DĖL COVID -19 MOKYKLINĖS UNIFORMOS BUS UŽSAKOMOS

TIK PAGAL DYDŽIŲ LENTELES.

Uniformų pavyzdžiai ir dydžių lentelės

 

Nacionalinis mokinių rašinio konkursas

2021 m. Nacionalinio mokinių rašinio konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ nugalėtoja tapo Dukstynos pagrindinės mokyklos 8c kl. mokinė Agnietė Zalepūgaitė. Medžiagą rinkti ir parengti tekstą padėjo jos lietuvių klb. mokytoja E. Augustinavičienė ir istorijos mokytoja V. Pulkauninkienė

Mokinė naudojosi politinio kalinio Romo Miškinio laiškais siųstais iš Intos. Viso perskaityta apie šimtas laiškų, rašytų rašalu, pieštuku. Tie laiškai – vienintelis ryšys su savo kraštu, su artimaisiais ir begalinis noras, kad tas ryšys nenutrūktų. Juose guodėsi, nerimavo, džiaugėsi. Galime tik nujausti, kas slepiasi tarp eilučių. Ką išgyveno artimieji, gavę taip laukiamą žinutę: pirmiausia – gyvas, o paskui – jis ten šąla, badauja, ilgisi...

 Juose paprastas, bet labai gražus žmogus, neslepiantis, kad gali būti pažeidžiamas, labai jautrus ir poetiškas, mylintis savo kraštą ir artimuosius. Tai dėl to laiškai ir išsaugoti, nes jie rašyti žmonėms, kuriuos mylėjo, o jie mylėjo jį. Išsaugoti kaip dokumentas, liudijimas apie skaudų  visai mūsų tautai laiką. Ir viltis, kad ir tie, atrodo, paprasti laiškai pasitarnaus visų mūsų labui. Nepamiršti, perduoti iš kartos į kartą... Tai vilties laiškai, kad viskas baigsis, kad nebepasikartos.

Po savo krašto dangum

Ukmergės Vlado Šlaito viešoji  biblioteka vykdydama projektą „Dešimt miestelių“  organizavo Fotografijos konkursą  „Po savo krašto dangum“, kuriame  sėkmė lydėjo  Dukstynos pagrindinės mokyklos 6c klasės mokinį Metą Vitą.  Jo fotografijas komisija įvertino aukščiausiais balais. Sėkmingai šiame konkurse dalyvavo ir Meto brolis antrokas Emilis. Susipažinti su konkurso dalyvių nuotraukomis galite čia: https://www.facebook.com/ukmergesvb/

"PIEŠINYS – MATEMATIKOS UŽDAVINYS“!

Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 5-6 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo integruotame tarptautiniame matematikos ir informacinių technologijų piešinių konkurse „PIEŠINYS – MATEMATIKOS UŽDAVINYS“.  Šio konkurso tikslas – paskatinti mokinius kūrybiškai pažvelgti į matematiką, naudojantis teksto redaktoriumi išreikšti savitas, drąsias, patrauklias matematikos interpretacijas. Iš viso šiame renginyje dalyvavo 495 mokiniai iš 121 mokyklos (209 mokytojai). Mūsų mokyklos mokinius dalyvauti konkurse paskatino matematikos mokytoja metodininkė Virginija Volungevičienė.

Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą

Dukstynos pagrindinės mokyklos 4b klasės mokinė Martyna Miltinytė  tarptautiniame piešinių konkurse „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“, kurį organizavo Panevėžio gamtos mokykla,  tapo laureate. 

Geografijos konkursų nugalėtojai 2021 m.

Vasario 3 dieną respublikiniame geografijos žinių  konkurse Adventur „Pažink Lietuvą ir pasaulį“,  dalyvavo 7b klasės mokinys Titas Juškevičius ir tapo absoliučiu nugalėtoju iškovojęs1-ąją vietą.

Kovo 3 d. įvyko XI geografijos olimpiada „Mano gaublys“.

Šeštų klasių tarpe 1 vietą laimėjo 6b klasės mokinys Tomas Bieliakas, 2 vietą - 6b klasės mokinė Rusnė Radzevičiūtė, 3 –vietą laimėjo  ir pasidalino 6b klasės mokinė Gerda Tolkačiovaitė ir 6a klasės mokinys Bernardas Žemaitis.

Septintų klasių tarpe 1 vietą laimėjo 7b klasės mokinys Titas Juškevičius, antrą vietą  laimėjo ir pasidalino 7a klasės mokinė Vytautė Kuprionytė ir Ugnė Bernikovič. trečią vietą laimėjo 7b klasės mokinė Inesa Tamašauskaitė

Aštuntų klasių tarpe 1 vietą laimėjo 8a klasės mokinys Nedas Sabaitis, antrą vietą laimėjo 8c klasės mokinė Agnietė Zalepūgaitė ir trečią vietą laimėjo 8c klasės mokinys Titas Troška.

Taupome kurdami

Dukstynos pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai kartu su mokytoja Rita Gelūniene dalyvavo konkurse Dėk’ui dirbtuvėms laimėti. Visi labai nudžiugo sužinoję, kad laimėjo nuotolinę pamoką „Kaip sutaisyti ar „paturbinti“ savo drabužius?“. Nuotolines dirbtuves klasėms dovanojo Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras (VAATC) ir Milda Paukštė iš Denim Diaries.

Milda Paukštė, dalyvaujanti Atliekų kultūros projekte, skatino trečiokus ne tik saugoti aplinką, ne tik rūšiuoti atliekas, bet ir ieškoti būdų, kaip elgtis su tuo, kas nebereikalinga. Mokė taupyti – atsakingai elgtis su drabužiais, juos tausoti, neišmesti. Juk išaugtus, išteptus drabužius galima sulopyti, pataisyti, atnaujinti. Drabužių dizainerė parodė, kaip kerpant iš kelnių pasidaryti vasarai šortus. Siūlė drabužių neišmesti, bet juos pagyvinti iš siūlų, sagų sukurtais paveikslais, spalvingais lopais, įdomiomis etiketėmis ir net gražiai išpiešti specialiais flomasteriais. Iš įvairių darbužių, kojinių galima pasigaminti papuošalus, žaislus, krepšelius, o medžiagos atraižas panaudoti pinant kasytes.

Mokiniai suprato, kad gali taupyti kurdami. O per atostogas nusprendė kartu su tėveliais išbandyti naujas idėjas.

Pradinių klasių mokytoja Rita Gelūnienė

Aš esu Lietuvos ir  Europos Sąjungos pilietis

Susitikti su įdomiais žmonėmis ir daug sužinoti, nuotolis – ne kliūtis.

Dukstynos pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai susitiko su Laura Čeponyte, kuri neseniai grįžo iš Briuselio, dirba  Užsienio reikalų ministerijoje. Ji mokiniams vedė pamoką nuotoliu “Europos Sąjunga: kas aš joje?“. Mokiniai daug sužinojo apie Europos Sąjungą, institucijų sistemą, simbolius, atliekamas pagalbos kitoms šalims, apsaugos misijas, bendrąsias veiklas, galimybes mokytis, keliauti. Klausėsi ES himno- Liudvigo van Betchoveno „Devintosios simfonijos“. Daugiau sužinojo apie Lietuvos ambasadoriaus veiklas užsienyje. Pranešėja pasidalino diplomatinės tarnybos patirtimi. Siūlė tapti Lietuvos ambasadoriais – saugoti savo kalbą, pažinti savo kraštą, domėtis, kas vyksta šalyje, garsinti Lietuvą gražiais darbais.

 Pradinių klasių mokytoja Rita Gelūnienė

Klasės valandėlė “Mano tėvelių profesija. Antstolis”

Birželio 4  d. 5a klasės mokiniams klasės valandėlę vedė ne klasės auklėtoja, o Emilijos Paunovaitės mama Virginija Paunovienė.

