamo CO2 kiekį nustatė, kad prie +30 laipsnių temperatūros mielės dauginasi ir kvėpuoja intensyviausiai. Sužinojo, kad gliukozė yra tinkamiausia medžiaga mielių dauginimuisi.

Įtraukusis ugdymas per meną

Šių metų lapkričio 17-21 dienomis Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Vilma Rabazauskienė ir anglų kalbos mokytoja Aistė Kaušylienė dalyvavo Erasmus+ mokymuose Maltoje „Įtraukusis ugdymas per meną“. Pedagogės susipažino su įtraukiojo ugdymo samprata Maltoje, atliko praktines užduotis įvairiomis taškavimo technikomis ir diskutavo apie meno vaidmenį įtraukiąjame ugdyme. Mokytojos lankėsi savanoriškais pagrindais veikiančioje mokyklėlėje pabėgėlių iš Sirijos vaikams, kur mokytojai po pamokų papildomai padeda šiems vaikams įveikti mokymosi bei emocinius sunkumus. Pedagogės turėjo galimybę aplankyti žymias vietas Maltoje, pristatyti Lietuvą, o namo parsivežė puikius įspūdžius. Maltiečiai iš tiesų svetingai priima skirtingus žmones, leidžia kiekvienam pasijusti svarbiu bei sėkmingu.

Arbatos diena

Arbata – kasdienis žmonijos gėrimas. Ji atgaivina karštą vasaros dieną, o šaltos žiemos dienomis – sušildo.
Gruodžio 15 d. 1b, 2b, 3a ir 4a kl. mokiniams minint Tarptautinę arbatos dieną, Sveikatos visuomenės centro specialistė Vida papasakojo apie vaistažolių arbatos vartojimą ir jos naudą organizmui. Vaikai sužinojo, kaip paruošti arbatą, kokie maistiniai priedai gali būti naudojami, ją ragavo.

Arbatos aromatas ir skonis nuteikė vaikus ramiam Kalėdų laukimui.

Panevėžio STEAM

Pagal TŪM programos veiklas, lapkričio 30 dieną Dukstynos mokyklos devintokai lankėsi Panevėžio regioniniame atviros prieigos STEAM centre Biologijos ir Chemijos bei Fizikos ir Inžinerijos laboratorijose.

Fizikos ir Inžinerijos laboratorijoje 10 mokinių grupelė atliko praktinį darbą "Labirintu per veidrodžių karalystę". Mokiniai veidrodžių pagalba turėjo sukurti tokį labirintą, kad jame gautų patį ilgiausią lazerio spindulio kelią.

TŪM programa

TŪM programa sukuria daug įdomių galimybių - edukacijos „Krentanti žvaigždė“ metu Dukstynos mokyklos mokiniai lektoriui uždavė savo sugalvotus klausimus, į kuriuos gavo išsamius atsakymus. Taip pat klausėsi lektoriaus įdomaus pasakojimo apie žvaigždes, planetas, juodąją skylę, kometas, visatą, sužinojo, kaip randasi pašvaistė, kada galima pamatyti meteoro lietų.

Sveiko maisto diena

Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko renginys sveiko maisto dienai paminėti lapkričio 8. 2a 2c ir 3b klasės mokiniai sužinojo, kokių įdomių patiekalų galima pasigaminti iš citrinos, kriaušių, obuolių. Diskutavome apie sveiką mitybą ir pusryčius. Vaikai sužinojo naują vaisių salotų receptą, tinkantį pusryčiams. 2a 2c ir 3b klasės dalyvavo viktorinoje . Nugalėjo, žinoma, draugystė. Komandos gavo dovanų knygelių apie pirmąją pagalbą. Visi grįžę į klases graužė vaisius, apžiūrėjo plakatus. Dėkojame Visuomenės sveikatos specialistei Vidai Talutienei už įdomų renginį.