Pamokos viešnia profesijos pristatymą pradėjo praktine užduotimi – penktokams reikėjo užrašyti žodį „antstolis”. Didžiuma mokinių sakėsi užrašę teisingai, bet vienam kitam šio žodžio rašyba pasirodė per sunki.

Antstolė V. Paunovienė mokiniams papasakojo, kur reikia studijuoti, jei nori būti antstoliu (reikia teisinio universitetinio išsilavinimo). Priminė, kad reikia gerai išmanyti lietuvių kalbą,  istoriją bei matematiką.

Penktokai sužinojo, kad ir antstoliai turi „vadovėlius”. Pagrindinis antstolio „vadovėlis“ – Lietuvos  Respublikos Konstitucija. Tačiau reikalingiausias „vadovėlis” antstoliui yra Lietuvos Respublikos  civilinio proceso kodeksas.

Mokiniai sužinojo, ką veikia antstoliai, kokias funkcijas atlieka, kaip išieško skolas.

Apibendrindama pristatymą, viešnia akcentavo, kad geriau protingai planuoti piniginius reikalus, nesiskolinti neapsvarsčius grąžinimo galimybių. Bet jei jau taip atsitiko, kad skolų neišvengėme, bijoti antstolio nereikia, tiesiog jis kartu su skolininku aptars, kaip išsiveržti iš  užburto skolų rato.

Penktokai ir klasės auklėtoja labai dėkingi  Emilijos mamai už įdomią, informatyvią klasės valandėlę.

Dukstynos pagrindinės mokyklos mokytojos Violeta Minkštimienė ir Vilma Rabazauskienė dalijosi skaitymo strategijų taikymo gerąja patirtimi su Siesikų gimnazijos pradinių klasių mokytojomis. Viešnios „MeetUp“ kameros pagalba galėjo stebėti sisteminamųjų „Raktinių žodžių“, bei siejamųjų „Vaizdaus įsivaizdavimo“, „Piešimo pagal tekstą“ skaitymo strategijų taikymą matematikos ir lietuvių kalbos pamokose.

2c klasės mokiniai laimėjo miesto vėliavą

Dukstynos pagrindinės mokyklos 2c klasės mokiniai ir jų mokytoja Vilma Rabazauskienė dėkoja Ukmergės Kultūros centro darbuotojams už dar vieną galimybę pažinti savo miestą!  Antrokai dalyvavo žaidime „Surask žymių kraštiečių mintis“, kurio metu Ukmergės senamiesčio erdvėse suradę 14 lentelių su žymių kraštiečių mintimis, laimėjo miesto vėliavą.

Knyga, kurią vaikystėje skaitė mano tėveliai

Visą gegužės mėnesį  Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos bibliotekoje veikia labai įdomių knygų paroda „Knyga, kurią vaikystėje skaitė mano tėveliai“. Parodą sudaro knygos, kurias vaikystėje skaitė mokinių tėveliai. Šios idėjos autorei, bibliotekininkei  Violetai, pavyko bibliotekos fonde  surasti  nemažai  tėvelių skaitytų  knygelių.  Antrokai Viltė ir Kajus į parodą atnešė tėvelių išsaugotas pirmąsias knygeles.  Organizuoti šią parodą padėjo daugelis  mokinukų, tik jiems reikėjo užsukti į mokyklos biblioteką ir pasiimti kvietimą – skrajutę, o parėjus mano kartu su tėveliais prisiminti jų vaikystėje skaitytas knygas ir jas užrašyti. Mokyklos bibliotekos durys tapo spalvinga knygų pavadinimų  skelbimų lenta. Čia galima perskaityti knygų pavadinimus,  o užėjus į biblioteką ir pavartyti, skaityti knygas, kurias skaitė mokinių tėveliai.

Lietuvių kalbos olimpiadų ir konkursų „derlius“

Besibaigiant mokslo metams skaičiuojame rezultatus. Net ir mokydamiesi nuotoliniu būdu, nemažai mokinių gana aktyviai dalyvavo lietuvių kalbos olimpiadose.

Olympis 2021 Pavasario sesijos lietuvių kalbos konkurse dalyvavo penki mokiniai. Benas Piešina (5a kl.),  Dovilė Radvilė Pečiūraitė (5a kl.) ir Gabija Stankevičiūtė (7b kl.) gavo I laipsnio diplomus, o Tautvydas Linartas ir Bernadeta Stundytė apdovanoti II laipsnio diplomais.

Mokslo-Lab lietuvių kalbos olimpiadoje 5a klasės mokinius taip pat lydėjo sėkmė. Atrankiniame ture dalyvavo net 10 penktokų. Finaliniame etape šaunių rezultatų pasiekė Kajus Kuznecovas, Tautvydas Linartas, Emilija Paunovaitė, Aistė Pociūnaitė, Mišelė Šilobrit, Donatas Terekas ir Ula Valaišaitė.

Labai sėkmingas buvo ir Kings lietuvių kalbos olimpiados atrankinis turas dviems penktokams – Bernadetai Stundytei ir Tautvydui Linartui. Šie mokiniai surinko po 100 proc. taškų.

50-ajame Tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurso rajoniniame etape šiemet dalyvavo  II-ąją vietą užėmė 5a klasės mokinės Emilijos Paunovaitės, o III-iąją vietą – 7b klasės mokinės Ūlos Aleksandravičiūtės laiškai artimiesiems apie savo patirtis COVID-19 pandemijos metu.

Džiugu, kad mokiniai noriai dalyvauja lietuvių kalbos olimpiadose bei konkursuose ir pasiekia gana aukštų rezultatų.

Su gimtadieniu, Ukmerge

Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 3 b klasės mokiniai dalyvavo kūrybinėje vaizdo pamokoje „Kaip pasigaminti gimtadienio kepurėlę“, skirtoje Ukmergės miesto gimtadieniui paminėti.

Mokiniai prisiminė Ukmergės miesto istoriją, žymius žmones, svarbius objektus. Pasigrožėjo įdomiais Ukmergės vaizdais. Iš popieriaus gaminosi šventines gimtadienio kepurėles su miesto vaizdais. Pasipuošę kepurėlėmis, trečiokai sveikino gimtąjį miestą su 688-uoju gimtadieniu.

Mokytoja Rita Gelūnienė

Viktorinos  ,,Gerai daryk – maistą taupyk“ nugalėtojai

Dar balandžio mėn. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija vykdanti "Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą" pakvietė pradinio ugdymo moksleivius ir mokytojus dalyvauti „Gerai daryk – maistą taupyk“ viktorinoje, skirtoje paaiškinti moksleiviams švaistomo maisto poveikį aplinkai, visuomenei, ekonomikai, o taip pat padėti keisti savo įpročius, atskleisti maisto vertę. Dukstynos pagrindinės mokyklos 3a kl. (mokyt. J. Ryliškienė), 3b (mokyt. R. Gelūnienė) , 3c (mokyt. Ž. Grybienė) ir 4b kl. (mokyt. D. Atkočiūnienė) mokiniai, aptarę nuostatus, pasiruošę viktorinai, įsitraukė į smagią ir naudingą veiklą, kuri buvo integruota į pasaulio pažinimo, matematikos, dailės ir technologijų pamokas ir klasės valandėles. Gegužės 3-7 d. dalyvavo nuotolinėje internetinėje viktorinoje. Žinias pasitikrino ne tik mokiniai, bet ir jų mokytojos.

Viktorinos nugalėtojais tapo 3c klasės mokiniai ir mokytoja Žydra Grybienė. Mokiniai džiaugiasi įgytomis žiniomis bei laimėtais prizais sau ir mokyklos draugams.

Pradinio ugdymo mokytoja Žydra Grybienė

Vaikų bibliotekėlė

 „Vaikų bibliotekėlė – tai knygų lentyna, kurią kiekvienais metais Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ papildo naujausiomis lietuvių autorių knygomis bei naujai iliustruotomis ir perleistomis vaikų literatūros klasika tapusiomis knygomis. Iki šiol išleista daugiau nei 50 knygų, kurių bendras tiražas yra beveik 1 100 000 egz. Visos šios knygos dovanojamos šalies bibliotekoms, švietimo įstaigoms bei kitoms organizacijoms, turinčioms Bibliotekos fondą.“ Tokia informacija skelbiama šio fondo tinklalapyje. Džiugu, kad kiekvienais metais Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos bibliotekos skaitytojus pasiekia Labdaros ir paramos „Švieskime vaikus“ dovanojamos knygos. Šiuo metu bibliotekoje veikia „Vaikų bibliotekėlė“ knygų paroda. Mažieji skaitytojai gali  ne tik susipažinti su knygelėmis, bet jas pavartyti, o parsinešę namo ir  paskaityti.

Gerai daryk – maistą taupyk

Mokytis pradedame būdami dar maži, stebėdami mus supančią aplinką ir artimiausius žmones. Todėl tėvų, mokytojų, pačių vaikų įtaka formuojant žinias ir įgūdžius yra didžiulė. Kasdien taikomi reikiami įgūdžiai padeda paruošti vaikus pažinti pinigų reikšmę, jų panaudojimo galimybes ir būdus, kaip jie atsiranda šeimoje.

Galbūt pirmas dalykas, kuris ateina į galvą, yra paaiškinti  vaikui, kad jie negali išmesti maisto, kad  kasdien galėtų elgtis atsakingai. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija vykdė „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą“ bei kvietė pradinio ugdymo moksleivius ir mokytojus dalyvauti „Gerai daryk – maistą taupyk“ viktorinoje, skirtoje paaiškinti moksleiviams švaistomo maisto poveikį aplinkai, visuomenei, ekonomikai, o taip pat padėti keisti savo įpročius, atskleisti maisto vertę. Projektą palaikė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Dukstynos pagrindinės mokyklos 1c kl. (mok. A. Lapinskienė) - 2a kl. (mok. V. Minkštimienė) - 2c kl. (V. Rabazauskienė) mokiniai dalyvavo pradinio ugdymo moksleiviams ir mokytojams skirtoje  viktorinoje „Gerai daryk – maistą taupyk“ .

Mokyklos jaunių choras mini 20-metį

Šiais mokslo metais mūsų mokyklos jaunių choras mini savo gyvavimo 20-metį. Tiek pat metų jam vadovauja muzikos mokytoja Vilma Retienė. Tačiau, besklaidant mokyklos istorijos puslapius, atrandi įdomių faktų. Pasirodo chorinis dainavimas buvo populiarus nuo pat mokyklos atidarymo.

Su pagarba prisimename pirmąjį choro vadovą R. Sartauską ir jo mažuosius  dainorėlius, kurių balsai skambėjo  įvairių švenčių metu. Vėliau dainavimo subtilybių mūsų mokyklos mokinius mokė mokytoja ekspertė  Jūratė Martinkutė.

4b kl. mokinės sėkmė

Belaukdama gražiausios metų šventės, šv. Velykų, 4b klasės mokinė Martyna Miltinytė dalyvavo Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto ir VŠĮ „Mokslo šviesa“ organizuotoje kūrybinių darbų parodoje „Skaitmeninis Velykų margutis 2021“. Parodos tikslas – puoselėti Lietuvos etninę kultūrą, ugdyti meninę raišką naudojant informacines technologijas.

Senoji Lietuvos dailė

Balandžio 13 d. Dukstynos pagrindinės mokyklos penktokai dalyvavo virtualioje Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus pamokoje „Senoji Lietuvos dailė. Nuotykiai prasideda“.

Teorinėje dalyje edukatorė Simona pristatė Lietuvos viduramžių bei naujųjų laikų kultūrą, pasakojimą iliustravo Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ekspozicijos “Senoji Lietuvos dailė XIV-XIX a.” eksponatais: seniausia muziejuje saugoma XVI a. skulptūra „Žigaičių liūtukas“,  Drageliškių – vienu seniausių rastu Lietuvoje – lobiu, pergamentu, kuriuo Vytautas Didysis apkrikštijo Žemaitiją, Madonos skulptūromis, koklių pavyzdžiais (viename iš jų atspausti Žygimanto Augusto inicialai). Naujuosius laikus iliustravo Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio suburtų geriausių kartografų parengtu labai tiksliu žemėlapiu. Pristatymo metu edukatorė akcentavo svarbias senosios Lietuvos dailės, istorijos asmenybes – LDK kunigaikštį Vytautą, karalių Žygimantą Augustą, M. K. Radvilą Našlaitėlį, didikus Pacus, kovotoją Tadą Kosciušką, grafą Mykolą Tiškevičių.

Kad pernelyg nepavargtų, mokiniai atliko „Piligrimo mankštą“, dalyvavo trumpame protmūšyje, sėkmingai sprendė iliustruotus rebusus ir analizavo renesansinių laikų žemėlapį.

Baigiantis virtualiai pamokai, edukatorė Simona pasidžiaugė penktokų aktyvumu – jie ne tik atsakinėjo į klausimus, atliko praktines užduotėles, bet ir patys uždavė klausimų.

Tikėtina, kad ši pamoka praplėtė penktokų akiratį, suteikė naujų istorijos, dailės, geografijos žinių.

Algoritmai aplink mus ir programavimas

Dukstynos mokyklos septintokai smalsumo vedami iš „Kultūros paso“ teikiamų paslaugų pasirinkto  VšĮ Išmanioji Mokykla nuotolinį užsiėmimą  „Algoritmai aplink mus ir programavimas“. Mokiniai ir jų auklėtoja Neringa Džiovalienė  diskutavo:  kodėl tai svarbu suprasti? Mokiniams patiko praktinis darbas – mokytojos padedami patys kūrė mini žaidimą ir trumpam tapo programuotojais.

ABĖCĖLĖS šventė

Klasė pasipuošė raidėmis. Šią dieną pradinukai  laukė “Abėcėlės” šventės. Jai 1c kl. klasės mokiniai ir mokytoja Airūna Lapinskienė ruošėsi iš anksto. Renginys prasidėjo Abėcėlės Karalienės, jos palydos eilėraščiais ir daina. Paskui visi mokiniai, pasipuošę spalvingomis raidelių karūnomis, buvo pakviesti į Raidžių paradą. Abėcėlei buvo skirta daug eilėraščių apie kiekvieną raidę, mokinukai buvo iš anksto pasiruošę, išmokę eilėraštukus.   Trumpai buvo prisiminta, kam turime būti dėkingi už lietuvišką abėcėlę, kokia ji buvo anksčiau ir dabar.  Kai visos raidelės prisistatė, suskambo dainelė “Abėcėlė”.

Mokytoja ir vaikučiai prisiminė, kokie mažyčiai ir nedrąsūs  pirmą kartą sugužėjo į mokyklą ir kiek dabar suaugo, išdrąsėjo, tapo panašesni į antrokus, gal būt todėl, kad išmoko rašto ir skaitymo paslapčių. Mokytoja palinkėjo siekti žinių ir išminties, kvietė skaityti knygutes, lankytis bibliotekoje. Šventė baigėsi įteiktais pirmoko pažymėjimais, bei knygele.

Tarptautinė vaikų knygos diena

Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinukai įdomiai ir nuotaikingai paminėjo Tarptautinę vaikų knygos dieną.  Nepaprastą dieną, nes  balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena.