Nėra kitos planetos B

Spalio 8-13 dienomis trys Dukstynos pagrindinės mokyklos pedagogės - direktorės pavaduotoja ugdymui Leonora Lučanova, anglų kalbos mokytoja Laimutė Misiūnienė ir socialinė pedagogė Asta Pažėrienė dalyvavo mokymuose pagal Erasmus + programą 2023-1-LT-KA122-SCH-000131339 „Nėra kitos planetos B“ Portugalijoje (Porte). Pirmą vakarą pedagogės dalyvavo susipažinimo vakaronėje, kurios metu susipažino su kitais kursų dalyviais iš įvairių šalių: Lenkijos, Suomijos, Austrijos, Graikijos, Slovakijos, Vokietijos ir Vengrijos. Mokytojos pristatė savo mokyklą, savo šalį. Susipažino su kitų šalių kultūromis ir ugdymu. Vakaronės metu kursų dalyviai turėjo galimybę paragauti nacionalinių Portugalijos patiekalų.

Kursai buvo aktyvūs ir informatyvūs. Jų metu dalyvės sužinojo, kas yra tvarumas, aptarė tvarumo žingsnius. Dirbdamos grupėse, sudarė atsakingo išteklių vartojimo planą, išmoko apskaičiuoti savo paliekamus pėdsakus Žemėje.

Lankėsi Lipor atliekų perdirbimo įmonėje, stebėjo, kaip yra rūšiuojamos, perdirbamos ir panaudojamos atliekos Porto mieste ir jo apylinkėse. Savanoriavo įmonės parke - genėjo eukaliptus ir prisidėjo prie eukaliptų tvoros statybos.

Mokėsi, kaip žmonija galėtų sumažinti išteklių naudojimą, kalbėjo apie atliekų tvarkymo sistemą, aptarė rūšiavimo svarbą. Atliko praktinį darbą: kaip iš nenaudojamo daikto pasigaminti naują. Iš marškinėlių pasigamino rankines.

Kursų dalyvės kalbėjo apie jūrų, vandenynų užterštumą, grėsmę jūros gyvūnijai ir augmenijai. Susipažino su plastiko rūšimis. Atliko praktinį darbą: iš smėlio ir vandens atskyrė natūralias ir plastiko medžiagas. Žiūrėjo mokomuosius filmus apie gamtos tausojimą.

Kursų metu pedagogės suprato, kad labai svarbu į gamtosauginius projektus įtraukti savo mokyklos mokinius ir mokytojus.

Mūsų CREDO – pripažink ir priimk

Nauji, pilni iššūkių 2023 metai paskatino ieškoti naujų galimybių tobulėjimui. Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos mokytojos Daiva Amankavičienė ir Svajūnė Golubeckė, siekdamos ugdyti veržlius, besimokančius mokinius ir kūrybiškai organizuoti įtraukųjį, personalizuotą mokymą, tobulino savo kompetencijas pagal Erasmus + programą 2023-1-LT-KA122-SCH-000131339 „Mūsų CREDO – pripažink ir priimk“ Ispanijoje (Palma de Maljorka). Tarptautinio mobilumo „Facing diversity: inclusive education stategies for students with fewer opportunities“ metu susipažinome su Maltos, Ispanijos ir Rumunijos švietimo sistemomis ir turėjome unikalią galimybę pasinerti į šių šalių kultūrą.

Pilietiškumo ugdymas

Spalio 17-19 d. Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje Žmogaus saugos mokytojas Paulius Šemeta pakvietė 9 kl. mokinius dalyvauti Lietuvos švietimo ir kultūros ministerijos organizuotame Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kurse.

Tris dienas trunkančio kurso metu Vilniaus ir Ukmergės šauliai mokė išgyvenimo įgūdžių ekstremaliose situacijose: ką turėti namuose ir ką susidėti į kuprinę, kai reikia evakuotis, ką reiškia įvairūs civilinės saugos signalai, žygyje mokėmės kaip pasigaminti maisto gamtos sąlygomis, kaip susikurti laužą ir pasistatyti palapinę, kaip stabdyti kraujavimą, atlikti dirbtinį širdies masažą ar gaivinimo operacijas ir daugelio kitų gyvenime reikalingų įgūdžių. Nemažai įspūdžių paliko ir šaudymo iš pneumatinio ginklo užsiėmimas.  