 Šurmulio ir įdomių veiklų nestigo visą savaitę. Pirmiausia iš bibliotekos į klases iškeliavo paslaptingi paketai. Juos praskleidę mokiniai rado H.K. Anderseno pasakų knygas.  Mažieji skaitytojai su savo mokytojomis skaitė, vaidino, piešė ir rašė gimtadienio sveikinimus rašytojui , po to juos  nešė į savo mokyklos biblioteką. Bibliotekininkė Violeta džiaugėsi mokinukų išradingumu. Ketvirtokai sukūrė plakatus, sveikinimų knygeles.  „Labas, aš Tajus. Aš tave sveikinu su gimtadieniu. Aš tau linkiu gero gimtadienio“,  „Dėkoju už labai Jūsų gražias pasakas. Sveikinu su gimtadieniu!“, „Mes tave mylime visa širdimi!“. Tai mažųjų skaitytojų sveikinimo žodžiai  skirti Hansui Kristianui Andersenui!  Visus sveikinimus galima perskaityti prie bibliotekos esančiame stende.

Virtuali pamoka „Teisinė atsakomybė“

Balandžio 1 d. Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 7a klasės mokiniai dalyvavo virtualioje pamokoje „Teisinė atsakomybė“. Ukmergės miesto policijos pareigūne Daiva papasakojo, kokie yra dominuojantys paauglių pažeidimai ir kokia už tai yra jų atsakomybė. Diskusijos metu mokiniai uždavė jiems aktualius klausimus apie patyčias elektroninėje erdvėje, smurtą viešose ir namų aplinkoje, vaikų priežiūros įstatymą. Pareigūnė paaiškino, ką reikia daryti ir kur kreiptis pagalbos, jei susiduriame su įvairiais nusižengimais. Taip pat prisiminėme kelių eismo taisykles ir elgesį ekstremaliose situacijose, karantino metu, kad savo atsakingu elgesiu rodytume pavyzdį kitiems.

Pasaulinė autizmo supratimo diena

Balandžio 2 d., minėdami Pasaulinę autizmo supratimo dieną, Dukstynos pagrindinės mokyklos 5a klasės mokiniai dėvėjo mėlynos spalvos drabužius. Per klasės valandėlę pasižiūrėję filmuko apie autizmą “Gimtadienio šventė” ištraukas ir jas kartu su klasės auklėtoja aptarę, ėmėsi kūrybinės užduoties – savo namų langus papuošė mėlynos spalvos saulėmis - ir taip išreiškė supratimą bei palaikymą autizmo spektro sutrikimą turintiems žmonėms. 

 

Dukstynos mokykla prisijungia prie pasaulinės autizmo dienos minėjimo. Mėlyna autizmo dienos simboline  spalva, kviečiančia pasaulį matyti kitaip ir išreikšti supratimą bei palaikymą autizmo spektro sutrikimą turintiems žmonėms šiandien nusidažė ZOOM pamokų ekranai.

 

Dukstynos pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai su savo klase su savo auklėtoja Milda Belevičiene minėjo Pasaulinę autizmo supratimo dieną.

Namuose savo langus papuošė mėlynomis saulėmis. Klasės valandėlės metu žiūrėjo filmą „Gimtadienio šventė“ ir jį aptarė. Šį filmą rekomendavo mokyklos spec. pedagogas, logopedas Dainius Mauricas.

Mokiniai suvokė, kaip svarbu suprasti, priimti ir palaikyti tokius vaikus, esančius šalia mūsų.

KETVIRTOKŲ IŠVYKA Į GAMTĄ

Kasdien vis aukščiau kylanti saulutė, šiltėjantis oras ir čiulbantys paukšteliai gundo kuo ilgiau būti gryname ore, stebėti po žiemos bundančią žemę, kviečia keliauti ir atrasti  ką nors naują. Tai pagundai neatsispyrė ir Dukstynos mokyklos 4c klasės mokiniai ir jų mokytoja Bronė Mickuvienė. Kovo 29 dieną visi išsiruošė į gamtą žadinti pavasario.

Planuodami projektų „Tavo žinia žmonijai“ ir „Vandens lašelio kelionė“ veiklas, ketvirtokai nusprendė vienu šūviu nušauti kelis zuikius. Išvykos prie Šventosios upės metu jie ne tik stebėjo ir stebėjosi pavasario pranašais, bet ir artimiau susipažino su upės pakrantėmis. Apžvelgė, kas jose auga, stebėjosi baldų kombinato dydžiu, aptarė gyvenamųjų namų panašumus ir skirtumus.

Suvokdami švarios aplinkos ir švaraus vandens reikšmę ne tik sau, bet ir ateinančioms kartoms, švarino upės pakrantes, rinko jose žmonių paliktas šiukšlės. Bedirbdami prisiminė vandens apytakos ratą, ilgą lietaus lašelių kelionę, vasaros pramogas prie upės.

Dieną skaidrino ne tik danguje besišypsanti saulutė, bet ir bendra veikla draugų būryje, smagi liaudiška daina ir patys geriausi vaikų norai palikti po savęs Žemę ir vandenį švaresnius.

PAMINĖTA  PASAULINĖ  VANDENS  DIENA

Kovo 23 dieną mokyklos ketvirtokai paminėjo Pasaulinę vandens dieną. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė jiems vedė pamoką apie šį nuostabų gyvybės šaltinį. Vaikai sužinojo, kaip yra svarbu  atkreipti visuomenės dėmesį į pasaulinę vandens krizę, nes ne visur dar yra užtikrinamas sanitarinius reikalavimus atitinkančio vandens tiekimas. Pasidžiaugė, kad patys gali gerti saugų ir sveiką vandenį tiesiog iš čiaupo. Pasikartojo sveikos mitybos, papildytos pakankamu vandens kiekiu, principus. Pasižadėjo gautomis rekomendacijomis pasidalinti su savo artimaisiais ir draugais.

Pasaulinė Dauno sindromo diena 1b klasėje

Minėdami Pasaulinę Dauno sindromo dieną ir dalyvaudami tolerantiškumo akcijoje "Nenurašau, o palaikau!" Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 1b klasės mokinukai, jų tėveliai ir mokytoja Diana Bukliene palaikė savo mokinukę Gabiją: apsimovė skirtingas kojines, piešė piešinius, kūrė skirtingų kojinių šokius.

Sausio 25 d. vyko Ukmergės rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių 2020/2021 m.m. sporto žaidynių 5-8 kl. virtualios šachmatų varžybos – jose dalyvavo ir Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos šachmatininkų komanda.

Šiose varžybose 1 vietą iškovojo Naglis Gutauskas 8c kl., 13 vietą - Kristupas Rimydis 6c kl., 17 vietą - Adomas Augustinas 6b kl., 18 vietą - Emilis Gvozdas - 8a kl., 19 vietą - Adomas Vaičaitis 3a kl.

Tarp mergaičių, kur varžėsi 5-8 kl. mokinės, 5 vietą iškovojo 3a kl. mokinė Goda Gutauskaitė.

Po savaitės vyko 1-4 kl. mokinių virtualios šachmatų varžybose: Goda Gutauskaitė 3a kl. iškovojo 1 vietą., Rūta Reingardtaitė 1b kl. iškovojo 3 vietą.

Bendroje visų klasių mergaičių įskaitoje Goda Gutauskaitė užėmė aukštą 3- ąją vietą.

Pamoka apie pingvinus

Dukstynos pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai kartu su mokytoja Rita Gelūniene dalyvavo nuotolinėje edukacijoje „Pingvinai. Kuo mes panašūs?“. Edukacinį užsiėmimą organizavo Jūrų muziejus.

Mokiniai daug sužinojo apie Antarktidą, šiaurės žemyno gyventojus pingvinus, jų rūšis, populiaciją. Įdomios viktorinos metu pasitikrino, ką žino apie šiuos paukščius. Išsiaiškino, kad Adelės pingvinai lizdui naudoja akmenukus, o patys triukšmingiausi 30 cm Mažieji pingvinai gyvena Australijos, Naujosios Zelandijos pakrantėse. Visus nustebino, kad kiekvienas pingvinas savo mažylį atpažįsta iš balso. Pingvinas Martynas pasakojo ne tik apie pingvinų gyvenimo būdą, priešus ir draugus, bet ir siūlė tapti draugais - saugoti gyvąją gamtą, ledynus.

Trečiokai patyrė daug smagių akimirkų, praturtino savo žinias apie žemynus, gyvūnus. Su nekantrumu laukia vasaros, kad galėtų apsilankyti Jūrų muziejuje ir iš arti pamatyti į mus panašius Magelaninius ir Humbolto pingvinus. Juos stebėti ir džiaugtis.

Pasaulinė Dauno sindromo diena

5a klasės mokiniai, minėdami Pasaulinės Dauno sindromo dieną, prisijungė prie kvietimo šokti skirtingų kojinių šokius. Iš pradžių dauguma penktokų buvo nustebę ir nelabai patenkinti gavę, anot jų, tokią keistą užduotį, net gėda buvo šokti ir dar su skirtingų spalvų kojinėmis. Tačiau nufilmavę savo šokius sakėsi pasijutę laimingi, nes padarė gerą darbą ir bent jau taip palaiko Dauno sindromą turinčius žmones.

Emilija plačiau pasidomėjo, kas yra Dauno sindromas. Apie tai papasakojo klasės valandėlė metu. Ir sukūrė eilėraštuką „Aš kitoks“.

Rūšiuoji atliekas – saugai gamtą

Dukstynos pagrindinės mokyklos 3B klasėje vyko įdomi edukacinė pamoka „Rūšiuojame atliekas“. Ją vedė Alvydas  Želnys. Jis supažindino mokinius su atliekų rūšimis, jų suirimo laikotarpiu. Mokė, kaip reikia taisyklingai rūšiuoti buitines atliekas. Mokiniai nustebo sužinoję, kad vien iš Ukmergės rajono kiekvieną dieną išvežama apie 30-40 tonų buitinių atliekų. Jokūbo tėtis pasakojo apie atliekų perdirbimą ir pakartotinį naudojimą. Vaikai sužinojo, kad iš plastiko gaminami ne tik buteliukai, bet kuprinės, miegmaišiai, kilimai, statybinė produkcija, o slidinėjimo striukės užpilui pakanka perdirbtų 5 plastikinių butelių. Mokiniai buvo skatinami nemėtyti šiukšlių, daryti viską, kad Žemėje būtų švariau, rūšiuoti atliekas – saugoti gamtą.

Tai jau ne pirmoji pamoka, kurioje svečiuojasi tėveliai.  Adelės mama pristatė veterinarijos gydytojo darbą, Karolio mama pasakojo apie krepšininko profesiją. 3b klasės mokiniai ir mokytoja Rita Gelūnienė džiaugiasi gražiu bendradarbiavimu su tėveliais. Visi nekantriai laukia naujų įdomių susitikimų.

Virtualus susitikimas

Kovo 8-ąją, 15 val. 1a, 2b ir 3b klasės mokiniai su mokytojomis D. Glasinskiene, A. Rakickiene ir R. Gelūniene dalyvavo virtualiame  susitikime su rašytoja Evelina Daciūte, kuri šiuo metu gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijoje.

Kaip smagu buvo susitikti su 2017 m. Metų knygos ,,Laimė yra lapėautore! Su šypsena bendraujančią rašytoją nudžiugino mokinių rankose laikomos autorės knygos, tikrai pasiruošta susitikimui! Smalsiems mokinukams rūpėjo, kiek laiko trunka parašyti knygą, iš kur semiasi minčių ir idėjų, ar autorės vaikai skaito jos knygas ir kt. Autorė noriai atsakė į jų klausimus ir atskleidė bei parodė knygoje esančių paslapčių, kurias stebuklingai paslėpė knygos iliustratorė Aušra Kiudulaitė. Rašytoja paskaitė eilėraštukų iš  savo parašytų knygų bei pristatė naujausią sukurtą  eilėraščių vaikams knygelę „Paslapčiausia paslaptis“ .

Susitikimo pabaigoje  mokiniams pasiūlė atlikti kūrybinę užduotį-nupiešti savo „Kažkuriuką“, kuris gyvena „Kažkuriame“ mieste ir sugalvoti jo istoriją. Rašytojai mokinių darbelius perduos virtualaus susitikimo organizatorė D. Glasinskienė.

Dukstynos pradinukai gražiais darbais ir įvairiomis veiklomis pasitinka Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Mokiniai šventiškai ir pakiliai sugiedoję tautišką giesmę, pradėjo Kovo 11-ajai skirtas pamokas. Prisijungė prie pilietinių akcijų ,,Dainuojame Lietuvą“, ,,Laiškas istorijai“, dalyvavo viktorinose apie Lietuvą; „Tik laisvi galim užaugt dideli“, ,,Ar pažįsti savo šalį?“, išrinko gražiausią lietuvišką žodį, ieškojo gražiausių ir svarbiausių žodžių kompiuterinėje programoje, piešė piešinius, kūrė skirtukus, vykdė projektą ,,Iš močiutės kraičių skrynios“, domėjosi senoviniais lietuviškais žodžiais ir jų reikšmėmis, aplikavo Laisvės paukštį, dalyvavo poezijos popietėje ,,Gražiausios eilės Lietuvai“, grožėjosi tėvynės vaizdais iš paukščio skrydžio. Dukstynos pradinukai savo darbais įrodo, kad myli savo šalį, didžiuojasi laisva, nepriklausoma valstybe!

Kauno tautinės kultūros centras kovo 9 d. į virtualų respublikinį konkursą „Jei prakalbėtų, daug pasakytų..." sukvietė 70 dalyvių iš visos Lietuvos. Tarp jų ir keturi Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniai su savo lietuvių klb. mokytoja Elvyra Augustinavičiene.

Aštuntokai Agnietė Zalepūgaitė, Gustė Mackonytė, Lukas Grybas ir Motiejus Petronis buvo apdovanoti padėkos raštais už kūrybiškumą puoselėjant etninės kultūros vertybes.

Konkursas skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

5b klasės valandėlė

5B klasės mokiniai paminėjo Kovo 11-tosios dieną internete šiuo metu galimu būdu. Nuotolinėje klasės valandėlėje bendrame ekrane iš savo fonų sukūrė Lietuvos vėliavą. Vaikai atsisiuntė trijų spalvų fonus ir klasės valandėlės metu keisdami fonus, išdėliojo Lietuvos vėliavą. Mokiniai giedojo Lietuvos himną, skaitė liudininkų (savo tėvelių) prisiminimus.

Išdainuokime Lietuvą

Kovo 11 dieną visa Lietuva mini ir švenčia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Laisve didžiuojamės, ją dainuojame. Kaip prisiminė muzikos mokytoja Vilma Retienė – tai mokyklos jaunių choras šiai dienai skirdavo pačias gražiausias dainas. Per dvidešimt choro gyvavimo metų užaugo karta, kuri kartu dainavo „Mūsų kraštas“, „Tėvynei giedu naują giesmę“, „Cantate Patriae“, „Skriski, skriski Lietuvėlėn“, „Viešpaties lelija“ ir kt.

Sveikiname visus su Kovo 11-ąja! Minėdami šią dieną prisiminkime gražiausias akimirkas kai galėjome dainuoti kartu.