Mokiniai, kurso metu, pasikartojo ir įtvirtino Žmogaus saugos pamokose įgytas žinias. Šios netradicinės pamokos devintokams suteikė daug teigiamų emocijų. Visiems dalyviams buvo įteikti Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kurso baigimo pažymėjimai.

Planuojama, kad nuo 2024-2025 m. m. 3 dienų trukmės kursas bus privalomas ir organizuojamas kasmet.

Pasaulinė regėjimo diena

Kiekvienais metais spalio mėnesį daugelyje šalių yra minima Pasaulinė regėjimo diena. Šiais metais šią dieną minime spalio 10-ąją. Pasaulinės regėjimo dienos tikslas – didinti žmonių informuotumą apie regėjimo sutrikimus, skatinti rūpintis savo akimis, nes akys – tai mūsų jutimo organas, leidžiantis pažinti mus supantį pasaulį, grožėtis juo ir apsisaugoti nuo aplinkos pavojų.

Dukstynos pagrindinės mokyklos 2b klasės mokiniai taip pat prisijungė prie Pasaulinės regėjimo dienos. Nuo pat mažens būtina vaikus mokyti saugoti ir tausoti savo akis. Gyvename pažangių ir sparčiai plintančių technologijų amžiuje. Dėl televizorių, kompiuterių, išmaniųjų telefonų suaugusiesiems ir ypač vaikams padidėja akių krūvis ir jos greičiau pavargsta. Todėl tiek pedagogai, tiek tėveliai turėtų atkreipti dėmesį į tai, ar nėra kokių nors požymių rodančių, kad susilpnėjo ar nusilpo vaiko regėjimas, nes laiku pastebėti regėjimo sutrikimai dažniausiai yra sėkmingai išgydomi.

 Visuomenės sveikatos specialistė Vida Talutienė.  

Mokytojų dienos šventė

2023 m. Ukmergės rajono Mokytojų dienos šventės organizavimas buvo patikėtas mūsų mokyklai. Keli momentai iš pasiruošimo etapo ir įsimintinesnės pačios šventės amimirkos.

Mokomės išvengti patyčių

3b klasės mokiniai etikos pamokoje diskutavo, kaip išvengti patyčių situacijų susidarymo mokykloje, kaip ugdyti empatijos jausmą ir pagarbą. Žinias įtvirtinti padėjo žaidimas ,,Mokomės išvengti patyčių ".

Ir vėl rugsėjis mūsų kieme

Socialinio emocinio ugdymo sprendimai

4b klasės mokiniams labai patiko užsiėmimai su „Zometool“ konstruktoriumi. Konstruodami lavino erdvės suvokimą, ieškojo būdų, kaip erdvines kompozicijas paversti uždaromis, ne visiems iškart  ir pavyko. Mokiniai konstruodami kartu su draugais smagiai leido laiką, o mokytoja džiaugėsi kūrybingais mokinių darbais.

4c klasės mokiniai išbandė  lavinamąją priemonę erdvinių kompozicijų konstravimui ,,Zometool“.

Mokyklos pradinukai, tęsdami projektą ,,Socialinio emocinio ugdymo sprendimai“, išbandė naujas veiklas su gautomis priemonėmis.

Daug teigiamų emocijų sukėlė žaidimas ,,Pasiruošk, dėmesio, marš!”, kuris skatino aktyviai judėti, smagiai leisti laiką su klasės draugais.

Žaisdami žaidimą ,,Zometool“ kūrė geometrinius modelius, gilino mus supančio pasaulio grožio ir paslaptingumo suvokimą, atrado daug įdomių dalykų. Daug nuostabos suteikė sukurti įvairių formų muilo burbulai.