VIRTUALI PAMOKA - SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJA EVELINA DACIŪTE

Kartą viename dideliame mieste gyveno berniukas. Jis turėjo tėtį, mamą ir namelį medyje. Vieną dieną Povilo gyvenime atsirado lapė. O kai tavo gyvenime atsiranda lapė – lauk visko. Jautri rašytojos Evelinos Daciūtės parašyta ir Aušros Kiudulaitės nupiešta istorija „LAIMĖ YRA LAPĖ“ pasakoja apie berniuko ir lapės draugystę, apie dosnumą.

Vasario  26 dieną Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 2a, 1b ir 1c klasių mokiniai drauge su mokytojomis Violeta Minkštimiene, Diana Bukliene ir Airūna Lapinskiene dalyvavo virtualioje pamokoje-susitikime su šiuo metu Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančia rašytoja Evelina Daciūte.  Ji vienintelė Lietuvos autorė, kurios knygai skirtas Mildred L. Batchelder apdovanojimas už išskirtiniausią verstinę JAV išleistą knygą vaikams. Tai – bestseleriu tapęs kūrinys ,,Laimė yra lapė”. Ši knyga 2017-aisiais metais Lietuvoje buvo išrinkta Metų knyga vaikams ir jau išversta į vienuolika užsienio kalbų.

Mokinukai mielai diskutavo su autore apie knygos „Laimė yra lapė“ užkulisius. Kodėl lapė yra laimė, o ne kiškis? Kaip sugalvojo parašyti šią knygą? Kiek laiko rašė?...

Susitikimo  metu rašytoja atsakė į vaikų klausimus ir atskleidė bei parodė daug šioje knygoje esančių paslapčių, kurias stebuklingai paslėpė knygos iliustratorė Aušra Kiudulaitė.

Atsakiusi  į visus klausimus, Evelina Daciūtė skaitė ištraukas iš kitų pačios parašytų knygų, papasakojo apie greitai pasirodysiančias naujas knygeles. Pristatė savo naujausias knygas ir kalbėjo apie poezijos skaitymo svarbą. Susitikimo pabaigoje viešnia pasiūlė atlikti labai smagią kūrybinę užduotį – nupiešti kas vaikams yra LAIMĖ  ir surengti piešinių parodą. Taigi mūsų laukia dar vienas malonus ir labai naudingas susitikimas su rašytoja Evelina Daciūte.

Vaikų  rašytoja  mums visiems siunčia  šiltus linkėjimus iš už Atlanto.

Jie užaugo skaitydami

Dukstynos mokyklos biblioteka – tikras mokinių traukos centras: vieni čia užsuka patys ieškodami sau įdomių paskaitymų, antrieji – norėdami pasikalbėti ir pasidalinti idėjomis, trečius – atsiveda klasės mokytoja ir taip kartu su bibliotekininke Violeta atveria jiems neišsenkančius minties lobius.

Šiandien biblioteka – liūdi, nes į ją užsuka retas lankytojas: būtinas knygas mokiniai pasiima iš anksto susitarę ir tik greitai užbėgę į mokyklą. Todėl norime prisiminti laikus, kai biblioteka buvo sklidina vaikų šurmulio: dalijamės esamų ir buvusių mokinių skaitymų akimirkomis.

Užgavėniškiausia kaukė 2021

Vasario 10 – 23 dienomis Ukmergės kultūros centras organizavo konkursą vaikams ,,Užgavėnių kaukė”, kurio tikslas – puoselėti lietuviškas tradicijas. Konkurse dalyvavo ir Dukstynos pagrindinės mokyklos 3a klasės mokiniai. Pradinukai piešė, gamino kaukes, pasipuošė, nusifotografavo. Nuotraukas klasės mokytoja Jolanta nusiuntė organizatoriams. Džiaugiamės, kad Kamilės Kartenytės ir net dvi Aido Lukoševičiaus pagamintos kaukės komisijos buvo atrinktos tarp 5 užgavėniškiausių kaukių.

Lietuvos respublikos Seimo narės padėka

Šiais metais vyksta daug renginių skirtų Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimui.

Dukstynos pagrindinės mokyklos 3b klasės mokinė Karolina Rugieniūtė, paskatinta mokytojos Ritos Gelūnienės, dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narės Irenos Haase vardu skelbtame piešinių konkurse „Laisvės karta sako jiems AČIŪ“. Konkursas buvos skirtas, atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-mečiui paminėti, pagerbti Sausio 13-osios aukoms ir visiems apginusiems laisvę.

Neseniai Karolina nudžiugo sulaukusi Seimo narės Irenos Haase padėkos ir padrąsinančių žodžių, kurie įkvėps dar geriau mokytis ir gražiau piešti.

Mokytoja Rita Gelūnienė

Mokyklos pradinukai paminėjo Vasario 16 – ąją

Kaip  kasmet, taip ir šiemet, Vasario 12 - ąją, paskutinę dieną prieš vidužiemio atostogas, Dukstynos mokyklos pradinukai paskyrė prasmingam Vasario 16 – osios dienos paminėjimui. Šiemet visi I – IV klasių mokiniai draugiškai prisijungė prie Liaušių kaimo bendruomenės inicijuotos gražios ir spalvingos akcijos "Gimę skristi". Šios akcijos tikslai buvo - paminėti valstybinę šventę ir papuošti savo namus, miestą spalvotais popieriniais balandžiais.  Nuotolinėje pilietiškumo pamokėlėje vaikai klausėsi pasakojimo apie svarbią mūsų Valstybei dieną, apie valstybės simbolius ir mokėsi lankstyti balandžius. Po pamokėlės jais pasipuošė savo namų langus.

Nors pandemija ir užsitęsęs karantinas sutrukdė vaikams drauge pasilinksminti mokykloje, bet klasių mokytojos, paminint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną,  pasiūlė mokiniams ir kitų gražių idėjų. Klasių valandėlėse jie prisiminė valstybės simbolius, reikšmingus įvykius laisvės kovų kelyje, iškilmingai giedojo Lietuvos himną, dalyvavo įvairiose viktorinose, kūrė ketureilius apie Lietuvą, piešė ir rinko gražiausius lietuviškus žodžius. Žodžius Tėvynei rašė ir lapuose, ir sniege.

Su viltim, kad pavasarį, grįžę į klases, mokyklą, Kovo 11 – jąją jau galės paminėti drauge, išsiskyrė atostogų savaitei, išsinešdami širdelėse išrinktus gražiausius lietuviškus žodžius „Lietuva“, „myliu“, „ačiū“. 

Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo 103-iosios metinės

Begalinis laisvės siekis ir kova už ją nuolat lydėjo lietuvių tautą. Mūsų tautinės savimonės formavimuisi svarbūs įvykiai ir procesai buvo aptarti įvairiuose vasario mėn. užsiėmimuose ir pamokose. Štai kelios iš jų: 5-ų klasių pamoka, skirta pirmai lietuviškai knygai apie M. Mažvydą; 8c kl. pamoka   „Pabandome dar sykį....“; 9a kl. pilietinio ugdymo pamoka skirta Holokausto temai „Trys lėlės“; 10a kl. pilietinio ugdymo pamoka tema „1944-1953 m. pasipriešinimo dalyviai“

Su Valstybės Nepriklausomybės atgavimo diena!

Dukstynos mokyklos mokinių taryba (vadov. mokyt. K. Adamonienė) pakvietė visus mokyklos mokinius penktadienio vaizdo pamokose dalyvauti pakėlus valstybės vėliavą ir šitaip švęsti Vasario 16-ąją.

Baltajam badui - ne!

Spaudžiant šaltukui, iškritus gausesniam sniegui, paukšteliams labai trūksta maisto.  Todėl mokyklos 4a klasės mokiniai kartu su mokytoja Edita Komaroviene sugalvojo akciją „Baltajam badui - ne!“  Vaikai kartu su tėveliais prie savo namų įtaisė  lesyklėles,  pasižadėjo kasdien įberti į ją lesalo ir įsipareigojo rūpintis sparnuočiais iki pavasario. Prisijunkite ir Jūs! Padėkime paukšteliams ištverti šaltį ir badą! 

Tylūs mokyklos langai Sausio 13-osios rytą

Projekto „Olimpinis mėnuo“ prizininkai

Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto  projekte, skirtame pradinių klasių moksleiviams „Olimpinis mėnuo“. Didžiausiame šiais metais projekte mokiniai  atliko įvairias projekto veiklas. Mokiniai kiekvieną dieną darė Ąžuolo mankštą, judrias pertraukėles, aktyviai sportavo, daug sužinojo apie sveiką gyvenimo būdą, stengėsi sveikai maitintis, kokybiškai ilsėtis, mokėsi atpažinti ir įvardinti savo jausmus, kartu su tėveliais ilgiau būti gamtoje.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė burtų keliu ištraukė 50 klasių - nugalėtojų, dalyvavusių projekte. Visus  labai nudžiugino žinia, kad šių metų  prizininkais tapo Dukstynos pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai. Mokinius moko mokytoja Rita Gelūnienė. Jie bus apdovanoti specialiais prizais.

Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos mokytoja Rita Gelūnienė

Respublikinis projektas „Giminės medis – 2020“

 

Kalba, tautosaka ir kalbos menas yra visos tautos dvasios turtas, kurio niekas iš jos negali atimti.

Paulius Galaunė

 

Šių metų lapkričio 25 dieną nuotoliniu būdu vyko respublikinis renginys – apdovanojimai „Giminės medis – 2020“, skirtas Pauliaus Galaunės 130-osiosms gimimo metinėms ir tautodailės metams.

Už domėjimąsi giminės kilmės istorija, šeimos tradicijų puoselėjimą ir įprasminimą kūrybiniame darbe „Mano šeimos istorija“ Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 8c klasės mokinė Agnietė Zalepūgaitė tapo I-osios vietos laimėtoja. Ji kartu su lietuvių kalbos mokytoja Elvyra Augustinavičiene nuotoliniu būdu dalyvavo renginyje, džiaugėsi laimėjimu ir atsiųstomis Padėkomis bei renginio rėmėjų dovanomis.

„Metų knygos 2020“ rinkimai

Mokykloje įsibėgėja „Metų knygos 2020“ rinkimai. Prieš kurį laiką į biblioteką atkeliavusios Vaikų kategorijos penketuko knygos skaitomos 1-4 klasių mokinių. Pirmokai ir antrokai klasėse su savo mokytojomis susidomėjo Aušros Kiudulaitės knyga „Maksas ir 92 musės“.

Rimgailė Kavaliauskaitė mokosi 4a kl., jos mokytoja Edita Komarovienė. Mokinukė  perskaitė Aušros Kiudulaitės knygą „Maksas ir 92 musės“ ir parašė laišką autorei.  Paskaitykite sutrumpintą  Rimgailės ir rašytojos interviu: Rimgailė: Ar turite šunį? Jei turite, ar jis padėjo Jums parašyti šią knygą ?Rašytoja: Šuns aš neturiu, nors labai labai norėčiau turėti. O padėjo man parašyti knygą kaimynų šuo, vardu Sniegė. Rimgailė: Ar planuojate parašyti knygą apie katę? Rašytoja: Nepatikėsite, bet kaip tik dabar kuriu knygą, kuri turėtų vadintis „Ponia varlė ir juoda katė“! Nors kartais pavadinimas gali dar ir pasikeisti, bet katė knygoje tikrai liks. Jeigu smalsu, kodėl pasirinkau rašyti apie Varlę ir juodą katę, tai iš karto atsakau, kad sugalvojau knygą parašyti apie tuos, kurių kiti šiek tiek prisibijo, nors jie nėra jau tokie baisūs. Ar girdėjote prietarą apie juodą katę? Ar bijote varlės? Rimgailė: Kodėl nieko neatsitiko musėms? Rašytoja: Aš manau, kad joms irgi atsitiko! Jos susirado gerą draugą - Maksą.  O tai yra labai geras dalykas. Rimgaile, kaip tau atrodo, ar svarbu turėti gerą draugą? Rimgailė: Ar Bertos namuose kabo M.K. Čiurlionio paveikslo „Ramybė“ kopija? Rašytoja: Taip, namuose kabo Čiurlionio paveikslo "Ramybė" kopija, nes Bertai vis trūksta ramybės. O man pačiai ramybės visai netrūksta, nes gyvenu Vilniuje, Čiurlionio gatvėje, kuri yra labai labai rami ir tyli. Knygoje aš tą gatvę irgi nupiešiau, tik pavadinau ją... kaip? Suraskit knygoje.

Knygoje yra ir daugiau paslapčių. Kokios tai paslaptys, sužinosite perskaitę nuotaikingą pačios autorės Aušros Kiudulaitės iliustruotą knygą „Maksas ir 92 musės“. O perskaitę nepamirškite balsuoti ir rinkti labiausiai patikusią knygą.

Violeta Markauskienė mokyklos bibliotekininkė

 

Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniai minėjo tarptautinę Tolerancijos dieną

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti  inicijavo Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje.

1-10 klasių mokiniai išsiaiškino žodžio Tolerancija reikšmę, diskutavo per klasės valandėles, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos / tolerancijos pavyzdžius mokiniai žino, rado ir aptarė XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei.  Analizavo, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam.

Mokiniai piešė, iš nuotraukų ir įvairių medžiagų gamino dėliones, kurias sujungus į vieną     visumą gavosi plakatas tolerancijos tema. Jais papuošė savo klasių duris.

Direktoriaus pavaduotoja            Leonora Lučanova

Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymai

Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyksta Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymai.  Kaip ir kasmet projekto organizatoriai skaitymams pasiūlo tris Šiaurės šalių autorių knygas, kurios atspindi metų temą ir kiekviena jų skirta konkrečiai amžiaus grupei.  4 a klasės mokiniai kartu su savo mokytoja Edita Komaroviene garsiniam skaitymui  pasirinko jaunesnio amžiaus vaikams skirtą tekstą, tai ištraukas iš norvegų rašytojos Kristinos Roskifte paveikslėlių knygos  „Visi iki vieno“. Originalus knygos pavadinimas „Alle sammen teller“ reiškia ir skaičiavimą drauge (aritmetikos pradžiamokslis), ir tai, kad mes visi iki vieno esame svarbūs ir vertingi. Įdomu tai, kad šią knygą iliustravo pati autorė. Tekstą iš norvegų kalbos išvertė Brigita Urmanaitė, jau daug metų kuruojanti šiuos skaitymus Lietuvoje.

Iš respublikinio Meninio skaitymo konkurso

„Tylios sienos žodžių paliestos“ sugrįžus

Šių metų spalio 23 dieną Dukstynos pagrindinės mokyklos 8c klasės mokinė Gustė Mackonytė ir lietuvių kalbos mokytoja Elvyra Augustinavičienė dalyvavo respublikiniame meninio skaitymo konkurse „Tylios sienos žodžių paliestos“. Konkursas vyko Kauno IX forto muziejuje. Konkursu siekta skatinti mokinius domėtis literatūriniais tekstais, pasakojančiais apie Lietuvoje ir Europoje gyvenusių žydų išgyvenimus bei likimus nacių okupacijos laikotarpiu. Konkursą organizavo Kauno IX forto muziejus ir Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Konkursas vyko dviem srautais. Pirmajame sraute pasirinktus tekstus skaitė 14 iš įvairių Lietuvos mokyklų pakviesti 5-8 klasių mokiniai. Penkių komisijos narių išrinkti trys geriausieji. Visi mokiniai ir mokytojai buvo apdovanoti Padėkomis ir asmeninėmis dovanėlėmis.

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Mokyklos bibliotekos skaitykloje gyvuoja tradicija, kad įvairių žymių datų ar rašytojų jubiliejų proga vyksta garsiniai skaitymai. Dažniausiai tai atsitinka pertraukų metu. Šį kartą jie buvo skirti žymiam lietuvių išeivijos poetui, vertėjui, literatūros kritikui, humanitarinių mokslų daktarui Henrikui Nagiui, kurio 100-ąsias gimimo metines minime. Prisijungti prie skaitymų ir paskaityti panoro septintokai. Ir neatsitiktinai, nes H. Nagio eilėraštis „Vilniaus baladė“ yra septintokų rekomenduojamos perskaityti literatūros sąraše. Skaitymus organizavo bibliotekininkė Violeta Markauskienė, jai talkino lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Valatkienė. Mokyklos skaitykloje veikia rašytojų P.Širvio ir H. Nagio 100-osioms gimimo metinėms skirtos knygų parodos.

KELIONĖ Į KERNAVĘ

Pasaulio pažinimo pamokose pradinukai įgyja žinių ne tik apie augalus ir gyvūnus, bet ir apie pasaulio istoriją. Garsi ir turtinga Lietuvos praeitis stebina ir žavi ne vieną. Trečioje klasėje vaikai artimiau susipažįsta su mūsų senosiomis sostinėmis, garsiais kunigaikščiais, valdovais. Bet, kaip sako liaudies išmintis, geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti. Todėl spalio pradžioje 4c klasės mokiniai išsiruošė į pirmąją Lietuvos sostinę – Kernavę.

Pasigrožėję gamtos ir protėvių sukurtais unikaliaisiais Kernavės piliakalniais, visi sugužėjo į Kernavės muziejų. Jame dalyvavo edukacinėje pamokoje „Viru viru košę arba vieno seno puodo istorija“, kurioje susipažino su vietinių žmonių gyvenimu prieš 10 000 metų. Naudodamiesi pamokos eksponatais, bandė įsivaizduoti, suprasti, kaip žmonės medžiodavo, gamindavo valgį, rengdavosi ir kur gyvendavo. Po pamokėlės mokiniai galėjo plačiau susipažinti su muziejumi, jame eksponuojamais radiniais, virtualiai pakeliauti po senąją Kernavės teritoriją ir vaizdžiai pamatyti to meto žmonių gyvenimą.

Vėliau vaikai dar apsilankė studijoje galerijoje „Šulinys“, kurios šeimininkas skulptorius Henrikas Orakauskas ne tik įdomiai papasakojo apie meną, skulptūras, bet ir pakvietė pažaisti įdomius žaidimus.

Kelionės pabaigą vainikavo apsilankymas viduramžių mieste ir kopimai į Kernavės piliakalnius. Buvo labai smagu. Net gamta mus globojo, nes lyti pradėjo tik sulipus į autobusą. Daugelis vaikų džiaugėsi savo naujais atradimais Kernavėje. Stebėjosi, kad kiekvieną kartą čia atvažiavus galima vis ką nors naujo sužinoti, žadėjo pakviesti į muziejų ir savo tėvelius.

Bronė Mickuvienė, 4c kl. mokytoja metodinininkė.

AČIŪ, MOKYTOJAI!

Tarptautinė mokytojų diena –tai dar viena proga padėkoti Mokytojams už jų pasiaukojimą ir meilę savo darbui. Padėkoti, kad moko mus, kad kiekvieną dieną kantriai veda mokslo ir žinių taku. AČIŪ.

Šiemet daug kas vyko kitaip. Kitokia buvo ir Mokytojų diena. Tačiau labai šventinė, jauki ir prasminga, nes mes sveikinome savo mylimus Mokytojus! Apie tai kas mums svarbu, ką mes jaučiame savo kalboje ir pasakė septintokė Vytautė :

“Štai ir rudenėlis, šis spalvotas ir darganotas metų laikas visiems mokiniams reiškia tik vieną – vėl į mokyklą. Visi kasdien lankome šį didelį ir taip gerai pažįstama pastatą. Žinom klases, atsimenam, kokios ten kėdės ir stalai. Prisimename mokytojos stalą priekyje ir lentą, prie jos padėtą kreidą ir ...

 Palauk, juk pastatas, stalai ir kėdės ar kreida nėra tikroji mokykla. Tikroji mokykla yra tai, kai išmokęs ar sužinojęs pasijunti didesnis nei anksčiau. Tikroji mokykla – tai draugai, kurie tau padeda ir nepalieka. Ir svarbiausia, tikroji mokykla – tai jūs, mokytojai, be kurių čia nieko taip ir nebūtų.

Jokia knyga taip neišaiškins, kaip jūsų malonus, bet kartu tvirtas balsas. Niekas mūsų neparuoš gyvenimui išsimokslinusių ir ryžtingų, tik jūs. Iš angliuko jūs mus lėtai paverčiat spindinčiais deimantais, kurie išėję į gyvenimą bus visada visada jums dėkingi.

Atleiskit mums, jei kartais jūsų reikšmę mes pamirštam. Mes vis dar nenušlifuoti deimantai, turim dar daug padirbėti, kad suspindėtume. Dėkojame jums, kad stengiatės padėti mums spindėti.

Jūs patariat, paskatinat, pamatot, kur mes gabūs. Rūpinatės, kad viskas būtų kuo įdomiau ir kuo linksmiau. Sunku tiems, kurie išeina iš jūsų glėbio. Nepastebėjom, kaip jau užsimezgė draugystė...

Be mūsų ryšio, darbo ir pasiryžimo iš šito didelio ir taip gerai pažįstamo pastato geriausiu atveju beliktų valgykla...“

Neformalaus ugdymo diena „Rudenėlio šventė“

Spalio 2 dieną Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko pradinių klasių tradicinė neformalaus ugdymo diena „Rudenėlio šventė“.

Pradinukai, besidžiaugdami spalvingiausiu metų laiku, sukūrė nuostabias rudens pasakas, varžėsi rudeniniame šaškių turnyre, tyrinėjo vaisių ir daržovių sėklas, gamino vaisių salotas, kūrė rudeniškas šukuosenas, puokštes iš lapų. O paveikslėlius kūrė iš bulvių pasigaminę ornamentų antspaudus, dalyvavo lauko lobių paieškose „Tai bent radybos!“

Mažiausieji, apsilankę medelyne „Puošmedis“, yra dėkingi jo savininkei Janinai, kuri vaikučius supažindino su gausybe dekoratyvinių augalų, o vėliau parodė visą augimo kelią: nuo sėklytės iki brandaus augalo.

Lietuvos mokinių sporto žaidynėse

 

Rugsėjo 22 d., prie Ukmergės piliakalnio rajono švietimo skyrius dėkojo mokykloms, kurių komandos garsino rajoną 2019-2020 m.m. Lietuvos mokinių sporto žaidynėse.

2a klasės mokiniai mokėsi gamtoje

 

Rugsėjo 16 d. 2a klasės mokiniai dalyvavo aktyviame, visą dieną trukusiame skautiškame, pažintiniame žygyje Veprių apylinkėse. Antrokai nužygiavo 8 km, įkopė į Sukinių piliakalnį, ant laužo pasigamino žygeivių pietus.

 

Neįprastomis sąlygomis - neįprasta Rugsėjo pirmoji

Bet mes - šventėme ir džiaugėmės galimybe susitikti vieni kitus: Sutikom pirmokus, palydėjom penktokus į didžiąją mokyklą, pasikalbėjom su devintokais, sveikinomės su visais visais mokyklos išsiilgusiais kitų klasių mokinukais.

Stiprybės ir gražios 2020-2021 m.m. kelionės mokiniams, tėveliams ir mokytojams!